4. Den poté

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Otočila se na záda a v ten moment jí něco připadalo špatně. Otevřela oči a následně vystřelila do sedu, když si uvědomila, že ten strop nepoznává, její kudrnaté vlasy se jí divoce houpaly kolem tváří. Zmateně se rozhlížela kolem sebe. Netrvalo dlouho, než se jí začaly vybavovat události včerejší noci.

Málem mě znásilnili... Po těle jí přejel mráz a žaludek se jí stáhl zoufalstvím.

Malfoy... Vše se jí vybavovalo, jen vůbec netušila, jak se ocitla v jeho posteli. Velmi pomalu a s hrůzou v očích se podívala vedle sebe.

Tu ránu, když jí spadl kámen ze srdce, museli slyšet až v Bradavicích - místo vedle ní bylo netknuté, očividně tam nikdo nespal. "To by mi tak chybělo, Astorie by mě proklela do pekla a zpátky..."

Vstala, a i když na sobě stále měla oblečení z večera, omotala si kolem ramen deku. "Malfoyi?" zkusila zavolat, ale nikdo se neozval. Vyšla z ložnice do prostorného obývacího pokoje a zkusila to znovu. "Malfoyi? Jsi tu? ... Astorie?"

Odpovědí jí bylo jen ticho, které ji obklopovalo. Očividně nikdo nebyl doma.

Rozhlédla se po bytě, dnes si mohla vychutnat všechny detaily. Byl opravdu krásný, moderně zařízený, ale útulný. Vsadila by svou hůlku na to, že to je práce Astorie.

Hůlka... Plácla se do čela, když si uvědomila, že hůlku nechala u sebe v bytě. Co jsem, zatraceně, za čarodějku bez hůlky? Pak pokrčila rameny. "No, budu muset metrem..."

Uvědomila si, že netuší, kolik je hodin. Zkoumavě přejela okolí až se její pohled zastavil na malé meteostanici. Půl osmé. To byl dobrý čas, ještě stihne zajet domů trošku se zkulturnit a vzít si hůlku.

A vyhodit tohle oblečení. Byla si jistá tím, že závan toho, co se včera málem stalo, na něm ulpí už navždy.

Přešla k francouzskému oknu, které upoutalo její pozornost již v noci a zůstala stát úžasem nad tím výhledem. Bylo to, jako by měla Londýn na dlani - London Bridge, Tower, vysoké budovy finančních center v City. Dokázala si představit tady trávit teplé letní podvečery se sklenkou vína a společností v podobě pořádně tlusté knihy.

Z úvah nad možnostmi využití té překrásné terasy ji vyrušil její vlastní žaludek, který jí připomněl, jak šílený hlad má.

Deku, kterou měla přes ramena si stáhla a úhledně ji složila. Na zlomek vteřiny zaváhala, kam ji má položit. Do ložnice se rozhodně vracet nechtěla. Vlastně si sama u Malfoye doma začínala připadat velmi nepříjemně. Složenou deku položila na gauč a rozhlédla se po nějakém lístečku a peru. Nechtěla se už dál zdržovat a už vůbec nechtěla probírat šuplíky, aby našla něco na psaní, rozhodla se tedy, že pošle sovu, jakmile dorazí do kanceláře.

Tlačítkem přivolala výtah a v tichosti opustila byt.

...

"Zatraceně, zase jdu pozdě..." mumlala si sama pro sebe při pohledu na hodinky, když se na jehlových podpatcích řítila Příčnou ulicí na smluvený oběd s Theem a Blaisem.

Vpadla do restaurace, pozdravila servírku, která kolem ní zrovna procházela a vyhledala pohledem dvojici přátel. Blaise na ni mával se zářivým úsměvem. "Miono!"

"Ahoj kluci, moc se omlouvám, od rána mám blázinec." vychrlila ze sebe, když letmo oba políbila na tvář na přivítanou.

"Spíš mi řekni, kdy ty ho nemáš." zasmál se čokoládový Zmijozel a dloubl loktem do Thea. "No, ale dobře, že sis na nás udělala čas, musíme totiž začít plánovat oslavy!"

Theo mu věnoval zkoumavý pohled. "Neříkej mi, že ty, zrovna TY Blaisi, nemáš doma něco jako Krabičku s naplánovanými oslavami a netaháš už hotové akce dle potřeby."

"Kdo je připraven, není překvapen!" mrknul na oba šibalsky.

Z jejich rozhovoru je vyrušila servírka, která se u stolu objevila. "Máte vybráno?"

"Poprosím salát s kuřecími kousky a jemně perlivou vodu, děkuji." objednala si s úsměvem Hermiona.

Theo pozvednul obočí nad jejím výběrem jídla, pak se otočil na servírku. "Prosím dvakrát žebra a dva máslové ležáky."

Servírka přikývla a ztratila se jim z dohledu.

"Od kdy zrovna ty jíš saláty?" zeptal se překvapeně Theo. "A vodu!?" propálil ji zkoumavým pohledem.

V tom to seplo i Blaisovi. "Budu teta?" vyhrknul. "Nebo strejda? ... Bude to kluk nebo holka? Hermiono nenapínej!"

Čarodějka se začala dusit vlastní slinou, jak ji dotaz překvapil. Naštěstí se hned objevila servírka s její vodou, spěšně sáhla po sklenici, spolkla pár doušků a pohledem přeskakovala z Blaise na Thea. Ten očividně zadržoval smích.

"Vy dva jste neuvěřitelní, opravdu... " Schovala si tvář do dlaní a přidušeně zavrčela. "Ne Blaisi, nejsem těhotná. Vždyť ani nemám s kým! A teta určitě nebudeš, toho se bát nemusíš, ty naše štěňátko." pohladila ho jemně po paži. "Takže, co ta oslava?"

Blaise se tvářil nanejvýš zklamaně, při téhle otázce však jako by ožil. "Napadlo mě, co to udělat po mudlovsku? Našel jsem v centru super osmdesátkovej podnik, je to kousek od City!" s nadějí v očích sledoval reakce dvou přátel.

Hermiona zbělela. Nevěděla, kolik takových podniků v té oblasti je, jí se ale vybavily události včerejší noci a udělalo se jí zle od žaludku. To musí najednou všichni kouzelníci tíhnout k mudlovským barům?

Theo si toho všiml a starostlivě ji pohladil po zádech. "Mio, jsi v pořádku? Nevypadáš moc dobře..."

"Že bych přece jen byl teta? Že ty nám něco tajíš!"

"Dobrý, je mi dobře. Asi špatnej tlak nebo co." zamumlala a napila se znovu vody.

Theo přikývl. "Tak jo." otočil se na Blaise. "Já nevím kámo, banda kouzelníků posilněných alkoholem mezi mudly? To přece nemůže dopadnout dobře, uznej. Nemáš tam něco tady na Příčné?"

"Fajn." čokoládový kouzelník se zatvářil uraženě. "Ale jednou tam půjdeme Theodore, slib mi to!"

Ten přikývl.

"Dobře, co tahle u George v baru? Miluju jeho nápojový lístek. Jo a rozlučku se svobodou uděláme u Pansy! Řeknu jí, až zařídí ty nejlepší holky, co má v nabídce!"

George Weasley po válce ovládl Příčnou ulici - kromě obchodu, který ještě před válkou rozjel spolu s bratrem, teď vlastnil také kino a bar Pod vlivem, kde se pravidelně scházeli mladí kouzelníci. Jeho nápojový lístek kromě nestárnoucí klasiky Máslového ležáku a ohnivé whiskey obsahoval také jeho vlastní drinky, na kterých spolupracoval s Lenkou Láskorádovou a Nevillem Longbottomem. Jejich účinky na tělo a mysl byly často téměř vražedné, zajišťovaly však zaručenou zábavu, i když se některé mohly konzumovat pouze pod odborným dohledem - tedy pod dohledem jednoho ze tří autorů.

Jen pro přiblížení výčet některých nápojů:

Zpěv sirén - klasická volba pro skupinu čarodějek, které hledají zábavu. Po požití i naprostý hudební antitalent získává dočasně perfektní pěvecké nadání. Ideální pro karaoke večery.

Krev jednorožce - máte špatný den? Jste unavení k smrti a propadáte depresi? Tohle vás postaví na nohy.

Lockheartův lomcovák - stalo se vám během večera něco, na co byste nejraději zapomněli? Lomcovák je ta správná volba! Ovšem, po vyprchání účinků si zase rychle vzpomenete.

Moodyho kocovina - směs whiskey, (ne moc) kvalitní pálenky z východu a kapky tekutého štěstí. Bude vám fakt špatně, ale užijete si to.

Veritasérum - tenhle drink vám rozváže jazyk. Dodává odvahu říct vše, co máte na srdci. Upozornění pro ministerstvo: neobsahuje reálné veritasérum.

Love island - podporuje sexepeal

Celý bar byl očarovaný speciálním ochranným kouzlem, které zamezovalo hostům použití magie. Přecejen nějaká bezpečnostní opatření byla potřeba, vzhledem k drijákům, které se uvnitř podávaly.

Co se týká Pansy Parkinsonové, po válce rozjela na Příčné vlastní byznys - provozuje stripbar s hotelem, ve kterém shromažďuje smetánku kouzelnického světa. Bylo to oblíbené místo Malfoye, díky exkluzivitě a vyhlášenosti tohoto místa měl neustálý přísun potencionálních klientů pro svoje podnikání v realitách. On a Pansy byli něco jako nepsaní obchodní partneři.

"U George to bude super, ale o té rozlučce si ještě promluvíme Blaisi." Theo si nebyl úplně jistý, jestli by byla Daphne ráda, kdyby měl rozlučku se svobodou ve stripbaru.

"Já to s Geogrem domluvím, určitě bude rád! Pátek v sedm vyhovuje?"

Oba kouzelníci přikývli.

Hermioně si oddechla. Ani nedoufala, že přemluvit Blaise k jinému plánu, než který původně měl, šlo tak snadno. Chtěla za tím večerem udělat tlustou černou čáru.

Když servírka s úsměvem donesla objednaná jídla, trojice se hladově pustila do svých talířů. Zbytek oběda probírali novinky nejen svých životů, ale celého kouzelnického světa. 

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro