1 ❥ Yixing's Plan

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Junmyeon büyük babasından gelen mektubu okuduğunda hayatının şokunu yaşamıştı..

Chanyeol ve Sehun onu mutsuz gördüklerinde birbirlerine baktılar. Abilerinin ne tür bir probleme sahip olduğunu bilmek istiyorlardı. Chanyeol öksürme numarası yaparak abisinin dikkatini üzerine çekti.. Junmyeon kendisine bakınca konuşmaya başladı.

"Hyung neyin var ?"

"Büyük bir problemimiz var Chanyeol."

Sehun iyice meraklanmıştı. Çünkü Junmyeon çoğul konuşmuştu yani bu sorun kendinide ilgilendiriyordu.

"Hyung bu problemi bize açıklar mısın?" Chanyeol Sehun'a katıldığını belirtmek için başını salladı.

Junmyeon zarfın içinden mektubu çıkartıp ikisine göstermeye başladı.

"Hangi pislik demişti? Büyük babaya eşcinsel olduğumuzu söylersek bizi evlendirmek için birini bulmakla uğraşmaz diye !"

Sehun eliyle Chanyeol 'ü işaret etti. Bunu yaparkende sırıtıyordu. Bunun üzerine Chanyeol kendini savunmaya başladı.

"Hyung ama bir ay boyunca bizimle uğraşmadı ."

"O bir aylık sürede bize kız bakıyordu demek ki.."

Sehun aklına gelen şeyle ikisine baktı. Heyecanlı görünüyordu. Bu evliliği baştan savmanın yolunu bulmuş olmalıydı...

"Büyük babaya kızla benim evlenmek istediğimi söyleyeceğim. Sonrada kızı iki günde kaçırtacağım. Nasıl ?"

Junmyeon alkışlamaya başladı..."Seni zeki şey! Böyle bir şeyi yaparsak eğer büyük baba bizi mirasından men edip edeceğini mektubunda açıkça belirtmiş."

İkisi gözlerini büyüttü. İşin ciddiyetinin farkındaydılar. Junmyeon ise zarfın içindeki fotoğrafı görünce kısa bir süreli şaşkınlık geçirmişti. İyide bu kız değildi..Basbayağı erkekti.. Büyük babalarının gerçekten de çok fena olduğuna bir kez daha anlamıştı...

"Beyler büyük babamızın bize yaptığı süprizi görmek ister misiniz ?"

"Süpriz mi? Ne süprizi?"

"Yoksa tahmin ettigim şey mi hyung.." Chanyeol endişeyle baktı Junmyeon'a..

"Tahmin ettiğin şey hakkında en ufak bir fikrim bile yok Chanyeol.."

"Yani demek istediğim büyük babama eşcinsel olduğumuzu söylediğimiz için bize bir evlenilecek bir çocuk mu buldu yoksa ?"

Sehun, Chanyeol'ün dediği şeye kahkahalarla gülmeye başladı.."Yok artık daha neler.. O kadarını yapmaz yani.." Junmyeon 'un yüz ifadesinin ciddi olduğunu görünce kaşlarını çattı... "Yaptı mı yoksa ?..Bize evlenilecek bir çocuk buldu mu gerçekten Junmyeon hyung ?"

"Evet Sehun...Kahretsin ki yaptı..Ayrıca ben baştan söyleyeyim. Sapına kadar heteroyum. Öyle şeyleri bana yamamaya kalkmayın. " Dedi Junmyeon kendinden emin bir şekilde ..

"Aish yalana da bak hele..Geçen gün gördüğümüz çocuğu kalçasını kesen de bendim değil mi?" Diye alayla konuştu Sehun..

Junmyeon kendini savunma pozisyonuna geçti. "Hiçte bile..Sadece bir erkek nasıl olurda bu kadar büyük ve dolgun kalçaya sahip olur diye düşünüyordum..."

"Senin düz olduğuna artık
kalpten inanıyorum hyung.."dedi kıkırdayarak Sehun...

Junmyeon, Sehun'a birkaç dakika dik dik baktıktan sonra gülümseyerek Chanyeol 'e döndü... Çocuğun fotoğrafını ona doğru tuttu..

"Chanyeol ikiniz mükemmel bir çift oldunuz. Bence bu çocukla sen-----"

Chanyeol başını olumsuz anlamda salladı. "Bu kesinlikle olmaz hyung. Ben Baekhyun ile evleneceğim."

Junmyeon bakışlarını Sehun'a çevirdi.

"Sehun ahh..Sen ne dersin.?"

"Hyung ne evliliğinden bahsediyorsun? Ben lisedeyim daha. Üstelik Baekhyun'u severken...Benden bunu yapmamı bekleme. "

Chanyeol gözlerini büyüterek Sehun'a bakmaya başladı.. Az önce doğru duymuştu değil mi ?

"Sen az önce Baekhyun'u seviyorum mu dedin ? Yoksa ben yanlış mı duydum.?."

"Doğru duydun hyung. Ben Baekhyun'a aşığım. Onu her şeyden çok seviyorum."

Chanyeol onun yakasından tutup kendine çekti. Bu velet çok olmaya başlamıştı artık..

"Hey hey Kim Sehun! O senin abinin şimdiki aşkı gelecekteki eşi. "

Sehun bu cümleye karşın kahkaha attı.."Gelecekteki eşin mi ? Hayal dünyandan uyanma vaktin geldi artık hyung."

Chanyeol iyiden iyiye sinirlenmeye başlamıştı. Zaten Baekhyun' un sevgilileriyle uğraşıyordu. Birde başına kardeşi çıkmıştı.

"Baekhyun sana yüz bile vermiyor. O yüzden aramızdan çekil hyung."

"Sen şimdi bittin...!" Deyip yumruğunu Sehun'un suratına geçirmeye hazırlanıyordu. Junmyeon olaya müdahale etme zamanının geldiğini anladı..

"İkinizde kendinize gelin. Şuan beş parasız kalmak gibi bir olasılıkla karşı karşıyayız. "

Chanyeol yumruk yaptığı elini indirip Sehun 'un kulağına fısıldamaya başladı.

"Bu mesele burada bitmedi.."

Sehun onu umursamayıp abisine odaklandı..

"Hyung bize diyeceğine kendin evlensene ... Üstelik en büyüğümüz sensin. İlk senin evlenmen daha uygun olur. "

"Aklınımı kaçırdın sen. Ben bir erkekle nasıl evlenebilirim? Sizin gibi eşcinsel miyim ben?" Diye bağırınca Sehun ofladı..

"O zaman zenginliğe veda edin." diye üzgün bir biçimde konuştu Chanyeol.

Junmyeon'un gözleri dolmaya başladı. O parasız yapamazdı. Para olmadan yaşayamazdı. Ömrünün geri kalanını fakir bir şekilde geçiremezdi... Bir yol bulması lazımdı.. Ama nasıl ? Gözleri duvarda asılı olan fotoğrafa kaydı.

"Boşuna ümitlenme hyung...Jongin hayatta kabul etmez bu evliliği.."dedi Chanyeol.

"Eğer büyükbabanın bu çocukla evlenmesini istediğini söylersek... Kabul edecektir.."

"Hyung bu yalanımız açığa her an çıkabilir çünkü büyük baba da o düğünde olacak..." dedi Sehun..

Kardeşlerinin, çözüm yolu bulmak yerine olumsuz kehanetlerde bulunması Junmyeon'un moralini bozuyordu.

"Onuda biz engelleyeceğiz. Neyse şimdi Jongin'i arayıp olayı anlatalım."

------------- ✿ ✿ ✿ -------------

Kyungsoo fazlasıyla gergin görünüyordu. Çünkü biraz sonra anlatacakları erkek arkadaşının sinir krizleri geçirmesine sebep olacak cinstendi.

"Yixing! Sana bir şey anlatmam lazım."

Yixing tabağındaki pastayı yemeyi bırakıp sevgilisine baktı...

"Dinliyorum hayatım.."

Nasıl anlatacağını bilmiyordu. Bu evlilik teklifi yüzünden Yixing'in neler yapacağını kestiremiyordu. Yixing onun sessizliğini görünce tekrardan ona seslendi..

"Kyungsoo anlatacak mısın..?"

"Yixing bu anlattıklarımdan sonra bir delilik yapmaya kalkmayacağına söz verir misin?"

Bu uzayan konuşmaları sevmiyor, direk konuşmaya girmesini bekliyordu Yixing.

"Söz veriyorum. Şimdi anlat bana neler oluyor Soo !"

"Geçenlerde arabasıyla bana çarpan kişiyi yani Bay Kim'i hatırlıyor musun Yixing? "

Nasıl hatırlamaz olurdu ki Yixing.. Kore'nin en zenginlerinden olan bu adamı ...

"Tabikide hayatım. Sen iyileşesiye kadar her türlü masrafını karşılamıştı."

"İşte o birkaç gün önce beni çağırıp torunlarından biriyle evlenmemi istediğini söyledi. Bu bende her ne kadar şok etkisi yaratsada ben kesin bir dille reddetmeyi ihmal etmiyordum ama o bana düşünmem için zaman verdi. "

Evlilik.. Üstelik Kore'nin sayılı zenginleri arasında yer alan bir ailenin oğluyla...Ve işin en can alıcı noktası da düğünde verilen bir çok değerli eşya.. Lanet olsun onlarla hayalini kurduğu zengin bir hayat yaşayabilirdi. Sevgilisini bu evliliğe ikna etmesi lazımdı.

"Kyungsoo bu teklifi kabul et.."

Genç çocuk telefondan başını kaldırıp Yixing'e bakmaya başladı. Onun söylediği cümle yüzüne bir tokat atılmış gibi hissetmesine yol açmıştı. Kyungsoo böyle bir çıkışı beklemiyordu..

"Yixing sen ne saçmalıyorsun?" Diye bağırdı. Kafedeki diğer tüm insanlar başlarını onlara çevirmiş bakıyordu.

"Soo bebeğim sadece bu teklifi kabul et. Sana nedenini daha sonra açıklayacağım."

Kyungsoo sinirle ayağa kalkıp masadaki telefonunu aldı ve Parmağını Yixing'e doğrulttu..

"Bir süre görüşmeyelim olur mu Zhang Yixing !" Dedi ve kafenin kapısından dışarı çıktı.

Yixing hesabı ödedikten hemen sonra onun peşinden koşmaya başladı. Kısa bir süre sonra sevgilisine yetişmişti. Onu kolundan tutup kendine çevirdi.

"Sana konuşmayalım bir süre demiştim. "

"Soo lütfen dediğimi yap...Bu teklifi benim için kabul et."

"Sana iğrenç biri olduğunu söylemiş miydim Yixing ?"

"Soo sus ve beni dinle.. Buraya seni çağırma nedenim senden kaç zamandır sakladığım kumar borçlarıydı...Eğer alacaklılar beni öldürürse hazırlıklı ol demek istedim.Ama tanrı bizi seviyor olmalı ki karşına bu evliliği çıkardı. "

Hüzünlü bir şekilde konuşmuştu. Bu Kyungsoo'da melankoli rüzgarlarına yol açıyordu.

"Demek istediğin ben ölürsem zengin biriyle hayatını sürdür ... Beni çok yanlış tanımışsın Yixing. Üstelik lanet olsun bunu bana daha önce niye söylemedin." Diye ağlamaya başladı. Erkek arkadaşının kumarbaz olduğunu biliyordu. Bu tür borçlar daha önceden de başlarına gelmişti.

Yixing onun gözyaşlarını parmağıyla sildi.. "Senin üzülmeni istemedim bir şekilde kapatırım dedim. Ama olmuyor bir birleştiremiyorum paraları ."

"Yixing borçlarını ödemenin bir yolu olmalı.."

"Var. Evlilik teklifini kabul etmen..."

"Bunu benden nasıl yapmamı istersin Yixing? Senden başka bir adamla evlenmemi ..." Cümlesini devam ettiremedi..

Yixing çocuğun kollarından tuttu. Olaya açıklık getirmek istiyordu. " Soo gerçekten evlenmeyeceksin. Düğün günü sana verilen değerli şeylerle birlikte kaçacağız."

Hırsızlık ya da dolandırıcılık...Herneyse ikiside bunun içine giriyordu. İşte bu iki kelime Soo'yu korkmuştu..

"Yixing biz hırsız değiliz. "

Yixing onun kollarını bıraktı..."Oh peki Bay Do .. Ölüm haberlerimi gazetelerde görürsünüz. İyi günler. " deyip arkasını döndü ve ağır ağır adımlar atmaya başladı.

"Seni kaybetmektense günahkar olmayı tercih ederim Yixing.."

Yixing gülümsemeye başladı. Rolünü iyi oynamış oscarlık bir iş çıkartmıştı.Usulca arkasını dönüp sevgilisine bir müddet sarıldı.

"Bay Kim 'i aramalıyım." Deyip sarılmayı bitirdi... Yaşlı adamın numarasını tuşladı..

"Aloo.. Kiminle görüşüyorum?."

"Bay Soo Man benim... Do Kyungsoo.."

"Kyungsoo ahh! Torunum Jongin se---"."

"Bay Jongin'e ne oldu efendim ."

Seninle evlenmeyi kabul eden torunun diyemezdi. Çocuk daha karar vermeden kendi kendine gelin güvey olmak iyi değildi çünkü ..Lakin Bay Soo Man hislerine güveniyordu. Kyungsoo evliliği kabul edecekti.

"Onu boşver Soo beni ne için aradın.."

"Efendim teklifinizi kabul ediyorum."

Soo Man çok mutlu olmuştu. Hisleri herzaman ki gibi yine onu yanıltmamıştı.

"Bu mükemmel yarın sana gönderecegim şoförle torunlarımın evine gel bende orada olacağım. Ayrıca torunum Jongin seninle evleneceğinden dolayı bir hayli mutlu."

"Ama efendim ben size yeni söyledim . Teklifi kabul ettiğimi. "

Yaşlı adam kırdığı potun farkına geçte olsa varmıştı. Lakin bu durumu değiştirmeliydi.

"Aloo Kyungsoo ahh sesin gelmiyooorr.." sesini değiştirerek konuşup telefonu çocuğun suratına kapattı. Şuan mantıklı bir açıklaması yoktu.

BÖLÜM SONU ↻

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro