13. Vianočný ples

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Áno, blížil sa vianočný ples. Všetci sme sa naň tešili. Ja, Joyce, Chin a aj Cho.

Ako prvá dostala pozvanie Cho. Od Cedrica Diggoryho. Následne ju pozval aj Harry, ale odmietla.

Potom dostala pozvanie Joyce. Pozval ju George a tak šla s ním. Potom som už zostala iba ja. Chin ešte nepozval nijaké dievča, až som sa čudovala na čo čaká a v mojej hlave sa začali vynárať všelijaké teórie.

Jedna z mojich teórií sa napokon predsa len splnila.
Rozprávala som sa v klubovni s Cho, keď k nám prišiel Chin. Nebolo to nič zvláštne, ale Cho sa zrazu zaškľabila s pohľadom alá viem niečo, čo ty nie a vyhovoriac sa na nejakú blbosť zmizla.

,,Lisa? Nešla by si so mnou na ples?" spýtal sa ma Chin a ja som do najmenších podrobností pochopila Choin odchod.
,,Samozrejme," usmiala som sa keďže ma doteraz nikto nepozval a naozaj som chcela ísť s Chinom.

Keď konečne nastal ples, od samého vzrušenia som si takmer nedokázala spraviť účes a zapnúť šaty. Našťastie iba takmer. Nakoniec som zišla dolu oblečená a učesaná presne tak, ako som to chcela.

Keďže veľmi rada tancujem, asi si domyslíte, ako som strávila väčšinu plesu. Lenže potom som už naozaj nevládala a bolo mi navyše aj teplo rovnako ako Chinovi. Vyšli sme teda von na čerstvý vzduch.

Všade boli všelijaké páriky, niektoré sa bozkávali, iné zas iba rozprávali.
Zašli sme ďalej od nich aby sme ich nevyrušovali, či neboli tak veľmi na očiach.

,,Je to nádhera," povedala som s pohľadom prilepeným na hviezdnaté nebo. Mojím najobľúbenejším predmetom sa práve pre toto stala astronómia a taktiež som si vďaka tomuto okamžite obľúbila bystrohlavskú klubovňu.

,,Ty si krajšia," ozval sa pri mne Chin.
,,Pochybujem," usmiala som sa a uprela naňho pohľad. Mala som pocit, že nedokážem odvrátiť zrak. A k tomu som ani nechcela. Túžila som po tom, aby sa tento moment nikdy neskončil. Cítila som sa taká šťastná, ako ešte nikdy. A keď ma Chin pobozkal, vedela som, že toto bolo krajšie ako akékoľvek hviezdnaté nebo.

Hi! Lisa a Chin sa nám dali do kopy. To bolo od samého začiatku viac-menej jasné, ale i tak ma zaujíma aký máte na to názor.

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro