24

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Rhena se vrátila na dvůr Temnot. Hned vešla do pracovny a vytáhla plán paláce Amaranthy. Převážné zkoumala trůnní sál, ve kterém Amarantha strávila nejvíce času. Chvíli se na něj dívala, dokud nepřišel Ress s Chrisem. Chris si stoupnul k oknu a Ress se podíval na mapu.

"Co to je za mapu?"

"Hádej, můžeš třikrát."

Odpověděla mu Rhena bez toho, aniž by zvedla zrad od mapy.

"Kde jste k ní přišla?"

"Od bratra."

"V tom případě obdivuji, že ještě žije."

"Proč?"

Rhena konečně zvedla zrak a střetla se pohledem s Ressovíma modrýma očima. Ress se zapřel rukama o stůl a chladně Rheně oplácel pohled.

"Protože tohle vypadá jako velice důvěrná informace, za kterou by Amarantha dala docela jmění. Proto se divím, že je Váš bratr stále naživu."

"Zahřívá jí lože. Amarantha ho má jen kvůli svému uspokojení a já ho tam mám zase kvůli informacím, ale kvůli tomu jsem si Vás nezavolala. Musím s vámi něco prodiskutovat."

"V tom případě doufám, že vynecháte všechny šťavnaté detaily."

Odfrkl si Ress. Rhena se na něj podívala zmateně, ale pak jí to došlo a dala se do bujarého smíchu.

"Neboj, vynechám. Ani mě tyto detaily nezajímají."

"To je dobře. Tak, co pro mě máte?"

"Máte tři měsíce na přípravu legie. Za tři měsíce zaútočíme na Amaranthu."

"Plánujete zaútočit na jedinou osobu v sále plném víl?"

"Ne, tu přenechám Tamlinovi. Na nás zbude Attor a jeho poskoci."

"Je vám jasné, že při tom útoku zemře spoustu nevinných víl, že ano?"

Ress mírně naklonil hlavu v neslyšném odporu. Rhena si povzdechla.

"Bohužel s tím počítám, ale neočekávám, že vezmeme celou legii. Připrav všechny, pak se z nich na misi vyberou ti nejlepší. V momentě, kdy padne Amarantha, tak se vzdají... Snad."

"I kdyby to byla pravda, Attor je známý pro svou krutost a vzhledem k tomu, že nemůžeme lítat, sebou při svém úniku vezme určitě několik životů."

"To je sice pravda, proto taky chci s sebou vzít naši drahou spojenkyni."

Ressovi se o nohu najednou otřelo něco chlupatého a ozvalo se mu od nohou kočičí mňouknutí. Ress se podíval na kočku u svých nohou s překvapeným výrazem. Ten však brzo ztvrdl do kamenné masky a zavrčel.

"Přede mnou se nemusíš maskovat, Temnoto."

Kella se začala smát a změnila vzhled. Před ním stála krásná žena, dost podobná Rheně, ale přitom úplně jiná. Černé vlasy měla rozpuštěné a její kočičí oči se dívaly do Ressových. Stála by tam nahá, kdyby její tělo nezakrýval černý dým, jenž vše zakryl.

"Taky tě ráda vidím, Ressi. Ale říkej mi Kello, tvá paní mi dala jméno."

"V tom případě je mi líto, ale tuto radost s tebou nesdílím."

"Jsi tak zlý, Ressi. To by se Ejjimu nelíbilo."

Rhena se na ni vyděšeně podívala a radši o krok ustoupila. Mapu vzala s sebou, aby jí nezničili. Ress zavrčel. Zorničky se mu zúžily do tenkých štěrbin a stíny na jeho krku se zavířily, než se po něm pomalu začaly plazit. Stůl pod jeho prsty praskl, neschopen snést nápor, jenž na něj byl kladen. Když promluvil, jeho hlas zhrubl pod tíhou zavrčení.

"Možná je dobře, že nejsi hmotná, jinak bych ti roztrhal hrdlo holýma rukama."

"Ach, jak smutné. Tak ráda bych ti rozervala hrdlo, ale nemůžu. Paní by mě za to potrestala."

Kella se nevině podívala na Rhenu a sladce zamrkala. Rhena zbledla při vzpomínce na nebohého vojáka, který padl jako oběť a varování toho, co Rhenina kočka dokáže, a jakou moc drží Rhena ve svých rukou. Ressovi se po rtech rozlil sladký úsměv. Jeho špičáky se zaleskly ve světle.

"Je pěkné, že bytost stvořená z čiré temnoty jako jsi ty se bojí pouhé víly."

"Opravdu si myslíš, že se tě bojím, stínopěvče?! Tvoje moc roste z mojí, ty mi vlastně patříš."

"Já ale nemluvil o sobě."

Usmál se nevině. To už se do toho vložila Rhena, kterou jejich hádky nebavily.

"Hádáte se jako staří manželé! Nechte si to do postele, teď řešíme vážnou věc."

"Nemyslím si, že by si něco jako Temnota do postele zatáhla někoho tak ubohého, jako jsem já."

Uchechtl se Ress a obrátil svou pozornost na Rhenu a mapu. Kella mu ještě odpověděla, pak se i její pohled přesunul k mapě.

"Za hřích bys stál. Takže ano, pustila."

Rhena mávnutím ruky nahradila poškozený stůl novým a opět mapu položila.

"Takže, jaký máš plán, Ressi?"

Ress si mapu pečlivě prohlížel.

"Budeme potřebovat zjistit, jak moje muže do kraje Pod Horou dostat bez toho, aniž by si jich někdo všiml. Pro mě to není problém, ale většina nemá schopnost se přenášet. Také by pomohlo, kdybych měl lepší představu o tom, kam se mám před útokem přemístit, abych náhodou neskončil někde, kde nemám co dělat. Jakmile budeme uvnitř, splyneme s davem a vyčkáme, až Amarantha padne. Pak už to bude jen otázka toho, jak rychle se zbavíme Attora a ostatních."

"Nebudeme čekat, až padne, musíme s čistkou začít hned, jakmile Fe... Lidská dívka splní poslední úkol. Amarantha se z toho bude snažit vyvléknout a toho můžeme využít v náš prospěch."

"Pokud zaútočíme dříve, než Amarantha padne, riskujeme, že jí dáme čas utéct. Útokem bychom vytvořili ještě větší chaos, který by mohl zmást nejen ji, ale i Tamlina, obzvlášť pokud by o tom nevěděl. A vzhledem k tomu, v jaké situaci se vladař Jarního dvora nachází, sdělit mu tuto informaci je riskantní."

"Tamlina nezmateme. Pokud bude volný, bude ho zajímat jen Amarantha. Mně jde o to, že můžeme zkusit dostat na naši stranu ostatní dvory, než začneme se vzpourou. Sice pochybuji, že zrovna Beron by šel s námi, ale Tarquin, Helion a možná Kallias by se přidali."

"V tom případě potřebujeme dostat Attora ze hry jako prvního. Hned po Amaranthě představuje největší hrozbu. Ostatní pěšáci Hybernu pro moje může nepředstavují žádný problém."

"Attora si vezmu na starost já, jako jediná z vás mohu létat. Sice ho nezabiji, ale mohu ho dostat pryč ze síně."

"To bude bohatě stačit. V tom případě potřebujeme už jen vědět, jak se tam dostat."

Kývl Ress a odrazil se rukama od stolu. To bylo vše, co k tomu řekl. Rhena kývla a jeho i Kellu propustila. Jakmile odešli, schovala mapu a pohlédla na svého druha. Ten k ní konečně přišel a pohladil.

"Co to ti dva předvedli?"

"Nevím. Kella asi mrouská, jinak si to nedokážu vysvětlit."

Chris se dal do smíchu a taky se podíval na mapu.

"Co když to Feyre nezvládne?"

"Zvládne. Já a Rhys ji pomůžeme, ať se mu to líbí, nebo ne. Nenechá svoji družku umřít. Ress zítra začne s tréninkem a já se budu snažit získat na naši stranu další dvory. Se vzpourou jsem už začala a klidně budu pokračovat. Amarantha musí zemřít."

"Dobře, hlavně se neprozraď."

"A kde by byla ona zábava?"

Usmála se a Chris ji posadil na stůl a postavil se k ní.

"Slib mi, že na sebe dáš pozor."

"Slibuji."

Políbili se. V ten moment si nikdo netrouflpřiblížit k pracovně, už jen kvůli zvukům, které z ní vycházely.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro