1. 9.2017

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

A nastal ten deň. Na tento deň som sa tešila celý život. Však som mala ísť prvýkrát na Rokfort. Od tejto chvíli som tak dlho snila, o tomto dni .

Ráno som sa zobudila skoršie ako zvyčajne. Veci som mala zbalené už dávno. Obliekla som sa .

Kráčali sme k nástupišťu 9 a 10. Nerozbehla som sa aby som prešla prepážkou ale šla som pomaly aby som tú chvíľu mohla vychutnať.

Prešla som cez stenu a ocitla som sa na nástupišti 9 ¾. Bola som na mieste ako keby vystrihnutom z rozprávky. Unesene som kráčala po nástupišti.

Tu sme sa stretli s Dianou a jej dvoma dcérami Aquarius a Alcylone,ktorá išla na Rokfort tretí rok a bola v Bystrohlave.

Tiež sme tu stretli moje sesternice z druhého kolena Sierru, teraz Pucyeovú a Eliz ,teraz Zabiniovú.

Sierrine deti Lucas - starší tiež šiel druhýkrát na Rokfort ale bol v Slizoline a Alessia rovnako stará ako ja.

Bella a Alessia sa objali. Ja som bola samozrejme piate koleso na voze.

Nasadli sme do vlaku. Teda ja som sa tam vrútila,len čo som sa s Cass rozlúčila.

Vrazila som do zelenookého chalana s čiernymi vlasmi a zamračila som sa na neho. Mohol byť asi tak starý ako ja ale bolo dosť vyšší,ako väčšina ľudí v mojom veku.

,, Uhni" zavrčala som. Aspoň ospravedlniť sa mohol.

Uškrnul sa a uhol sa. Sadla som si do voľného kupé a onedlho sa ku mne pripojili Bella, Aless a Aque.

Pozerala som sa von z okna a rozmýšľala som.

Do akej fakulty ma asi triediaci klobúk zaradí?

Chrabromil? Fakulta pre odvážnych. Nebola som bojko a sebavedomie mi rozhodne nechýbalo ale odvaha nie je všetko.

Bifľomor? Tam bola Antarnes. Nie tu sa moc nehodím. Nie som moc milá a pracovitá a ani dobrosrdečná.

Bystrohlav? Tam bola Diana. Tam múdry a inteligentný. Zaujímavá fakulta. Ale to by som sa musela stale učiť a to by ma asi nebavilo.

Slizolin? Ta ma rozhodne priťahovala najviac. Mala taký tajomný nádych. Tam som túžila asi ísť najviac.

Ani som sa nespamätala a boli sme v Rokforte.

Najprv sme išli loďkami. Hrad bol nádherný. Naozaj. Úžasný.

Keď sme vošli dnu pred nami stála vysoká čarodejnica - Minerva McGonagallová.

,, Vitajte v Rokforte. Máme tu štyri fakulty. Charabromil, Bifľomor , Bystrohlav a Slizolin. Každý budete zaradený do jednej z nich. Dúfam ,že pre svoju fakultu budete prínosom."

Vošli sme do Veľkej Siene. Strop bol nádherný. Všetko bolo úžasné. Začala vyvolávať naše mená.

,, Blacková Pauline"

Zdvihla som hlavu hore. Tešila som sa. Nemala som strach ani stres. Iba som sa tešila. Pozrela som na ľudí pod sebou a dala som si na hlavu klobúk. V mojej hlave sa ozval piskľavý hlas.

,, Hmmm, myslel som ,že sa uvidíme skôr ale nevadí. Takže čo s tebou. Nemáš strach ale Chrabromil to nie je ono, Bifľomor...vieš byť milá to áno...ale nie. Hlúpa nie si a naozaj ti to páli. Nie nie...je tu túžba byť úžasným ,odhaľovať tajomstvá...hmmmm...myslím že to bude..."

,, SLIZOLIN" zahučal klobúk a ja som sa šťastne pobrala k slizolinskému stolu.

Postupne zaraďoval klobúk ostatných. Bella, Aless a aj Aque prišli do Slizolinu. Ešte aj ten zelenooký chalan z vlaku (Albus Potter) a Scorpius Malfoy a mnohí ďalší.

Bola som šťastná,moc šťastná.

Alooooha.

Nová kapitola je tuyuu.

Pauli💚



Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro