28. Neočakávaný návštevník je neočakávane neočakávateľný

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

ROSALIND

,,Pentaleone ako môžeš len tak zmiznúť a zaraz sa objaviť ja tomu skrátka nerozumiem. Musíme to povedať Odinovy a-"

,,Všetko je v poriadku," uisťovala ma ,,Odin to už vie, on bol prvý kto sa to dozvedel."

Nechápala som, je úplne nelogické, že sa Pentaleone vyparí a potom objaví akoby sa nič nestalo.

,,Kde si bola?" pýtala som sa podozrievavo.

,,Bola som navštíviť rodnú krajinu."

Chcela sa tváriť akoby sa nič nestlo a kedže ja som nemala chuť sa s nikým dohadovať a na tú cenu po turnaji som bola viac než zvedavá tak sme sa dohodli.

,,Čo ti ide najlepšie?" opýtala som sa a zapozerala sa spoločne s ňou na jeden z letákov.

Leták vyzeral asi takto:                             

Pozívame Vás na tentoročný turnaj bojovníkov!
Bude sa odohrávať vo veľkej aréne za slnovratu tak ako každý rok.
Tento rok však bude odlišný! Víťazi budú odmenení inými cenami ako vencami.
Tohtoročné disciplíny:
Hod oštepom
Šerm
Beh
Plávanie
Boj s holými rukami
Boj na koni
Lukostreľba
Boj s ľubovoľnýou zbraňou
Maximálny počet disciplín pre jednu dvojicu sú tri.
Tešíme sa na vás!

,,Napadlo mi, že by sme mohli ísť nejaké disciplíny na ktorých by bolo menej súťažiacich a tak by bola väčšia šanca na výhru." povedala som.

,,Pokiaľ ide o výhru tak sa ti hodí, no česť správneho bojovníka to veľmi nepozdvihne."

Brala som to ako áno.

,,Do zajtra sa asi nenaučím plávať, či?"

,,Plávanie absolvujú tí čo vedia plávať tím pádom nás predbehnú a my si zbytočne minieme disciplínu." vyvrátila moje predpoklady.

,,Dobrá úvaha." prisvedčila som.

,,Boj s ľubovoľnou zbraňou, na to pôjdu všetci okrem tvojej priateľky." povedala. ,,Tvoji bratia si to viac než určite vyberú a kráľovi bojovníci takisto."

Tým myslela Sif, Thóra, Lokiho, Fandrlala a Volstaga? Lokiho ani Thóra už dlho takto neoslovovala.

Pýtala som sa sama seba.

,,Beh nieje moja parketa." prisvedčila.

,,To vylučujem aj ja." pridala som sa. ,,Oštepom som veľmi nehádzala, no ty s tím už máš skúsenosti." usmiala som sa, no ona mi tým nevenovala pozornosť.

,,Jeden hod neznamená, že som majster." odbila ma. ,,Čo lukostreľba? Ja som sa na ňu špecializovala a ty v nej tiež niesi zlá."

Keby som mala aspoň z polovice taký talent na strieľanie ako ona tak by som nepovedala, že sa naň špecializujem ale že som v tom úžastná! No moja lukostreľba je rovnaká ako beh...no s ňou to ale zvládnem. Snažila som sa na to nemyslieť, no Pentaleonina skromnosť mi prišla cudzia. Vždy si veľmi dôverovala.

,,Boj na koni?" opýtala sa.

,,Pri najlepšom z neho spadnem."

,,A pri najhoršom?"

,,Ma zadupe do zeme." Odvetila som.
,,Čo boj holími rukami? Veľa Ásgardanov to nepraktizuje viac ako je potrebné."

Pentaleone sa mi pozrela do očí.

,,Prečo nejdeš na súťaž so Sif?" opýtala sa.

,,Má iného partnera." povedala som neurčito.

,,Šerm." povedala. ,,Vyhýbaš sa mu pretože vieš, že by si pravdepodobne stála proti Sif a bojovať s ňou nechceš."

Pentaleone je späť. Toto otravné analyzovanie je jej, no slová ktorými opísala moju situáciu mi nahnali slzy do očí.

,,Máš pravdu." povedala som a po mojom líci stielka slza. ,,Stratila som ju."

Pentaleone prikývla. Jej emocionálna podpora nebola najlepšia no bolo vidieť že sa snaží.

,,Nestratila si ju." pripomenula. ,,Iba ju musíš presvedčiť o tom, že ani ona teba."

Pozastavila som sa nad jej peknými slovami.

,,Ďakujem." usmiala som sa.

Tiež sa usmiala.

,,Vtom prípade ostáva boj s ľubovoľnou zbraňou alebo šerm."

Povzdychla som si.

,,Šerm. V tom sme obe dobré."

,,Ja by som brala to prvé. Tvoje variácie s tou palicou sú obdivuhodné a ja mám novú zbraň." usmiala da.

,,Tak teda dobre. Ja sa budem oháňať s konárom a ty máš akú zbraň?"

,,Používala som rôzne zbrane, koyto, kathana, sai a aj tessen, no vrátila som sa k mojej starej zbrani a tou je Manji-sai." vysvetlila.

Ani jednu z tých zbraní som nepoznala no ona o nich vedela zjavne všetko.

,,Tak to je... super." pochválila som ju.

Prikývla.

,,Ťažko sa s tým manévruje. Je ryziko, že sa prepichneš, no v opačnom prípade je to úžastná zbraň."

,,No to je... nebezpečné." prisvedčila som.

,,Pre mňa nie." usmiala sa.

Aj toto bol pre mňa dôkaz, že je trochu zvláštna. No je milá a lojálna. Vždy sa snaží každému vyhovieť a pomôcť. No teraz sa mi na nej zdalo niečo zvláštne. Nikdy nebola nijak veselá, no teraz bola ľadová. Niečo mi na nej pripadalo iné...vlastne všetko mi nej pripadalo iné.

,,Takže lukostreľba, boj holými rukami a boj s akoukoľvek zbraňou. Čo začneme trénovať ako prvé?" opýtala som sa aby som zahnala podozrenia.

,,Je to na tebe."

,,Lukostreľba." vyhlásila som a čakala čo povie.

,,Dobre." prikývla rozpačito.

Keď sme prišli na cvičisko Pentaleone rozpačito chytila luk a ja som iba čakala čo spraví.

,,Terč je iba tvoj." ukázala som na terč a ona roztrasene natiahla tetivu, ledva zamierila a už vystrelila.

,,Ledva si sa trafila." skonštatovala som prekvapene.

,,Pentaleone môžem sa ťa na niečo opýtať?"

,,Iste."

,,Pamätáš si kto ťa priviedol na Asgard?"

,,Ty ma skúšaš?" odhalila ma hneď.

,,Áno." povedala som vážne.

,,Isteže viem kto ma sem priviedol," povedala urazene ,,bol to Loki." 

Vítam vás pri novej kapitole. Prosím napíšte váš dojem z kapitoly. Inak prajem krásnu štvrtú adventnú nedeľu. ;)

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro