11. Konečne niečo pozitívne

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Nakoniec však téma lásky znovu prišla medzi mnou a Colinom na pretras. Tentoraz to nebola moja vina, fakt nie. Dobre, možno som trochu na tom mala podiel viny aj ja.

Toho dňa som sedela s Colinom v klubovni plnej ďalších študentov, keď tam prišiel Seamus aby sme sa niekde porozprávali. Vyšli sme z klubovne, pretože Colin na nás neustále zazeral. Keby sme tam zostali, nevydržala by som to a stále by som sa naňho musela pozerať. A tak sme odišli na prázdnu chodbu, kde našťastie ani Zloduch nelietal.

A čo mi Seamus povedal? Nedokázala by som to zopakovať, pretože som od samého šťastia vnímala asi iba každé tretie slovo. Mala som pocit, že som sa vznášala na oblakoch, keď začal rozprávať o tom, ako na mňa stále myslí a má ma rád.

Keď som sa vrátila do klubovne, bola som rozžiarená ako slniečko a líca mi horeli. Colin to pochopil a nebol z toho zrovna nadšený.
,,Aj on je do teba zamilovaný, však?" spýtal sa. Nesmelo som prikývla. Presne to mi Seamus povedal.
,,Prečo ja mám takúto smolu?" spýtal sa tak potichu aby som ho nezačula, lenže tej vete som rozumela veľmi dobre.
,,Ja... Je mi to..." začala som rozprávať, ale okamžite ma prerušil.
,,Prosím ťa, len sa nezačni ospravedlňovať, Grace. Nemá to zmysel, nemôžeš za to," pokrútil hlavou a tak som radšej rýchlo zmĺkla.

Dosť dlho sme boli ticho. Ja som premýšľala nad tou šťastnou udalosťou a popri tom som ľutovala Colina. Konečne sa v tomto roku prihodilo aj niečo pozitívne a cena za to je, že Colin je z toho nešťastný.

A nad čím premýšľal Colin? Možno nad tým, ako by to dopadlo keby Seamus neexistoval, alebo sa zamiloval do niekoho iného a nie do mňa. A možno premýšľal nad tým aké to asi odteraz bude. No a možno nepremýšľal ani nad jedným ani nad druhým, ale nad niečím celkom úplne iným. Bohužiaľ, svojmu najlepšiemu priateľovi som do hlavy nevidela a ani tú možnosť mať nikdy nebudem.

~~~

Hello! Grace sa oficiálne dala dokopy so Seamusom. Ako sa vám páči tento pár? Boli by ste radšej keby sa Grace zamilovala do Colina?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro