21.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

ANDREA


Posle večere i vremena provedenog sa mojim verenikom uspela sam da povratak stare ljubavi odgurnem u drugi plan i da o tome ne razmišljam tokom cele večeri.

Aleksandar je bio deo moje prošlosti koji bih najradije zaboravila, a u sadašnjosti imam svog Damien i malo biće koje od mene zavisi.

Tu smo bili samo on i ja, samo smo nas dvoje bili bitni u ovom trenutku.

Bili smo na putu ka njegovoj porodičnoj kući, a ja nisam mogla da se ne zagledam u njegovo prelepo lice. Ono koje je bilo tu da me nasmeje u najtežim trenucima i pruži mi preko potrebnu utehu, ono koje je uspelo da osvoji moje srce.

Tišinu je prekinuo zvuk mog telefona, a čim sam ga uzela u ruke videla sam da je to bila Sara. Sa obzirom da se ponoć bližila odmah sam posumnjala da nešto nije u redu, jer moja najbolja drugarica nije osoba koja bi vas pozvala u sred noći sem u hitnim situacijama.

Odgovorila sam na njen poziv, a odmah zatim čula njen uznemireni glas.

"Andrea...on...on me vara...", rekla je uznemireno.

"Možeš li mi objasniti šta se desilo?", pitala sam, a na sebi sam ugledala Damienov zabrinuti pogled.

"Molim te dođi kod mene...", rekla je, a ja sam rekla Damienu da idemo kod Sare, a on je samo potvrdno klimnuo glavom i okrenuo automobil.

"Biću tamo za manje od pola sata", rekla sam i poziv se ubrzo prekinuo.

"Ubiću ga", rekla sam u naletu besa, a Damien me je začuđeno pogledao.

"On je prevario Saru, posle toliko godina on je rešio da joj ne bude veran, uz svu tu ljubav koju mu je pružala ...", rekla sam.

"Razumem, potrebna si joj, izgleda da će tvoje iznenađenje ipak morati da sačeka", rekao je.

Nije mi bilo jasno kako je osoba koju je toliko volela mogla da joj slomi srce, njihova veza je od početka trebala da bude onakva kakvu samo viđamo u filmovima. Znali su se sedam godina i ja sam verovala da će ta ljubav trajati večno, izgledali su srećno i zaljubljeno zajedno u vazduhu se mogla osetiti sva ta ljubav, ali izgleda da sam se ipak prevarila.

"Damiene, Sara je bila uz mene kada mi je bila najviše potrebna, sada je na mene red da uzvratim uslugu", rekla sam.

"Znam kako to funkcioniše Antoni je za mene isto što je tebi tvoja najbolja drugarica, tako da nemaš potrebe da se pravdaš", rekao je uz blagi osmeh:"Antoni je preživeo isto to pre manje od godinu dana, devojka koju je voleo više od sebe i koju je planirao da zaprosi je našla drugog i otišla sa njim, malo je reći da je bio slomljen, utehu je pronalazio u poslu, a vikende je provodio po klubovima".

"Samo se nadam da Sara neće postupiti kao i on, svi se makar jednom u životu nađemo u takvoj situaciji, neki lakše prebole, neki teže, ali jedno je sigurno, to uvek boli", imala sam iskustva sa ovim.

Znala sam dobro kakvu sam želju za zabavom ja imala kada me Aleksandar ostavio; u životu uvek pokušamo da pobegnemo od bola na sve načine, ali nas on na kraju uvek sustigne. Ono što je mene sprečilo da počnem takav način života bio je David, jer nikada sebi ne bih dopustila da uništim život sopstvenom detetu, ali lagala bih ako bih rekla da nisam bila u iskušenju da to uradim, ali Saru trenutno ništa ne sprečava.

Kada je Damien zaustavio automobil ispred Sarine zgrade poljubila sam ga za rastanak i čvrsto ga zagrlila, negde duboko u sebi pitala sam se da li bi i on meni isto učinio, ali u njegovim očima sam videla čistu ljubav i obožavanje.

"Molim te uspavaj Davida, ako još uvek nije legao, znaš kakav je kada se odvoji od mene", rekla sam uz blagi osmeh, David je bio pravi mami sin.

"Ne brini sada o njemu, on je u dobrim rukama, posebno ako je sa mojom majkom on je do sada uveliko u krevetu", rekao je kroz smeh, a i ja sam se nasmejala, gospođa Elena je imala takav uticaj na muški rod, morali ste da je slušate.

"Obavestiću oca da sutra nećeš raditi, a mogu i Irinu obavestiti o tome da će imati slobodan dan, mogu te pokupiti sutra posle posla ako želiš...", rekao je.

"To je moj neurohirurg, razmišlja deset koraka unapred", našalila sam se, kod njega je sve moralo da bude unapred isplanirano, a i ako bi neočekivano došlo do bilo kakvog problema on bi u trenutku znao šta treba dalje da radi.

"To je jače od mene", nasmejao se.

"Vidimo se sutra i hvala ti još jednom", rekla sam, a ubrzo sam se uputila ka Sarinom stanu.

Bilo mi je teško da se odvojim od sopstvenog deteta, ali činjenica da sam u potpunosti verovala porodici Flejm je dosta olakšavala situaciju.

Vrata mi je otvorila moja uplakana najbolja prijateljica, a ja sam je odmah čvrsto zagrlila, bila joj je potrebna uteha. Još neko vreme je plakala na mom ramenu, a svaka njena suza je bolela i mene, mrzela sam to što je gledam ovako ranjivu i povređenu.

"Posle svih ovih godina, posle sve one ljubavi koju sam mu pružala, on me je varao sa modelom...", rekla je kroz suze.

"Znam kakvu bol i mržnju sada osećaš prema njemu, razumem to, ali ti si snažna prebolećeš ga i naći nekoga ko će te znati koliko si ti savršena i ko će ceniti svaki tvoj osmeh", rekla sam dok sam joj rukom prolazila kroz kosu pokušavajući makar malo da je utešim.

"Ali već sedam godina samo znam za njega..."

"Sada ću ti reći reči koje si ti meni uputilq pre par godina", rekla sam tiho:"Isplači se, izbaci svu tu bol iz sebe, a onda nastavi sa životom jer tamo negde te čeka osoba koja je stvorena samo za tebe. Znam da ti to sada izgleda nemoguće, ali moraš verovati u to".

Ona me ponovo samo čvrsto zagrlila i ponovo zaplakala na mom ramenu.

Zašto su neke osobe tako surove? Prevare vas, a onda i napuste. Ostavljaju vaš da razmišljate o tome šta je ta druga osoba imala, a vi niste. Zar ne bi jednostavno bilo lakše da vas jednostavno samo ostave?

Nisam mogla da verujem da se ovo zapravo dešava, Aleksandar se vratio, a Sara je završila slomljenog srca.

Kada god pomislite da je u životu sve savršeno, nešto mora krenuti naopako, jer to je život, a on je pun izazova i iskušenja.

Sara je bila toliko umorna da je plačući zaspala na mom ramenu.
Ovo će biti period kada ću joj najviše biti potrebna, a uz to ću morati i da se pozabavim novonastalim problemom mog bivšeg dečka...


______________________________________

Želela bih još jednom da se zahvalim svima koji čitaju ovu priču, samo vi ste odgovorni za to što je ona rangirana #5 u romance.

Pre par dana videla sam da osoba čijem se ja pisanju divim od samog početka čita ovu priču i ovim putem bih još jednom htela da joj se zahvalim, jer  je andrea-kingston neprikosnovena u pisanju ljubavnih priča.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro