🐰 5. TD: Vajíčka, vajíčka a zase vajíčka

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Toto je velikonoční double drabble navazující na konec Syn, dědic a přítel, ke kterému mě inspirovala moje sestra. Snad se ti bude líbit, Hope 🐰🐣.

***

"A je tu každoroční počítání dračích vajíček!"

"Jó!"

"Kdo jich najde nejvíc?!"

"Já!"

"Tak běžte!"

Škyťák s Dravcem sledovali, jak se jejich děti rozutekly po ostrově se svými dračími spřízněnci, a začaly jako šílené hledat, kde všude letos draci nakladli vejce. Bylo už jaro, a tak hledaly v krásně zelené trávě a keřích.

Kožatka s Šipkou jako šílené prohledávaly lesní porost, Cep s Vrhačem jeskyně, a Orm s Drsnochodcem pláž. Netrvalo dlouho a dostavily se první úspěchy.

"Mám nodra!" volala Kožatka, protože vajíčka po vzhledu poznala.

Cep zase zavolal: "Já děsovce!"

Orm to doplnil o: "Šoková čelist! Super!" A tím hledání zdaleka nekončilo.

Našli garvany, zipáky, písečné přízraky, duniroha, i ZÁŘÍCÍHO DRAKA! Celkově šlo o VELMI úspěšné hledání vajíček, i tradici.

Škyťák a Dravec už ani nevěděli, koho z nich napadlo každoroční sčítání dračích vajec proměnit v hru pro děti. A už VŮBEC netušili, kde se vzala ta část, že pak doma všichni malovali a zdobili slepičí vajíčka. Možná šlo o snahu lépe děti naučit, jak každé dračí vejce vypadá, ale nakonec z toho stejně vyšla vejce růžová, proužkovaná, a podobně.

Ale to bylo jedno. Ať byla jakákoliv, oba byli rádi, že to můžou každý rok prožívat se svou rodinou.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro