22.Čo som nevedel

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Harry kráčal po schodoch v Brlohu, kde býval od promócie. Pani Weasleyová sa pokúšala presvedčiť Georgea, aby býval s Ronom, nech má Harry vlastnú izbu. Ale Harry to odmietol. Čakal, že Ron už bude raňajkovať. Čo nepredpokladal bolo, že ho uvidí, ako sa rozpráva s niekým, kto sa zjavil v kozube.

"Urobil som všetko, čo som mohol, prisahám! Preskúmal som všetky záznamy a robil výskum."

"Musíš niečo vymyslieť. Odmietam sa vzdať." odpovedal hlas na druhej strane. Harry ho okamžite rozoznal. Claire.

"Nepoznáš Freda, je tvrdohlavý. A rovnako aj Hermiona." Oponoval Ron.

"Ja..." začala, ale niečo ju vyrušilo. Ron sa prudko otočil a uvidel Harryho."Harry, dovoľ mi to vysvetliť."

"Vysvetliť čo, Ron? Sprisahal si sa s ňou, aby si zničil bratove manželstvo. Ale nie len to. Je to takisto manželstvo tvojej najlepšej priateľky. Ako si to mohol urobiť?"

"Nevieš, ako sa cítim!" zajačal Ron, "nemáš predstavu, čo to znamená, keď niekoho miluješ a zistíš, že on teba nie. A navyše, vezme si tvojho brata a ty sa na nich musíš pozerať každý deň."

Harry potriasol hlavou.

"Nikdy by som si nepomyslel, že si niečoho takého schopný."

"Len aby si nebežal hneď za Hermionou so svojimi podozreniami."

"Hermiona je moja priateľka."

"A ja?"

"Tiež by som chcel vedieť," vzdychol si Harry.

"Hermiona, kde je moja zelená košeľa?" zajačal Fred zo spálne. Hermiona zatriasla hlavou. On by stratil aj hlavu, keby nemal krk.

"Skús skriňu." zakričala späť.

Ozvalo sa zaklopanie a vstúpil George.

"Dobré ráno."

"Čau, George," povedala Hermiona, pokúšajúc sa pripraviť kôš pre pani Weasleyovú. Dnes mali ísť na piknik do Brlohu.

George sa chystal niečo povedať, ale prerušil ho Fredov krik.

"Nie je tam!"

"Skontroluj šatník!" zvolala Hermiona. Pozrela na Georgea.

"Netuším, ako dokázal obliecť sám seba takmer dvadsať rokov, keď si nikdy nevie nájsť ani košeľu."

"Mama." povedal George.

Hermiona prikývla a zabalila jedlo do misiek.

"Ste hotoví?" spýtal sa George.

"Sekunda. Fred?" zajačala.

"Som pripravený." Fred prišiel zo spálne, navliekajúc si košeľu.

Keď prišli do Brlohu, Hermiona sa pobrala do kuchyne, pomôcť pani Weasleyovej a Fred s Georgeom šli hľadať súrodencov.

"Ach, ďakujem, drahá," poďakovala sa pani Weasleyová a vzala si od Hermiony jej košík.

"Ahoj, Hermiona." ozval sa Harry, "potrebujem s tebou hovoriť."

Skôr, než mohla niečo povedať, vošiel Charlie a volal Harryho, že idú hrať metlobal.

"Iste," súhlasil a pozrel sa na Hermionu.

Keď pani Weasleyová odmietla jej pomoc v kuchyni, vybrala sa von sledovať hru. Harry sa pripojil k tímu, ktorý sa skladal z Freda, Georgea a Alicii. Druhý tím tvorili Bill, Charlie, Ron a Ginny.

"Hej, to nie je podľa pravidiel, oni spou hrali celé roky." povedal Charlie, ukazujúc na protivníkov.

"Prestaň," ozvala sa Ginny karhavo.

Vyleteli hore a hra sa začala. Hermiona si vzdychla a chcela sa vrátiť do kuchyne, ale začula Ginnyno zajačanie. Otočila sa a videla, ako Fred a Charlie padali z metiel na ihrisko.

Cítila, ako sa jej srdce zastavilo, keď videla Freda, ako padá na zem s úderom. Okamžite sa k nemu rozbehla.

"Si v poriadku?" spýtala sa ho, keď mu skúšala pomôcť vstať. Bol bledý a ťažko dýchal. Začala ho kontrolovať. Jemne ju buchol po rukách.

"Som v poriadku. Len troška mimo." postavil sa na nohy a skoro spadol. Hermiona ho chytila a podoprela.

"Ideme," povedala a zamierila k domu.

"Kam ideme?" zajačal Fred.

"Potrebuješ si ľahnúť." poznamenala pokojne.

Fred začal protestovať, ale bol príliš slabý na to, aby bojoval. Podarilo sa im dostať až na gauč. George kráčal za nimi, podopierajúc Charlieho. Toho uložil do kresla vedľa gauča. Pani Weasleyová sa ponáhľala na pomoc, ale ostala zarazene stáť medzi dverami a sledovala výjav pred sebou. Hermiona sedela vedľa Freda, pričom v ruke držala jeho košeľu. Zasiahla boľavé miesto a on sa trhol. Ospravedlnila sa a on sa usmial. Pani Weasleyová zamrkala. Keďže o Freda bolo postarané, rozhodla sa ísť starať o Charlieho. Snažil sa ju presvedčiť, že je v poriadku a dnu prišiel iba na otcovo naliehanie. Potom sa pripojil späť k hre. Fred, naproti tomu, bol stále skúmaný Hermionou.

"Hermiona, som v poriadku." vyhŕkol Fred netrpezlivo.

"Nechcem, aby si sa vrátil von, prosím." dodala.

"Fajn," zamumlal. "Mami, povieš im, že ostanem vnútri?"

"Samozrejme," povedala a vyšla von. Keď sa vrátila, ostala stáť vo vchode a pozorovala dvojicu. Fred sa začal vrtieť a šúchal si boľavé miesta. Hermiona vzala vankúš a položila si ho do lona. Bez slova, Fred sa natiahol a ľahol si naň. Hermiona mu hladila vlasy a on sa hral s jej kučerami a usmieval sa na ňu. Pani Weasleyová si v tej chvíli uvedomila, že všetky jej obavy o Freda a Hermionu boli hlúposť. Oni boli pre seba ako stvorení."

Pani Weasleyová však nebola jediná, kto ich pozoroval. Ron stál ticho v prítmí a tiež sledoval, čo robia. Harry k nemu potichu pristúpil.

"Ja len dúfam, že si uvedomuješ, čo robíš, Ron."

Ron odignoroval jeho slová a pokračoval v pozorovaní jeho brata a dievčaťa, do ktorého bol zaľúbený odvtedy, čo mu bolo jedenásť. Bolo mu ľúto, že im musel takto ublížiť, ale nemal na výber."

"Si si istý, že nechceš jesť v obývačke?" spýtala sa pani Weasleyová Freda, ktorý opatrne prišiel do kuchyne.

"Mami, prosím, ja už mám jednu prehnane starostlivú ženu nad sebou." zanadával.

"Chceš spať dnes na gauči?" povedala Hermiona s rukami v bok.

Každý za stolom sa zasmial. Fred sa rýchlo posadil.

"Kurča?"

"Hej," odvetil Bill.

Usmievajúca Hermiona si vzala kus kurčaťa a podala misku Ginny. Zvyšok stola začal jesť. Fred sa natiahol pre ryžu. Hermiona mu misku vytrhla a podala Georgeovi.

"Hej!" zakričal Fred.

"Prestaň. Naposledy, keď si jedol korenené jedlo, bolo ti celú noc zle. A si zranený, musíš odpočívať."

"Ale," začal protestovať.

Hermiona na neho pozrela.

"Fred,"

Niečo zamrmlal a vzal si zemiaky.

Nasledujúci týždeň bola pani Weasleyová nakupovať v Šikmej uličke. Rozhodla sa navštíviť Georgea a Freda v obchode. Vošla dnu a videla Georgea za pultom. Usmiala sa na neho a spýtala sa, kde je Fred.

"Na poschodí."

"Ach, dobre, pôjdem ho pozdraviť." pobozkala syna na líce a vyšla na poschodie. Milovala Georgea, ale on býval doma. Fred bol z domu preč viac než 6 mesiacov a chýbal jej.

"Ahoj, zlatko," pozdravila syna, keď jej otvoril dvere.

"Ahoj, čo tu robíš?"

"Prišla som vás pozdraviť."

Skôr, než sa stihla spýtať, kde je Hermiona, tá sa zjavila v obývačke.

"Čo robíš doma?" spýtal sa jej Fred.

"Poslali ma." povedala namrzene.

Fred sa zasmial.

"Vravel som ti, že si príliš chorá, aby si tam šla."

"Hermiona sa zamračila.

"Hneď do postele." chytil ju za ruku a viedol do spálne. Pani Weasleyová ich nasledovala. Fred odostlal posteľ, zatiaľ čo Hermiona sa šla prezliecť. Vyšla z kúpelne v pyžame a Fredovom tričku. Molly sa začala usmievať, keď sledovala, ako Fred pomáha Hermione do postele. Sadol si blízko nej a pohladil jej líce.

"Dáš si niečo?"

Zamyslela sa.

"Jablkový džús?"

"Hneď som späť." pobozkal ju na čelo a zmizol v kuchyni.

Hermiona uvidela pani Weasleyovú.

"Môžete ísť dnu."

"Premýšľam." povedala Molly.

"O čom?"

"Aké je to smutné, keď si uvedomíš, že tvoje deti sú už dospelé. Nie je to tak dávno, čo som bola jediná žena vo Fredovom živote a George bol pre neho najdôležitejšia osoba. Teraz je to úplne iné."

"Čo tým myslíte?" spýtala sa zmätene Hermiona.

"To je to, prečo bol tvoj otec nahnevaný. Uvedomil si, že tvoje detstvo skončilo a to je pre rodiča jedna z najťažších skúšok."

"Stále nerozumiem."

Molly si k nej sadla.

"Keď Fred spadol z metly, bola si kvôli nemu vystrašená. A zakázala si mu jesť ryžu, lebo si vedela, že mu bude zle. A teraz...Fred povedal, že sa pokúšal presvedčiť ťa, aby si nešla do práce, lebo si chorá. Teraz robí možné aj nemožné, aby ti priniesol džús a pravdepodobne s tebou ostane celé dni doma."

"Čo je na tom čudné?" spýtala sa Hermiona.

Pani Weasleyová sa zasmiala.

"To ukazuje, ako o seba dbáte. Väčšine párov to trvá niekoľko rokov, ale vy ste to zvládli za pár mesiacov. Teraz viem, že vy dvaja ste spravili správnu vec. Je zrejmé, ako sa milujete."

Poklepala Hermionu po ruke a odišla. Hermiona ostala sedieť v ohromení. Mala pravdu. Fred sa stal najdôležitejšou osobou v jej živote. Predtým, než niečo spravila, uvažovala, čo si o tom pomyslí on. A to ju vystrašilo. Čo sa stane, keď manželstvo skončí? Ako sa bude cítiť? Ak si nájde Fred niekoho iného, bude žiarliť? A čo je najdôležitejšie, cíti on to isté?

"Hej, som späť," začula Freda, ktorý vošiel do izby.

Hermiona na neho pozrela s láskou. Ako to, že si to nikdy predtým neuvedomila? To, čo sa jej priamo natŕčalo do tváre? A že najbystrejšia čarodejnica svojho veku...

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro

#wesley