1. Nečakaný list

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

,,Raňajky sú na stole Hope!" zavolala na mňa mama.
,,Idem!" zakričala som a už som sa ponáhľala do kuchyne.

Som obyčajné jedenásťročné dievča, ktoré žije so svojou rodinou v Londýne. Nič viac a nič menej. Teda, aspoň som si to myslela.

Zišla som dolu a usadila som sa za stôl, kde na mňa už čakala miska s ovsenou kašou a kakao.
,,Prišiel ti list," povedala mama a naklonila svoju hlavu s dlhými plavými vlasmi upierajúc na mňa skúmavý pohľad. ,,Písala si niekomu?"
,,Nie," odvetila som mierne prekvapene a mama mi bez ďalších slov podala obálku.

Smragdovo zeleným atramentom na ňom bolo napísané moje meno: Hope Adamsová. Zvedavo som ju otvorila, doteraz mi nikto nepísal, iba stará mama vždy keď som mala narodeniny, alebo boli Vianoce.

V liste sa písalo množstvo zvláštnych vecí. Niečo o Rokforte, čo bola nejaká stredná škola pre čarodejníkov. Vôbec som tomu nerozumela. Čarodejníci predsa existujú iba v rozprávkach. Alebo nie?

List sme ďalej neriešili. Nijako mi ho nevedela vysvetliť ani mama a otec, tak sme usúdili, že to bol iba žart alebo čosi podobné.
Po obede sa však na dverách ozval zvonček.

Keď mama otvorila dvere, stála v nich vysoká žena v strednom veku oblečená vo fialovom habite.

,,Dobrý deň, som z Ministerstva mágie. Ak sa nemýlim, dnes ráno slečna Adamsová dostala list z Rokfortu. Je mojou povinnosťou všetko vám vysvetliť," na záver sa usmiala a mama ju pustila dovnútra.

Žena začala rozprávať o čarodejníkoch, Rokforte a predmetoch, ktoré sa tam vyučujú.
Vysvetľovala nám ako sa dostaneme do Šikmej uličky a na nástupište deväť a trištvrte. Taktiež nám nezabudla vysvetliť kde si máme zameniť peniaze na galeóny, knuty a sikle, peniaze využívajúce sa v čarodejníckom svete.

Keď odišla, bolo už pol piatej. Pri jej rozprávaní a mojich, maminých a otcových otázkach sa to ani nezdalo, no bolo to tak.

Stále som bola zo všetkého tak trochu zmätená a to dokonca aj vtedy, keď som už sedela v rokfortskom exprese a viezla som sa do novej školy.

~~~


Ahojte!
Nová fanfikcia o muklorodenej čarodejnici Hope Adamsovej sa práve začala.
Čo na ňu hovoríte?

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro