·15.KAPITOLA·

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Proč ta věštbu potkala zrovna mě? přemýšlela Maplefrost a pozorovala déšť skrz kapradiny ve svém doupěti. Z dálky se ozval hrom. Neměla bych žít v minulosti nebo budoucnosti.....ale co mám dělat, když mě ta minulost zabíjí?
   Ta kočka....Briarheart musí mít něco společného s tou věštbou. Zabila předci NightSkye, při pohledu na kapky deště jí něco napadlo. Co se zeptat Dovefur.....Suneclipse - ta kterou tolik miluje - je předci z LeafClanu! Skrz ní se předci může dozvědět více věcí o Briarheart!
    Poblíž ní spala neklidným spánkem Dovefur a rozvracela tvrzení, že se za bouřky dobře spí. Maplefrost k ní pomalu došla a šťouchla do ní čenichem. ,,Dovefur?" zeptala se opatrně.
   Její sestra rozespale zívla a podívala se na ní. ,,Maplefrost? Děje se něco?" zeptala se.
   ,,Tak trochu...." řekla potichu. Otřepala se a nadechla se. ,,Vlastně.....víš jak máš ráda tu kočku z LeafClanu? Suneclipse?" zeptala se a její sestra jí skočila do reči.
   ,,Tys mě prozradila!" vyhrkla a nevěřícně se na ní podívala. ,,Jak si mohla! Jsem tvá sestra! Slíbila-"
   ,,Ne!" zavrčela Maple a naježila se. Pak se zase uklidnila. Tak ukvapený závěr dělat vážně nemusela. ,,Poslouchej. Chtěla jsem se zeptat, jestli bys jí mohla něco vyřídit. Potřebuji něco zjistit o kočce jménem Briarheart, která žila v LeafClanu. Neptej se proč. Musím to vědět." naléhala, dokud její sestra pomalu nepřikývla.
   Najednou se vedle nich objevila Silverriver. Už když přišla o mámu, hodně jí pomáhala. ,,Maplefrost? Můžeš na chvilku?" zeptala se a Maple se omluvila Dove a vyrazila.
   ,,Maple," začala Silverriver a usmála se na ní. ,,Poslední dobou vypadáš.... zvláštně. Jestli budeš potřebovat pomoc, jsem tu." řekla.
   ,,Silverriver, já se opravdu vážím tvé pomoci." odpověděla a pokusila se o lehký úsměv. ,,Ale už jsem dospělá! Jasně..... přišla jsem o bratra a matku. Ale jestli mi chceš doopravdy pomoc, tak mi odpověz - proč se o mě zajímáš?"
   Silverriver si povzdechla. ,,To ti nemůžu říct-"
   ,,Prosím!" řekla rychle Maplefrost. Normálně by jí na tom vůbec nezáleželo, ale teď potřebovala každou informaci, aby se mihla z NightSkye. Nemuselo to s tím vůbec nijak souviset, ale také mohlo. ,,Je to pro mě vážně moc důležité."
   ,,Fajn," zašeptala Silverriver. ,,Měa jsem stejně v plánu ti to říct. Jsem sestřenice tvojí matky - nikdo o tom ale moc nemluvil. Moje sestra - jmenovala se Lillynight, zemřela den potom, co jí jmenovali válečníci. Neznala si jí - byla to bílá kočka se zelenýma očima. Před svou smrtí opakovala NightSky, NightSky. Nevím jistě, kdo to je.....ale ty si to dělala taky." odmlčela se. ,,Moje dcera - Brookkit  - je naprosto v pořádku. Nic neopakuje, ale i když si moje vzdálená příbuzná, nechci, aby se ti stalo to stejné. Nechci."
   Maplefrost to zarazilo. Tohle nečekala. Najednou se jí před očima objevil černobílý obraz Reddishfrosta s NightSkyem. Najednou zaostřila na jeho obličej. Na obrazu se najednou objevily barvy a oči jejího příbuzného zezelenaly. Pak uviděla postupně její matku, Lillynight a Darkpawa. Všichni měli stejně zelené oči.
   Rychle se probudila ze snění a podívala se do louže. Zelené oči......to je ono! Ten, NightSky mají pouze naši příbuzní, kteří mají zelené oči. Je to znamení!
  
                            ~||~

,,Pospěš si, Maplefrost," zavolala na ní Dovefur. ,,Už tam skoro jsme!" Maple měla promočený a těžký kožíšek kvůli dešti a tlapky se jí lepily na bláto.
   Opatrně překročili hranici LeafClanu. Pršelo už dva dny v kuse. Její sestra se nedávno domluvila se Suneclipse a teď se měla dozvědět pravdu o Briarheart a možná i proč NightSky zaklel Reddishpelta a ne jí. 
   Z keře vylezla hnědá kočky s jantarovýma očima a sykla. Rozhlédla se a když zjistila, že je nikdo nesleduje promluvila. ,,Ahoj Dovefur!" mňoukla a olízla jí čumák. Pak se otočila na Maple. ,,Ahoj, Maplefrost. Mám pro tebe ty inofrmace o mojí prababičce." řekla temně.
   ,,Prababičce? To je asi omyl, já myslela Briarheart." řekla potichu.
   Suneclipse jí zarazila švihnutím ocasu. ,,To byla moje prababička," vysvětlila šeptem. ,,Jednou byli dva kocouři z vašeho klanu na lovu. Briarheart je načapala na území LeafClanu a jeden z nich si s ní začal utahovat. Zavrčela a rozběhla se za nimi. Měli na ní připravený plán, ale pna jednoho omylem zhodila z útesu na kraji území. Dlouho po tom měla kotě s nějakým kocourem s RowanClanu. LeafClan na to přišel a jeho přísný velitel jí vyhostil. Měla ještě jednu dceru a syna - mého dědu - s kocourem ze stodoly." 
   ,,Takže jsme příbuzní!" vyhrkla Maplefrost a až později si všimla překvapených obličejů Dove a Eclipse.
   ,,Cože? Jak jako?" zeptali se jednohlasně a podezíravě.
   Oni to vlastně neví..... což je dobře, radši jim nebudu kazit jejich lásku, pomyslela si. ,,No protože máme všichni tři moc rádi historii koček, ne? Hehe.....jo a moc děkuju za informace." poděkovala a raději se otočila, aby se nemusela dívat, jak si ty dvě vyměňují zmatené pohledy.
   Rozloučili se a konečně po dvou dnech přestalo pršet. Maplefrost natáhla tlapku, aby překročila hranici, ale v tom se za nimi ozval hlas: ,,Co děláte na našem území?!"

                             ~||~

811 slov.

      
   

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro