10.-Olivander

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

,,Já jsem George," představil se bratr Freda, který vypadal totožně jako on.

,,Sky, těší mě," přátelsky jsem se usmála a viděla Katherine, jak mne probodávala tím svým mrazivým pohledem.

,,Ráda jsem tě viděla, Molly, ale my už musíme jít," ukončila naše setkání a Katherine zamířila do obchodu.

,,Ráda jsem tě po tolika letech zase viděla, Sky," usmívala se na mne a já jí ten vřelý úsměv oplatila.

,,Já vás také paní Weasleyová," uctila jsem jí a otočila jsem se na dvojčata. ,,Těšilo mě, kluci."

To bylo to poslední, co jsem jim řekla. Otevřela jsem dveře, které byly už opravdu staré a vstoupila jsem dovnitř. Za pultem stál starší muž s bílými vlasy a bedlivě si mě prohlédl.

,,Paní a slečny Oliverové," hádal, i když to vlastně věděl. ,,Přišli jste si koupit své první hůlky?"

,,Ano, pane Olivandere," odpověděla mu. ,,Jak se vlastně máte?"

,,Žiju," vyhnul se upřímné odpovědi. ,,Která půjde první?"

Podívala jsem se na Katherine, která stejně jako já mlčela a tak jsem přistoupila k pultu jako první.

,,Tak třeba já," zamumlala jsem a on odešel. O moment později se vrátil s několika hůlkami, o kterých si myslel, že by mi mohli příslušet.

,,Zkuste tuhle," podal mi docela podlouhlou hůlku a já si ji zkoumavě prohlédla.

,,Toto je hůlka z sekvojového dřeva, šestnáct a tři čtvrtě palce dlouhá, velmi ohebná a jádro má z žíně jednorožce," odbásnil jako básničku a já s ní švihla.

Když se tak stalo, podpálila jsem jeho vlasy.

,,U merlina! M-moc se omlouvám!" vykřikla jsem vyděšeně. Když si svoje vlasy uhasil sebral mi tu hůlku z rukou.

,,Tohle není ona," polkl a opatrně mi podal úplně jinou.

,,Tahle by vám mohla sedět lépe," hádal a znovu odříkal její parametry. ,,Mahagonové dřevo, jedenáct palce dlouhá, pevná, jádro z lvího chlupu."

Mávla jsem s ní a okolo mě se objevila jakási bariéra, která nepovolila nikomu projít.

,,Tohle je magie," vydechl Olivander nadšeně a máma mu podala sedm galeonů.

Poté jsem už jenom čekala, až si hůlku koupí moje sestra. Když i ona zaplatila za svou první hůlku ze smrkového dřeva a blány z dračího srdce, dlouhou třináct a půl palce a velmi křehkou, vydali jsme se do obchodu s mazlíčky.

,,Já si koupím sovu," prohlásila blonďatá Katherine a já si pro sebe jen něco zabrblala.

,,A co ty, Sky?" obrátila se na mě máma a já pokrčila rameny.

,,Asi kočku," odpověděla jsem jí, aby si Kath nemyslela, že se po ní opičím.

,,A jakou barvu?" zajímalo ji a já si ty druhy představila.

,,Přemýšlím nad bílou.. nebo taky nad zrzavou.. líbila by se vám šedá??" snažila jsem se předstírat, že mě to hrozně baví, ale nebavilo.

Dívala jsem se do země, ale když jsem svůj pohled upřela na výlohu, zamilovala jsem se do jedné jediné kočky. Byla šedá s modrýma očima a hrála si s gumovou myší.

,,Mám vybráno, tohle je moje Snowie."

***

Co říkáte na tuhle kapitolu? 😯😂❤ Jinak znovu bych chtěla upozornit na to, že v prologu naleznete famózní trailer od chipsyCZ💖💖

☕Sharie

Ps: Co si myslíte o těhle shipech?😂

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro