63.kapitola

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Listopad 1977

Z pohledu Ginger

,,Ne rozuměj, nechci ho naštvat, ale zároveň chci aby věděl, že mi jeho chování opravdu vadí." pronesla jsem znovu šeptem k Lily. Tohle bylo výsledkem téměř desetiminutové debaty, předmětem byl Sirius, už zase. Poslední dobou se choval naprosto nemožně, v našem vztahu. Pokud se tomu ještě dalo říkat ,,vztah." Sice jsme ještě spolu chodili ale Siriusuv neustálý chtíč po jisté činnosti mě začínal otravovat. Navrhl to doopravdy pokaždé když jsme byli sami. Spíš mi ale přišlo, že mu to jen působí potěšení. Už v létě jsem měla pocit, že se z našeho vztahu vytrácí láska, ono to bylo jak kdy.
,,Co bys od něj čekala, je to bývalý Casanova" znovu mi šeptla Lily. ,,Hmm to jo ale bývalý" zdůraznila jsem poslední slovo, řekla jsem to asi příliš nahlas a pár studentů se na nás ohlédlo.
Naneštěstí si nás profesorka Mcgonagallová všimla.
,,Slečna Potterová už má jistě dočteno, když se vybavuje. Můžete nám tedy přesně shrnout jaký je rozdíl mezi kouzly Geminio a Gemini?" Rychle jsem vzpomínala, jestli jsem to vůbec četla ale v hlavě jsem měla dočista vymeteno. Nastalo trapné ticho, do kterého se mi Lily snažila napovědět, že rozdíl je v počtu kopií, nakonec ji však profesorka vyvolala, aby to řekla nahlas. ,,Kouzlo Geminio je kopírovací kouzlo a z předmětu vytvoří duplikát, zatímco kouzlo Gemino může vytvořit z předmětu nesčetně mnoho kopií."
James obdivně zahvízdal a Lily, veřte tomu nebo ne, ale zčervenala. Mě zatím Mcgonagallová srazila pět bodů za to, že nedávám pozor.

Po dvouhodinovce přeměňování nás čekala ještě dvouhodinovka obrany a Lily pak měla ještě Starodávné runy.

,,Zatraceně" vyjekla Lily když do nás vrazili nějací čtvrťáci, jelikož na chodbě před učebnou obrany byla pořádná tlačenice a Lily se sesypaly všechny knihy, co držela v ruce, na zem. Dřív než jsme s holkama zareagovaly abychom Lily pomohly, objevil se u nás James ,,ukaž, já ti pomůžu" posbíral rozházené knížky a dal je Lily. ,,Děkuju" zamumlala Lily a převzala si od něj knížky.

,,Dobrý den" pozdravili jsme profesora Shirra jen co vešel do učebny. ,,Dobrý den" přelétl naši nebelvírskou část i havraspárskou  pohledem a chvíli se zarazil u Jamieho, jenž seděl vedle Rema. Profesor Shirr a Jamie se neměli rádi už od loňského roku, ne že by to byla přímo nenávist, ale někdy mu to Shirr na soubojích dával docela výrazně najevo. Normálně by vedle Rema seděl Peter, ale toho jsme teď vídali docela málo, kluci říkali že má chřipku či co. Lily si něco šuškala s Mar, nejspíš rozebíraly Jamieho ochotnou náladu. Dorca seděla s hnědovlasou havraspárkou Emily. Ano byla to ta Emily, která se Removi líbila již od loňského roku. Vždycky bylo roztomilé, jak se na ni na hodinách zamilovaně díval ale myslím, že ji nikdy neoslovil.
,,Dnes budeme trénovat Patronovo zaklínadlo.
Nemusím snad dodávat, že je užitečné v boji proti mozkomorům" mluvil profesor, zatímco udělal v předu třídy více prostoru. Mrkla jsem na Siriho, vykouzlit patrona bylo dost obtížné, ale dalo se to zvládnout když jste měli dostatečně šťastnou vzpomínku. ,,Rozdělte se prosím do skupin, kdo umí fyzického  patrona, či štít nebo jej neumí vůbec." Rozdal Shirr další pokyny a nastalo hemžení po celé učebně. Nakonec vznikly tři nestejné skupiny, těch co neuměli žádnou podobu Patrona byla tak dobrá čtvrtina. Ti zatím měli  popřemýšlet o nějaké šťastné vzpomínce. Byla mezi nimi i Emily a pár dalších havraspárů.
,,Takže vy všichni umíte fyzického patrona ?" Otočil se k nám Shirr a že nás postupně všechny vyzkouší. ,,Takže začneme s vámi slečno Potterová" kývl na mě ať začnu. Zavřela jsem oči, na mysl mi přišla jedna vzpomínka z Krásnohůlek. ,,Expecto patronum" pronesla jsem a mávla hůlkou, z hůlky se vynořil zřetelný obrys hypogryfa, usilovně jsem si přehrávala vzpomínku v hlavě a hypogryf se rozběhl po místnosti. Po mně šel Sirius, z hůlky mu vyběhl pes a začal pronásledovat mého hypogryfa. Pak následovalo několik dalších havraspárů a profesor Shirr nás pochválil a šel se věnovat méně zdatným studentům. Pak přišla na řadu Lily, z hůlky jí vyběhla laň a uslyšela jsem jak se Jamie i Siri hlasitě diví. Když James vykouzlil svého jelena, vyprskla jsem smíchy. ,,To je nádhera, Lily a James. Laň a jelen, myslím, že vaši patroni naznačují že patříte k sobě" rýpla jsem si do nich. Lily zrudla až její obličej nabyl stejné barvy jako vlasy. ,,Jéé koukněte se na patrony Evansové a Pottera" křikl někdo další z nebelvíru. Tak se Jamie a Lily stali senzací celé hodiny. V druhé hodině jsme pomáhali těm slabším co se jim povedl jenom štít či nějaká nezřetelná mlha.

________________________________________________________________________
Nazdar
Tak jsem tady zas i s další kapitolkou. 😂😂Abyste pochopili, tohle vydávám ve vyučku, páč zas nuda. Aspoň jednou nevydávám v noci, jak mám ve zvyku. No jinak, určitě nejsem jediná kdo už má té školy plné zuby, i když uplynuly teprve dva týdny. Mám teďka zase nějaké předepsané kapitoly, takže můžu říct že se stane zvratů, které možná uhodnete. Komentík by potěšil.
Tak zas příští týden, jdu se zas soustředit na baroko (nebo spíš spát :-D )

Andy ❤

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro