19. Celkom bežný deň

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

,,Mami! Mami!" volala na mňa moja dcéra.
,,Čo sa deje? Horí?" ponáhľala som sa za ňou do kuchyne.
,,Nie, ale ocko tu už mal byť," smiešne zošpúlila pery.
,,On príde, neboj sa," usmiala som sa na ňu a pohladila som ju po plavých vlasoch.
,,To si hovorila aj pred hodinou," založila si ruky na hrudi a ja som sa musela pousmiať. Vždy keď sa usilovala tváriť dospelo, vyzerala strašne komicky.

,,Bolo to len pred niekoľkými minútami," opravila som ju. Už mi nestihla odpovedať, pretože začula ako sa otvárajú dvere.
,,Ockoooo!" nadšene zvolala a vytrielila z kuchyne ako blesk.

Charlie prišiel do kuchyne aj s naším pokladom v náručí, pričom počúval všetko, čo dnes náš malý špunt robil.

,,A potom som išla kresliť a nakreslila som umelecké dielo," vysvetľovala s vážnym výrazom. Zrazu sa niekam rozbehla.
,,Kam išla?" spýtal sa prekvapene Charlie.
,,Po svoje umelecké dielo," usmiala som sa.
,,Čo je to?" pýtal sa ma ďalej Charlie.
,,Nebuď zvedavý, budeš skoro starý," povedala som položartom. ,,Okrem toho, aj tak to o chvíľu uvidíš."

,,Čo si dnes robila?" spýtal sa ma Charlie, keď som pred neho položila šálku s čajom.
,,Odpisovala som tvojej mame, trochu som upratovala, varila a tak. Úplne bežný deň," usmiala som sa. ,,A čo ty?"
Než mi stihol odpovedať, do kuchyne vbehla naša veľká umelkyňa so svojím veľdielom v ruke.

Charlie si ju posadil na kolená a podrobne si prezrel celý obrázok.
,,Toto je drak, Apod opálovooký a toto si ty," povedala pyšná na to, ako vyslovila druh draka, ktorého nakreslila. Ani trochu jej nevadilo, že je to Antipod a nie Apod.

Vzala som do rúk šálku s čajom a odpila som si ponad okraj pozorujúc svoju milovanú rodinu. Keby mi niekto v prvom ročníku na Rokforte povedal, že ten ryšavý Charlie čo sa mi smial bude pre mňa toľko znamenať, asi by som ho nebrala vážne.

THE END

Hi! Príbeh Hufflepuff sa nám skončil a ja myslím, že dobre.

Chcem sa poďakovať Pauli_Black za nádherný cover, ktorý mi spravila ❤️

Ďakujem aj Emily25Granger, ktorá sa vždy tešila na ďalšiu kapitolu, za komentáre a votes 😍

Samozrejme, veľká vďaka patrí aj tým, ktorí sa pri čítaní príbehu dostali sem, až na samý koniec :)

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro