9. Nepríjemná hádka

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Do plesu sa nestalo nič mimoriadne.
Teda okrem toho, že ma Seamus pozval na ples. Sama som bola pozvaním prekvapená. Ledva som vtedy vykoktala áno. Bola som neuveriteľne šťastná. Nikdy mi nebolo lepšie. Nuž, ale moja radosť sa pokazila v okamihu ako som stretla Colina.

,,Si nejaká šťastná, Grace," povedal jedného slnečného dňa, ktorý som pokladala za neuveriteľne vydarený.
,,Seamus ma pozval na ples," odvetila som celá rozžiarená. ,,Dnes za mnou prišiel po transfigurácii a spýtal sa ma na to. Už som si myslela, že ma nikto nepozve," vysvetľovala som stále nadšene. Colin však taký nadšený nebol.
,,Deje sa niečo?" prekvapene som sa ho spýtala keď som si všimla náhlu zmenu v jeho tvári.
,,Nie, len ma tak napadlo... Si do Seamusa zamilovaná?" spýtal sa bez obalu a celkom podráždene. Nanešťastie som proti svojej vôli očervenela až po korienky vlasov.
,,Nemusíš nič hovoriť, viem, že áno," povedal ešte viac podráždene.
,,Myslíš si, že nemám právo byť do niekoho zamilovaná?" teraz som už aj ja začínala byť podráždená.
,,Máš trinásť rokov," zamračil sa.
,,No a? To aj ty!" začínalo mi to totiž dochádzať. ,,Si do mňa zamilovaný, nie?" spýtala som sa prudko. Už nebolo možné ma zastaviť.
,,Čože?" teraz bol červený Colin.
,,Takže áno," skonštatovala som.
,,Nie!" vybuchol celý naštvaný. ,,Do teba nikdy! Snažíš sa byť dospelá a pritom sa správaš ako malé dieťa!"

Stíchla som. Toto bola rana pod pás. Trafil to presne do čierneho a pravda predsa bolí vždy najviac, nie? Za tú chvíľu ticha som celkom vychladla. Už som nebola nahnevaná, ale cítila som sa previnilo. Tak to bolo so mnou vždy. Vedela som sa rýchlo rozpáliť a naštvať, ale vzápätí ma už všetko mrzelo.

,,Colin, prepáč," ospravedlnila som sa.
,,Už je neskoro!" Colin bohužiaľ nebol ako ja. Stále sa na mňa hneval.
,,Vážne som nechcela," hovorila som ďalej snažiac sa dať všetko do poriadku.
,,Na to si mala myslieť skôr!" zvrtol sa na päte a odkráčal preč. Mala som chuť naňho zavolať a vyhodiť mu na oči čím všetkým urazil on mňa. Ale neurobila som to. Nechcela som ho ešte viac naštvať.
Smutne som sa pobrala preč. Tento deň sa začal tak sľubne a skončil sa hotovou katastrofou.

~~~

Hello! Grace sa pohádala s Colinom a veľmi nepríjemne ako už vraví názov kapitoly. Čo si o ich hádke myslíte vy? Skamarátia sa podľa vás znovu?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro