96.Rozhodování

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

,,Jak se vypaříme z paláce?" Ptal se Seren. ,,Jsem si celkem jistý, že nás všude budou hlídat."

,,Můžeme utéct okny," navrhla Ferox vesele.

,,Skvělý nápad," řekl Python sarkasticky. ,,Pokud se teda chceš rozplácnout na zemi."

,,Nehledě na to, že by to nebyla zrovna ta nejnenápadnější možnost," dodala Enyo.

,,Myslím, že nás nechají volně procházet po paláci," uvažovala Layla, zatímco přecházela sem tam. ,,A jakmile bychom se jenom přiblížili k bráně do města, pravděpodobně se nás pokusí zadržet."

,,A co je všechny přeprat?" Napadlo Kunnu. ,,Je nás hodně. Hravě bychom je porazili."

,,Jo. S vojáky bojujeme často," souhlasil Werric.

,,Jenže toho by si pravděpodobně někdo všiml a my chceme, aby Nitře trvalo dost dlouho, než si uvědomí, že jsme zmizeli," vyslovila Enyo přesně to, co si Layla myslela.

,,Co takhle Nitře normálně říct, aby nás pustila?" Promluvil Aurin. ,,Jsem přece princ, musí mě poslouchat."

,,Asi tě zklamu, ale Nitra vážně není ten typ, který by si potrpěl na rozkazy," poznamenala Layla. ,,Tenhle nápad nepřichází v úvahu."

,,Já vás můžu dostat z paláce," ozval se Alakin.

Všichni sebou trhli a otočili se k němu-pořád seděl v rohu a od chvíle, co Nitra odešla, nepromluvil. Skoro zapomněli, že tu je.

,,Eh, ty s námi nikam nejdeš," upozornila ho Ferox.

,,Jestli mě s sebou nevezmete, poběžím za Nitrou, sotva vystrčíte čumák z tohoto pokoje," poznamenal Alakin.

,,Tak tě omráčíme na tak dlouho, než zmizíme," navrhl Python vesele.

Alakin se na něj pohrdavě podíval a Layla si uvědomila, jak jsou si oba dva podobní-stejně černá srst a tyrkysové oči. Alakin byl ale vyšší a taky svalnatější, v očích neustále ledový lesk, zatímco v těch Pythonových se vždy třpytily jiskřičky pobavení.

,,Byl jsem omráčený už tolikrát, že to nedokážu spočítat," odpověděl.

,,Jako kdybys uměl počítat," zamumlala si Ferox pod nosem.

,,Takže znám dobré triky, jak se z bezvědomí velmi rychle dostat," pokračoval Alakin a její poznámku ignoroval.

V tu chvíli postoupila dopředu Enyo. ,,A co takhle tě zabít?" Řekla chladně. ,,Z toho už by ses nedostal."

Alakin pozvedl bradu a upřeně jí hleděl do očí. ,,Jste na to moc měkcí."

Layla střet zvědavě sledovala. Nemusela mít schopnost bílé vlčice, aby poznala, jak to mezi nimi jiskří.

Hm, jestli se poperou, možná ho vážně zabije a my budeme mít klid, pomyslela si.

,,Vážně?" Řekla Enyo. ,,Už jsem pár vlků zabila. A podle toho, co jsem o tobě slyšela, tak si to dost zasloužíš."

Alakin přimhouřil oči. ,,Aaach, vražedkyně, která si myslí, že dělá dobrou věc?" Odfrkl si a naklonil se k ní. ,,S těmito typy už jsem se setkal. Pořád jsi vražedkyně, ať už zabíjíš kohokoliv."

Enyo vycenila zuby. ,,Že to říkáš zrovna ty," zavrčela.

,,Můžete toho nechat?" Ozval se Python.

Alakin se odvrátil od Enyo, aby se podíval zpátky na ně. ,,Můžu vás z paláce dostat," zopakoval. ,,Tak, aby si toho nikdo nevšiml. A ani nebude hrozit, že to řeknu Nitře, protože mě budete mít na očích. Dvě mouchy jednou ranou, ne?"
Všichni se na sebe podívali.

,,Hm. Za zkoušku to stojí, ne?" Ozval se Werric. ,,Jsme v značné přesile."

✴️✴️✴️

,,Proč ještě tenhle palác není v plamenech, když tu máte tajnou chodbu?" Zeptal se Seren zvědavě, když zírali do černé díry v podlaze v kuchyni.

Alakin vyhnal všechny kuchaře a ti když uviděli jejich skupinku, radši rychle odešli, aby náhodou nepřišli o ocas.

Layla sklopila uši, když černou jámu sledovala a cítila, že i Královna na jejích zádech se napjala. Z té díry stoupala a ovíjela se kolem nich, podivná atmosféra, která jí byla až moc známá.

,,Není tu nic zajímavého," řekl Alakin. ,,Máme ho tu, kdyby jsme náhodou něco potřebovali, ale jinak necháváme palác být. Všechno, co jsme mohli ukrást, už jsme ukradli."

,,Já tam nejdu," ozval se Werric.

,,Proč? Bojíš se tmy?" Otočil se na něj Alakin.

Werric jen zavrtěl hlavou a ustoupil.

,,Je to Labyrint, že ano?" Zeptala se Layla. Chtěla od díry odvrátit pohled, ale jakoby ztuhla a nemohla otočit hlavu.

,,Labyrint?" Zopakovala Kunna zmateně. ,,Ten je přece pod Fedgarem, ne?"

Layla zachytila Alakinův pohled, který se přenesl na ní, ačkoliv mu ho nemohla opětovat, protože nebyla schopná odtrhnout oči od temnoty. Představovala si, jak se z ní vynořují temná, čistě černá chapadla, natahují se k nim, omotávají se jim kolem nohou a pak je stahují dolů...

Tohle je hloupý, vyštěkla na sebe. Nech toho.

,,Ano i ne," odpověděl Alakin pomalu. ,,Nevíme, jak je velký, ale nějaké chodby jsme našli i pod Garmorem."

,,Tak tam nejdu taky," řekla Kunna. ,,O Labyrintu jsem slyšela dost strašné věci."

,,Tahle část Labyrintu je bezpečná," řekl Alakin. ,,Používáme je už několik let a nikdy se nikomu nic nestalo. Máme prozkoumanou většinu chodeb pod Garmorem a všude na stěnách jsou mapy a značky, abychom se neztratili."

,,Tam se schovali i Bezměsíční, že?" Hádala Ferox. ,,Proto je Nitra nemůže najít."

Alakin neodpověděl, což byla sama o sobě odpověď.

,,Úžasné," řekl Python. ,,Stvůry z Labyrintu a ještě Bezměsíční."

,,Pochybuji, že by se schovali do této části," poznamenal Alakin. ,,Nepotkáme je."

,,Já mu nevěřím," řekl Seren. ,,Co když nás k nim naopak zavede?"

,,Proč by to dělal?" Namítl Aurin. Mluvil tak málo, že si Layla skoro neuvědomovala, že tady vůbec je. ,,To mě vůbec nemusel zachraňovat a přivádět k vám."

,,Nelže," ozvala se Enyo, s očividnou nelibostí. ,,Měl by jinak zbarvené emoce. Lež se dá zakrýt zvenku, ale ne zevnitř."

Alakin se na ni podrážděně podíval. ,,Nečti mi emoce."

,,Bojíš se, co by mohlo vyjít napovrch?" Zeptala se ho Enyo chladně.

,,Nehádejte se, prosím," přerušila je Kunna dřív, než tak stačili skutečně učinit. ,,Na to nemáme čas."

,,Budeme hlasovat," ozval se Aurin najednou. ,,Kdo navrhuje mu věřit a kdo ne."

Všichni se na něj divně podívali a on jen rozpačitě pokrčil rameny.

,,Já klidně jdu," pokrčila Ferox rameny. ,,Nevěřím mu sice ani chlup v kožichu, ale... Moc jiných možností nám nezbývá. A radši se setkám s příšerou z Labyrintu než s naštvanou Nitrou."

,,Mě se to nelíbí," zavrtěl Werric hlavou. ,,Obzvláště potom, co Layla udělala Rasenje."

Všechny pohledy se obrátily k Layle, protože ta jim o střetu s Rasenjou neřekla, ale ona je nevnímala a přemýšlela.

,,Mně taky ne," souhlasila Kunna.

,,Já z toho nejsem nadšený, ale... Myslím, že nelže," řekl Aurin a zamračil se na Pythona, který obrátil oči v sloup.

,,Mně se to teda nelíbí," prohlásil Python. ,,Nerad věřím vlkům, kteří provokují Enyo."

,,Souhlasím s tebou, ale věřím své magii," prohlásila Enyo. ,,I když ne Alakinovi. Každopádně myslím, že bychom měli jít."

,,Já se zdržuju hlasování," řekl Seren. ,,Je mi celkem jedno, kam půjdeme."

,,Já-" začal Alakin, ale Enyo ho probodla pohledem.

,,Ty nehlasuješ," řekla.

Všichni se podívali na Laylu, aby rozhodla.

Layla, která se konečně mohla odvrátit od temnoty Labyrintu, se podívala na Královnu usazenou na jejích zádech, která zakrákala a zatřepala křídly.
Nelíbilo se jí to, ale... Už jednou Labyrintem prošla, no ne?

,,Tak jdeme," rozhodla se s povzdechem.

Další teorie potvrzena! XD Labrint se nenachází jenom pod Fedgarem 😏
No nic, zatím ahuuuj XD

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro