7. Potopa

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Nastal další den a Cherrypaw se probudila ve svém doupěti s mokrým kožíškem. Otřepala se. Celou noc pršelo a ve vzduchu se vznášel pach vlhka.
   Vylezla z doupěte. Po mýtině běžel černý válečník, byl to Blackshade. Firetail, zrzavý válečník s bílými odznaky a Darkface, tmavá kočka.
   ,,Hladina řeky řádně stoupla." řekl nahlas, když doběhl do velitelského doupěte.
   ,,To je jasné, když celou noc pršelo." ozval se z doupěte hluboký hlas Emeraldstara.
   Cherrypaw si otřepala z kožíšku vodu, jejíž kapičky se rozletěly po táboře a dopadli na listy. Zamířila k hromadě kořisti.
   U ní se Firepelt vybavoval se Silvermoonem. ,,Včera v noci se nám s Beigestrom narodila koťátka." řekl mu hrdě.
   Silvermoon s usmál. ,,Tak to gratuluji!" zvolal radostně. ,,Ví o tom všichni?"
   Firepelt zavrtěl hlavou. ,,Ani ne." pravil po pravdě a podíval se na své tlapky.
   Cherrypaw nadšeně vyskočila a přes kaluže plné doběhla do školky. Ležela tam Secret se svýma dvěma koťátkama - Tigerkit a Snowkit.
   Okousek dál byla Beigestorm, krásná krémová kočka. Pod ní ležela dvě maličká koťátka. Jedno bylo krémovo bílé a druhé zrzavé s krémovými flíčky.
   ,,Ahoj, Beigestorm." pozdravila jí. ,,Ti jsou krásní, už jste jim vymysleli jména?"
   Beigestorm kývla na pozdrav. ,,Ahoj, ještě ne, musím to probrat s Firepeltem, jsem ráda, že si mě přišla navštívit." usmála se a přitiskla si koťátka blíže k sobě.
   Cherrypaw se usmála. ,,Víš, že hladina řeky stoupla?" zeptala se a Beigestorm zavrtěla hlavou.
   Chvíli si hráli s koťaty, dokud se neozvalo zařvaní z venku. ,,Voda!" To byl hlas Silvermoona a Cherrypaw se rychle otočila na Beigestorm.
   ,,Rychle, vem ho, musíme je dostat ven!" zavolala na Cherrypaw a podala jí zrzavo krémového kocourka. Ona ho chytla za zátylek a rychle s ním vyběhla ven. Beigestorm vzala krémově bílou kočičku.
   Cherrypaw rychle vyběhla ven. Všude se valila voda a její hladina stoupala čím dál výš a výš. ,,Rychle!" zavolala za ní Beigestorm.
   Všichni z klanu už byli na stromě. Cherrypaw se rychle přichytla a pokoušela se šlhat. Její kožíšek byl celý mokrý, tahal jí dolů. Že já jsem si neměla dávat toho králíka, pomyslela si ještě než se jí vlna přelila přes hlavu.
   Voda jí zaslepila oči, stále ale šplhala a nad sebou slyšela milý hlas Firepelta, který zněl ale i naléhavě. ,,Rychle, Cherrypaw, to zvládneš, věřím ti!"
   Konečně byla nahoře, koťátko svízala v ústech. Nejvíce se bála, že už nežije, naštěstí uslyšela jeho slabí dech.
   V tom všem úplně zapomněla na druhé koťátko a Beigestorm, která lezla po kmeni, hladina stále stoupala a stoupala.
   Firepelt stál nad ní a natohoval se po ní. ,,Rychle! Chytni se!"
   Beigestorm zběsile dýchala. ,,Ne, nemůžu, postarej se o ní." řekla a podala mu kotě. Vlna jí smetla dolů a hladina se jí přelila přes hlavu.
   ,,Beigestorm! Ne!" vykřikl Firepelt a držel koťátko. Jeho družka však už jen tiše ležela pod hladinou a voda jí unášela pryč.

______________________________________

471 slov😓. Beigestorm 😭😭😭
  

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro