24.8. Prostredníček

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Po príjemnom zobudení nastala pre Olivera krutá realita. Otcova taška stále ležala predo dvermi bytu, takže bolo len otázkou času kedy sa vráti domov a bude vyvádzať. Mama bola v práci a rozhodne mu nechcel čeliť sám. Bol s ním síce Marek, ale nemôže ho predsa držať u nich bohvie dokedy…

„Oli?“ zakričal naňho z kuchyne Marek. „Máš tu odkaz od mamy a peniaze. Píše, že máš zavolať zámočníkovi, aby vymenil zámok. Náhradný kľúč máš nechať u susedky, nie v schránke. Ty vole, tá tvoja mama fakt myslí na všetko.“

Oliverovi sa v hrudi rozhostil pokoj a nádej. A pocit hrdosti na mamu. Konečne sa veci dávajú do pohybu. Snáď nepotrvá dlho a budú mať už aspoň trochu pokoja. Oni dvaja si už nejako poradia. Otcove peniaze nepotrebujú, vystačia si sami.

Vrátil sa do izby, vybral mobil z nabíjačky a okamžite vybavil zámočníka. „Povedal, že by mal prísť asi o hodinu,“ informoval Mareka. „Zostal by si dovtedy so mnou? Ak nemáš nič iné na práci. Potom by sme mohli ísť niekde von.“

„Jasné, že s tebou zostanem,“ usmial sa Marek. Podišiel k Oliverovi a nežne ho pobozkal. „Môžeme si pozrieť nejaký film. Máte Netflix?“

„Jasné, že máme! Ale tentoraz vyberám film ja.“

***

Zámočník napokon prišiel až tesne pred obedom. Oliver od nervozity pochodoval po byte a neustále vyzeral z okna. Bál sa, že to nestihnú, kým sa otec rozhodne vrátiť domov.

Jeho obavy boli napokon zbytočné a keď bolo všetko vybavené podľa maminých inštrukcií, rozhodli sa zájsť niekam na obed a na zmrzlinu.

Sedeli na terase reštaurácie, deliac sa o jednu pizzu, keď Oliver spozoroval, ako sa k nim hore ulicou blíži Lukáš s partiou ďalších chlapcov. Poznal ich z videnia, no nikdy naňho neurobili dobrý dojem. 

„Marek,“ oslovil svojho priateľa a nenápadne hlavou kývol k partii okolo Lukáša.

„Ser na nich, nestoja za to. Nevšímaj si ho. Napokon, nemáme sa za čo hanbiť. Na rozdiel od nich. Počul som, že po večeroch sa ožierajú a obťažujú dievčatá. Som rád, že už s ním nemám nič spoločné.“

Oliver si vzdychol a vrátil sa k pizzi. Chvíľu mlčky sedeli, pokiaľ ich nevyrušil Lukášov výsmešný hlas.

„Pozrime sa, naše buzerantské hrdličky. Hlavne že si sa na kúpalisku tváril akoby nič.“

„Choď do riti,“ zahundral Marek a nahnevane pozrel Lukášovi do očí. „Si obyčajný obmedzený úbožiak.“

„Aspoň nie som buzerant ako ty,“ vysmieval sa ďalej Lukáš.

„Lepšie byť buzerant ako kokot," odvrkol Marek, ukázal Lukášovi vztýčený prostredníček a viac si ho nevšímal. Natiahol sa ponad stôl, chytil Olivera za ruku a preplietol si s ním prsty. „Si v pohode?“ 

„Uhm.“

„Pozri sa na mňa, Oli.“

Oliver zdvihol hlavu. Naprázdno preglgol. Hĺbka Marekovho pohľadu mu spôsobovala triašku a nervozitu.

„Som v pohode,“ placho sa usmial. „Ale rád by som odtiaľto vypadol. Odprevadíš má domov?“

„Samozrejme, zlato, ale pod jednou podmienkou.“

„Akou?“ Oliverove srdce začalo robiť jedno salto za druhým. Čo mal Marek v úmysle?

„Že ešte pôjdeme na tú zmrzlinu. Už dávno som nemal na nič iné takú strašnú chuť. Teda… Okrem teba, zlato.“

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro