·17.KAPITOLA·

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Uplynulo skoro čtrnáct dní od smrti Silverriver a kledba NightSky se čím dál tím víc zhoršovala. Maplefrost probudil chladný vítr a ona se s nepříjemným pocitem v tlamě. Bolelo jí břicho a bylo jí strašně špatně.
   Dneska ráno měla jít na lov. Chtěla vstát, ale vedle ní se náhle objevila zrzavá léčitelka.
    ,,Kde je hlídka?" zeptala se nervózně Maple a Fireleaf zavrtěla hlavou.
    ,,Dneska na hlídku zapomeň a pojď do mého doupěte." řekla a pomohla jí vstát. V léčitelském doupěti se jí do nozder vlévala vůně bylin. Všechno tu bylo důkladně roztříděné do úhledných hromádek.
   ,,Co se děje?" zeptala se nechápavě Maple a posadila se. ,,Mám se stát novou léčitelkou nebo co?"
   Fireleaf se trochu zasmála a zavrtěla hlavou. ,,Gratuluju!" řekla vesele. ,,Čekáš koťata!"
   Maplefrost v zápětí pochopila. ,,Crowstorm....." zašeptala pohotově a rozběhla se z doupěte.
   ,,Počkej!" volala na ní marně léčitelka, ale Maple i přes bolest běžela do lesa. Zavětřila. Cítila Crowův pach. Hlídka bude blízko. Rozběhla se k hranicím VanillaClanem a tam uviděla, toho černého kocoura, jak se snaží zachytit pach kořisti.
   ,,Crowstorme!" zavolala na něho a zastavila se. Kocour se na ní překvapeně otočil. ,,Maple? Co tady děláš?" zeptal se vyděšeně.
    ,,Budeme mít koťata! Budeš otec!" zasmála se a Crow se dotkl jejího čenichu. ,,To je úžasné!" zapředl.
    Za chvíli za nimi přiběhla Fireleaf. ,,Maple! Ty si se asi zbláznila..... nemůžeš běhat! Chápeš to?" řekla zadýchaně a sotva popadala dech.
   Crowstrom se na ní přísně podíval a Maple se snažila tvářit provinile. ,,Tak fajn, jdeme zpátky do tábora. Měj se, Crow!" zavolala na něj a on mňoukl na pozdrav.
   ,,Co to do tebe vjelo?" zeptala se léčitelka přísně a švihla ocasem.
    ,,Já. ....nevím." řekla nevědomě. Zaměřila svůj pohled na keř ze kterého vyběhl černý stín kocoura. Zatřepala hlavou. Byla to jen vidina. Ne....byl jsem to já.

                            ~||~

300 slov. Dneska trochu kratší XD.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro