9. Vianoce

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

,,DARČEKYYY!" zobudila ma vo Vianočné ráno Dora svojím výkrikom.
Posadila som sa na posteli a na jej konci som zbadala kopu darčekov.
Vzala som si vrchný a rozbalila som ho.
Bola to kniha o čarovných rastlinách a bola taktiež poriadne hrubá. Bola od Dory.

Naše priateľstvo sa postupne obnovilo, pretože som si uvedomila, že už do Aldena nie som zamilovaná. Minule som sa naňho skrátka pozrela a vedela som, že je to preč.

Druhý darček bol od rodičov. Bolo v ňom množstvo muklovských sladkostí, všetky moje obľúbené.

V treťom balíčku som našla knihu Fantastické zvery a ich výskyt od Newta Scamandera.
Bola od Charlieho. Stali sa z nás v poslednom čase veľmi dobrí kamaráti.

Niečo tam chýbalo. Darček od Aldena.
Päť rokov mi dával darčeky, ale šiesty nie. Kedysi by ma to možno aj mrzelo, no teraz už nie. Netušila som síce, prečo bol tento rok iný ako ostatné, ale verila som, že sa to postupom času vyrieši.

Na Vianoce nás ostalo v hrade len málo. Väčšina odišla na sviatky domov k rodine.
Vo Veľkej sieni panovala vianočná atmosféra. Obrie krásne vyzdobené stromčeky boli neskutočne nádherné, tak ako kadý rok.

Sadla som si s Dorou za stôl a obe sme sa pustili do raňajok. Zanedlho si k nám prisadol Alden s Bryceom.

,,Dobré ráno," usmial sa Bryce a pustil sa do jedla.
,,Dobré ráno," povedal aj Alden, ale zdalo sa mi, že to adresoval skôr Tonksovej než mne.
,,Čo plánujete dnes robiť?" spýtal sa Bryce s plnými ústami.
,,Užívať si Vianoce, jesť a nepracovať," naširoko sa usmiala Dora a napchala si ústa. Usmiala som sa. Predstava Vianoc mojej kamarátky sa mi pozdávala.

~~~


Hi! Vianoce na Rokforte! Ste radi, že sa Hope znovu skamarátila s Dorou?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro