3.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Z pohledu Ginger

,,Woow Ginger vypadáš úžasně. Jen tohle bych možná ještě trochu spravila." A začala cosi spravovat na stužce kolem pasu. 

,,Však je to hlavně tvoje zásluha mami." Usmála jsem se na Monique, pořád jsem jí říkala mami bez ohledu na to co se stalo. Přišlo mi to tak dávno, když jsem se na své narozeniny dozvěděla, že jsem adoptovaná a to ostatní. A přitom už jsou to čtyři roky. Bylo to krásné období, bezstarostnosti ve škole. No co vám budu povídat trošku jsem se zasnila.

Tahle doba nebyla zrovna nejjistější ale musím věřit, že všechno dobře dopadne. A nesmím myslet negativně.

Obřad měl začínat za nějakou třičtvrtě hodinku. Byla jsem ráda, že z Francie společně s mamam a papa dorazily i mé kamarádky s Ketty a Jeanne. Obě se svými partnery, což znamenalo, že dole v obýváku probíhalo velké seznamování. 

Myslím, že mi Tichošlápek nikdy neodpustí co se chystám udělat, totiž provdat se do rodu Blacků. Ale koneckonců mu do toho nemusí vůbec nic být. 

,,Hotovo. Jsi nervózní? Vidím to na tobě. Neboj to bude v pohodě." Zamumlala mama. 

,,Bude to v pohodě určitě. Ty jsi byla nervózní když ses vdávala?" Zeptala jsem se jí na oplátku, a uvědomila si, že jsme se o tom vlastně nikdy moc nebavily. 

,,No ano dost, byla jsem spíše vystrašená. Bylo mi asi tolik co tobě a..." vzpomínala mama ale já ji trošku nezdvořile přerušila 

,,Neříkala jsi někdy, že jsi se vdávala hned po škole? To ti muselo být osmnáct, mně je už dvacet." Bylo to pouhé konstatování ale přimělo mně se zamyslet. V dubnu jsem oslavila dvacáté narozeniny. Děs

,,Tak jak jste na tom? Teda Ginger tobě to sluší." Vklouzla k nám Lily. 

,,Už jsme hotové." Oznámila jí maman a já si neodpustila otázku 

,,Jak to vypadá dole?" Lily zvedla oči vsloup 

,,Je tam blázinec. Tvůj nastávající a tvůj budoucí švagr se málem porvali, už na sebe vytahovali hůlky a..."
Dokázala jsem si celou situaci domyslet a zachmuřila se.

 ,,Achjo, jsou to idioti" povzdychla jsem si. Nějak naivně jsem doufala, že by se sourozenecké vztahy mezi Siriem a Regem mohly zlepšit ale doufala jsem asi v nereálné. 

,,Ještě jsem ti ani nepoděkovala za to, že tu můžeme být a tak." 

,,Ale to je maličkost" kývla Lily.

Usmála jsem se, Lily a James nám poskytli jako zázemí pro svatbu jejich dům. Je to praktické, protože je to blízko kostela.

***

Z pohledu Siriuse

,,Táži se vás Regulusi Arcturusi Blacku, berete si zde přítomnou Ginger Dione Potterovou ?" Zeptal se oddávající ve fialovém rouchu Rega, vypadal divně, snad jakoby byl nervózní nebo co.

 ,,Ano" odvětil Regulus.

,,Táži se vás Ginger Dione Potterová, berete si zde přítomného Reguluse Arcturuse Blacka?" Obrátil se oddávající na hnědovlásku, stojící po Regově levici. 

,,Ano"

Reg se podíval upřeně na Giu a nepatrně mrknul. 

,,Já, Regulus Black
odevzdávám se tobě, Ginger Potterová
a přijímám tě za manželku.
Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých,ve zdraví i nemoci,
v hojnosti i nedostatku.
Chci tě milovat a ctít po celý svůj život,
dokud nás smrt nerozdělí."

Regulus mluvil čistě a jasně. Díval se přitom na svou hnědovlásku, ale hlavou se mu honilo spoustu dalších věcí.
Když domluvil, začala mluvit Ginger.

,,Já, Ginger Potterová
odevzdávám se tobě, Regulusi Blacku
a přijímám tě za manžela.
Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých,ve zdraví i nemoci,
v hojnosti i nedostatku.
Chci tě milovat a ctít po celý svůj život,
dokud nás smrt nerozdělí."

Přitom co mluvili si ještě nasadili prstýnky a nyní se políbili. ,,Siri a kdy my si vystrojíme svatbu?" Šeptla mi do ucha Mar, která stála vedle mě. 

,,Ale copak? Ty chceš mít Ginger za švagrovou?" Vesele jsem se ušklíbl a políbil jsem ji na tvář.

 ,,Blbost, sám si říkal, že on ani nikdo jiný z Blacků už tvá rodina není, takže ona taky ne." filozofovala Mar, i když koneckonců bylo to docela logický.

Pak následovaly podpisy novomanželů Blackových, fuj chtělo se mi z toho zvracet. Furt nechápu jak to mohla udělat. A taky podpisy svědků, tudíž Dvanácteráka a Brumbála. Ten se však zdržel jen na obřad. Tipoval bych, že má něco na práci v Řádu spíš, než chodit po oslavách. Jako je to rozumný v téhle době.

 I když teď nevím, když si Gia vzala smrtijeda. To ten život bude vypadat. A taky jsem vůbec nechápal proč jsem vůbec šel na tuhle taškařici. Chtěl to James, možná proto.

 Kromě nás jakože mně a Marlene tu byla pochopitelně i Lily. Pak i ty francouzky Ketty a Jeanne se svýma partnerama. Chvilku jsem se s něma bavil a připadali se mi jako namyšlení panáci.

 Pak tu byl Rem, bez Emily. Jelikož ta i s celou rodinou odjela do Ameriky. Nevím proč nejel třeba s ní. 

,,Hele" ukázala Mar na až moc známou postavu před námi když jsme vycházeli z kostela. Před námi šla celá v černém má matka, protivná stará baba. 

,,No jistě musela se přijít podívat na svého dokonalého smrtijedského synáčka." Zamumlal jsem a věnoval jí ten nejhorší pohled jakého jsem byl schopen.

,,Hej co se vy dva tváříte jak dva kyselý citróny. Trochu úsměvu." Došla nás Lily, zrovna ona se usmívala jako sluníčko, jenže já k tomu nemám důvod.

Když jsme pak seděli u Jamese a Lily doma, vzal si mě James s Remem stranou. 

,,Tichoši snaž se aspoň předstírat dobrou náladu. Jseš jak zataženej mrak." Rýpnul si do mě Rem.

 ,,No jasně mám skákat tři metru do vzduchu nebo co? Já s tím prostě nesouhlasím, s prominutím ale je pitomá, že to dělá. Bude mít ještě víc problémů." Odvětím s ironickým úšklebkem. 

,,No dobře, to je tvůj názor. Víš taky se mi to moc nezamlouvá, ale jsem rád, že je ségra aspoň trochu šťastná, myslel jsem, že se po smrti rodičů nevzpamatuje víš?" 

,,Nojo" zamumlám, pak se zase vrátíme k ostatním oslavujícím.

Tohle přežiju jen když si to nebudu pamatovat, takže mám v plánu se prostě a jednoduše opít.

________________________________________________________________________
30.12. 2019

Rovnou jsem vydala i svatbu, no jakože je to hodně zkrácený, než byla původní verze.

Nojo Sirius se chová jako bručoun, a ještě asi nějakou dobu bude.
Andy

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro