110.-Dolores Umbrigeová

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Skyabelle

,,Bomba, to nám jako ten čepec vyhrožoval?" odfrkl si George, který to ovšem bral hodně s nadhledem.

,,Já si myslím, že to bylo varování," poupravila jeho slova Clarisse, a řekla to s co největší záští v tóně.

Začalo zařazování, které jsem klasicky propovídala s ostatními, protože mezi nováčky nebyl nikdo, koho bych znala.

Poté jsme se konečně pustili do jídla. Já se neúprosně těšila na kuřecí křidélka, která opravdu uměli jen v Bradavicích. Když už všichni dojídali, od stolu se zvedl Albus Brumbál a spustil svůj klasický proslov.

„Tak, teď když máme za sebou další skvělou oslavu, rád bych vás požádal o chvíli pozornosti kvůli obvyklým oznámením ohledně školního roku,“ promluvil a v síni ihned nastalo ticho.

„Studenti prvních ročníků nechť vědí, že les na pozemku školy je žákům zapovězen – a totéž bych rád připomněl i několika studentům z vyšších ročníků,“ nezištně pohlédl k Nebelvírskému stolu.

„Pan Filch, náš školník, mě požádal, abych všechny, jak mi tvrdí, už po čtyřistašedesátédruhé upozornil, že o přestávkách není na chodbách povoleno čarovat a nejsou povoleny ještě další věci, jejichž vyčerpávající seznam najdete přibitý na dveřích kanceláře pana Filche.“

Fred, George a Lee jen líně převrátili očima jako vždycky.

„Máme tu letos spoustu změn v profesorském sboru. Jsem velmi potěšen, že mezi námi mohu přivítat profesorku Barboru Vanceovou, která vás bude učit péči o kouzelné tvory; a jsem také rád, že vám mohu představit profesorku Umbridgovou, kterou budete mít na obranu proti černé magii,“ já si opět musela trhat vlasy v momentě, když jsem spatřila její růžový hábit. ,,A poté novinky pro famfrpálové družstva! Je mi ctí přivítat pana Jamese Pottera, který bude trénovat Nebelvírské družstvo!"

Pohlédla jsem na svého tátu, který se postavil a od Nebelvírského stolu se ozval nadšený povyk.

,,Dále tu je Adam Montgomery, který bude trénovat Mrzimor!" zvedl se blonďatý kluk, kterému mohlo být tak dvacet let.

,,Zmijozel bude trénovat Holly Greenová!" zvedla se černovláska a pohlédla k Zmijozelskému stolu.

,,A Havraspáru se ujme Donna Figgová!" zvedla se blondýnka a spousta lidí se dívala na mě, protože u profesorského stolu seděl můj otec.

„Zkoušky do kolejních famfrpálových týmů se uskuteční-“

„Děkuji vám, pane řediteli,“ skočila mu do řeči a postavila se. „Za vaše laskavé přivítání.“

,,To je taková kráva," ulevila si Clarisse.

„Musím říct, že je velmi příjemné být zpět v Bradavicích!“ zaculila se falešně od ucha k uchu. „A vidět tolik šťastných tvářiček, jak se na mě dívají!“

Zavřela jsem oči a převrátila jsem nimi. Ona fakt žije v růžovém světě, kde ji všichni milujou nebo co?

„Nemohu se dočkat, až vás všechny poznám a jsem si jistá, že budeme velmi dobrými přáteli!“ pokračovala.

,,To určitě," odsekli naráz Fred a George, načež na ně Umbridgová hodila pohled, kterým je utušila.

„Ministerstvo kouzel vždy považovalo vzdělávání mladých čarodějů a čarodějek za životně důležité. Vzácný dar, se kterým jste se narodili, přijde nazmar, nebude-li živen a rozvíjen pod pečlivým dohledem. Prastaré schopnosti, vyhrazené čarodějům, musí být předávány dalším generacím, neboť jinak je ztratíme navždy. Pokladnice magických znalostí, shromážděná našimi předky musí být střežena, udržována a doplňována všemi, kdo si zvolili vznešené povolání učitelů,“ mluvila dál a já myslela, že usnu nudou.

Přicházela se sem a tam a já si prohlížela ostatní profesory, které se taky mohli skoro ukousat nudou.

„Každý ředitel a ředitelka Bradavic přinesl něco nového důležitému poslání řízení této historické školy, a tak to má být, neboť bez pokroku upadneme do stagnace a rozkladu. Na druhou stranu, od pokroku pro pokrok musíme zrazovat, neboť naše vyzkoušené a prověřené tradice často není dobré rušit. Pak bude rovnováha mezi starým a novým, mezi stagnací a změnou, mezi tradicí a inovací,“ plácala dál svoje chytré řečičky a já se napila dýňového džusu.

,,Chceš rum?" nabídla mi Clarisse a já se zasmála.

,,Ne," šeptla jsem a zavrtěla hlavou. Ona ale vzala mojí skleničku a pod stolem do ní nalila obsah její placatky.

,,Nemáš za co," mrkla na mě a já se uchechtla.

Pohlédla jsem na Joshe, který byl stejně mimo jako já, ale svůj pohled věnoval Adele Malfoyové, která seděla u Zmijozelského stolu. Angeline se tulila k Georgeovi, což nehorázně vytáčelo Clarisse. Rose si snažila Umbridgovou poslouchat, což se jí kupodivu docela dařilo. Clarisse si nalila zbytek svojí placatky do dýňového džusu.

„…protože některé změny jsou k dobru a jiné budou později, až nastane čas, rozpoznány jako pochybení v úsudku. Pak se navrátíme k některým starým zvykům a bude to dobře, zatímco jiné jsou již zastaralé a musí být opuštěny. Pohněme se tedy vpřed do nového prostoru plného otevřenosti, efektivnosti a odpovědnosti, zachovejme, co má být zachováno, vylepšeme, co má být vylepšeno a vymýťme to, čemu by mělo být zamezeno.“

Konečně její hrozně záživný proslov skončil, čímž se všem hrozně ulevilo. Jen velmi málo lidí jí zatleskalo a to jenom ze slušnosti.

„Děkuji vám, profesorko Umbridgová, to bylo velmi poučné,“ odvětil Brumbál a Dolores Umbrigeová se posadila.

•••

,,Pane Weasley, slečno Jamesová," začala McGonagallová. ,,Teď vám povím, co všechno náleží funkci Primus."

***

Tak jak se vám líbila nová kapitola? 😂❤ Budu moc ráda za každý názor 💖💖💖💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro