24.12. Pera (tripple drabble)

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

„Veselé Vianoce,“ zaželal Harry Severusovi, keď ráno otvoril oči. Ležal v jeho náručí, teplo mužovho tela ho príjemne hrialo a cítil sa tak spokojne ako už dávno nie. Konečne Vianoce podľa jeho predstáv.

„Aj tebe, Harry,“ odpovedal mu Severus a vtisol Harrymu do vlasov nežný bozk.

Mladík sa šťastne usmial a obrátil sa k Severusovi čelom. „A zároveň aj krásne výročie,“ zaškeril sa. „Pokiaľ ma pamäť neklame, takto pred rokom si ma prvýkrát pobozkal.“

„Hej, spomínam si na to.“

„Tváriš sa, ako keby si to ľutoval.“

„Nie, Harry. Neľutujem to. Len vieš, že svoje pocity nerád dávam najavo. Aj keď s tebou je všetko iné.“

„Tak to som rád,“ rozžiaril sa Harry a objal ho. „A verím, že postupne zmeníš aj svoj postoj k Vianociam. Pretože tráviť sviatky s niekým, koho máš rád, je ten najkrajší pocit na svete. A je úplne jedno, kde si.“

„Múdre slová,“ pochválil ho Severus. „Nakoniec som vlastne rád, že sme tu. Žiadni iní ľudia, vianočný stromček, darčeky...“

Harry si zahryzol do spodnej pery. „Vieš, ale ja pre teba darček mám.“

Severus spýtavo nadvihol obočie. „Dúfam, že to nie je nič živé, ani gýčové.“

„Rozhodne nie,“ ubezpečil ho. Cítil, ako mu do líc vstupuje červeň. Snažil sa pôsobiť sebavedome, pravdou však bolo, že bol nervózny. Netušil, čo povie Severus na jeho darček, či ho s ním nepošle kadeľahšie. „Je to... Tak trochu netradičný darček,“ zamumlal napokon. „Poď za mnou,“ vstal z postele a chytil Severusa za ruku. Voviedol ho do obývačky, kde na rímske kozuba ležal položený balíček. „Otvor ho,“ zašepkal.

„Och.“ Severus neveriacky hľadel na kožené putá a čierny bičík, doplnené maskou na oči rovnakej farby. „Takže Harry Potter má takéto zvrhlé chúťky?“ prekvapene nadvihol obočie. Harry zahanbene prikývol. „Tak v tom prípade by sme to mali asi hneď vyskúšať, nemyslíš?“

„Áno, pán profesor.“


KONIEC


A/N:

Trošku sa mi to vymklo spod kontroly, Harry si zase postavil svoju hlavu...

Krásne Vianoce všetkým ❤️
Prajem vám, aby ste tento čas prežili v láske a pokoji. Užívajte si každú jednu chvíľu v kruhu svojich najbližších ❤️
A darčeky, ktoré vás potešia a vyčarujú úsmev na tvári.

Merry Christmas! 🌲🎁🥂

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro