4. Vlix

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng


Dnešný plán? Navariť. Hlavne navariť. Ale to by som musel mať kľud, ale to nemám. Prečo? Pretože mi tu celý deň behá Lixie. Akože, nesťažujem sa, ale chápeme sa.

,,Vedel si, že keď si chorý, tak to zviera vycíti?" A je to tu zas-

,,Vážne zlatíčko?" Nadýchol som sa, tudíž, už od rána mi všelijaké veci objasňuje, a ja už sa vážne držím, aby som ho neubozkal za to aký je roztomilý.

Svätý Namjoon, prosím, pomôž mi, inak sa neudržím!

,,Mhm, ty si to nevedel?" zakrútil nado mnou hlavou, na čo som sa uchechtol.

,,Nevedel som to zlatíčko, celé dni myslím len na teba, a na tieto veci nemám čas, vieš?" začal som miešať cestoviny.

,,Ja viem, ale musíš na to myslieť" odul spodnú peru. To sa akože snaží byť roztomilý? Pretože mu to dosť ide. Ale s týmto ma neobmäkčí. Proste nie.

Iba som zdvihol obočie, a otočil sa na neho. ,,Čože to?"

,,No, počul si" stále ju mal odutú.

Jak dieťa. Ale roztomilé dieťa, to musím uznať.

,,Lixie, môžeš byť na chvíľku tíško? Kujem." Dal som zemiaky do cestovín, a začal som robil paprikovú omáčku.

Lix ku mne prišiel, a objal ma okolo pásu. Musel som sa nad tým usmiať. Ďalej som varil, a moc som si ho nevšímal. Chvíľku mu to vydržalo, ale potom si pýtal pozornosť. Klasika.

,,Tae" ostal som ticho.

,,Taetaeeee" usmial som sa, a omáčku som dal do cestovín a zemiakov, a zamiešal som to.

,,Taehyuuuuunggggg" začal so mnou lomcovať, na čo som ho otočil tak, že bol predo mnou, a natisknutý na linku.

,,Áno Lixie?"

,,Nudím sa, čo asi?" Odfrkol, a založil si ruky na hrudi.

,,Tak niečo robkaj? Žeby zlatíčko?" Iba ma búchol po ruke.

,,Idem von, ahuj" dostal sa odo mňa, a chcel okolo mňa prejsť, ale chytil som ho za zápästie.

,,S kým? A kam?"

Iba prekrútil očami, a tak som mu šľahol po zadku.

,,So Sehunom, asi do parku, a za čo?"

,,Za tie oči, veľmi dobre vieš, že to máš v pravidlách, a nemám to rád" stále som ho držal, ale slabo aby som mu neublížil.

,,Prepáč, viem, už môžem ísť?" Urobil psie očká. Toto nie je fér-

,,Dobre, ale do deviatej nech si doma, anu?" Dal som mu pusu na čelo, na čo sa usmial.

,,Neboj sa, budem, veď aj Sehun si na tomto potrpí, nemaj strach, keby niečo, volám" usmial sa, a dal mi pusu na pery, ktorú som mu opätoval.

,,Tak dobre, bež, uži si to" pustil som ho, a tak odišiel do chodby.

Obul sa, vzal si mobil a kľúče, a už ho nebolo. Šiel som sa venovať svojim veciam.

TIME SKIP

Sedel som v obývačke, a pozeral sa na čas. Kde je tak dlho? Za chvíľu bude deväť, a on nikde.

Klepkal som nohou, a postavil som sa. Začal som pochodovať po obývačke sem a tam, a stále som pozeral na hodiny, visiace nad telkou.

Po asi piatich minútach môjho pochodovania po obývačke, niekto vošiel dnu. Rýchlo som prišiel do chodby, a koho tam nevidím? Sehuna, a Lixa.

Lixa s Littlespace.

,,Čo sa stalo?" Pozrel som sa na Sehuna, ktorý sa len usmial.

,,Boli sme u mňa, a pozerali sme film. Ale Lix sa ku mne začal túliť, a používať l namiesto r. Potom odo mňa pýtal dudlík, ale nemal som ho práve po ruke. A tak som ti ho doniesol. Prepáč že tak neskoro, ale dostať ho z gauča keď má Littlespace, bolo vážne ťažké."

Vzal som si Lixa k sebe, a prezrel som si ho.

,,Nič sa nestalo, a ďakujem že si sa mi o neho tak postaral" usmial som sa na neho.

,,To je maličkosť, musím ísť, majte sa" iba nám zamával, a už ho nebolo. Pozrel som sa na Lixa.

,,Lixie?"

,,Anu?" Zdvihol na mňa ten svoj krásny pohľad.

,,Prečo si Daddymu nezavolal?" Zastrčil som mu vlásky za ucho.

,,N-nevedel som nájsť m-mobil, plepáč Daddy" začal triasť noštekom. Ajaj- toto robí vždy, keď ide plakať.

,,Zlatíčko, nič sa nestalo, ja sa nehnevám" usmial som sa.

Iba prikývol, a natiahol ku mne ruky. Vzal som si ho na seba ako koalu, vzal mu fľašku s čajom, a šiel som s ním do izby.

,,Je baby unavené, hm?" Dal som ho ľahnúť na posteľ, a vyzul som ho.

,,Uhm" zívol si, a tak som mu dal dudlík do pusy. Šiel som ku skrini, skadiaľ som vybral jedno moje krátke tričko, a prišiel som k nemu.

Ihneď pochopil, a dal hore rúčky. Usmial som sa, a vyzliekol som mu tričko. Hneď na to som mu dal dole rifle, a obliekol som mu moje tričko.

,,Daddyyyyy" roztomilo sa na mňa pozrel, a ukázal na fľašku. Pochopil som, a dal som mu fľašku do rúčky, ktorú si zobral.

Vybral si dudlík, a začal piť. Dal som mu ešte podkolienky, a on si sám ľažkal.

Ľahol som si k nemu, a objal som ho.

,,Dáš Daddymu už fľašku zlatíčko, hm?"

,,M-m" zakrútil hlavičkou, a nechal si fľašku v ústočkách. Usmial som sa.

,,Tak dobre, ale bubať, ju?" *Začal som ho hladkať po boku, na čo zavrnel.

,,J-ju Dad-dy" zívol si, a pomaly začal zaspávať.

Začal som mu spievať uspávanky, a ani som sa nenazdal, a zaspinkal. Usmial som sa nad ním, a vzal som mu fľašku.

Fňukol zo spania, tak som mu dal do pusy dudlík, a macíka do ruky. Spokojne začal chrápkať. Objal som ho, a za chvíľu som zaspal tiež.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro