127.-Tři děti!

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Scarlett

,,Vážně zvládneš hlídat tři děti?" ujišťovala se moje dcera a já jí položila ruce na rameno.

,,Babička Scarlett je plně k dispozici," pověděla jsem jí z očí do očí. ,,Emily je hodná v momentě, když jí dáš jejího plyšáka, Maya si nejraději hraje s dětskou hůlkou, co jí dal Sirius a Ella.." zasekla jsem se a hluboce zapřemýšlela. ,,.. co má ráda Ella?"

,,Valnou většinu Fredových hračiček z obchodu," doplnila mě a já luskla prsty.

,,Takže mi dáš nějakou zásobu?" požádala jsem jí a Belle zakroutila hlavou.

,,Bohužel, mami, už jsem nestihla vzít," povzdechla si a já ji obejmula. ,,Vážně ti to nevadí?"

,,To patří k babičkovským povinostem a navíc, já si přeju, abyste se s Fredem někam vydali," usmála jsem se na ní. ,,Od vaší svatby uběhl už skoro půl roku a vy dva jste ani nebyli na svatební cestě."

,,Věnovali jsem nás čas Elle," objasnila mi a já zakroutila hlavou.

,,To je fajn, ale teď nastal ten pravý čas, abyste se trochu bavili," mrkla jsem na ni.

,,Kamkoliv jdu, lidi se po mě koukají," stěžovala si mi a pohlédla na stůl, kde ležel starý výtisk Denního věštce. ,,Četla jsi to, že?"

Mlčky jsem přikývla.

Harry Potter a Skyabelle Weasleyová vyvolení?!

Jsem a zase já, Rita Holoubková! Jistě vám nemohl uniknout fakt, že Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit se vrátil! Při útoku smrtijedů na několik nezletilých zemřeli dva kouzelníci, Ian a Charlotte Oliverovi. Za tuto vraždu může, podle světků, Rabastan Lestrange!

Všechno napovídá tomu, že vyvolený kouzelník, který dokáže Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit zastavit. Ale není sám, kdo je podezřívám z tohoto titulu.

Někteří se domnívají, že vyvolenou je Skyabelle Weasleyová. Ta dívka, která dokáže oživit mrtvé.

Dál jsem to nečetla. ,,Říkej si, co chceš, ale hezky to víceméně pravda," krčila jsem ramena a ona vzlykla.

,,Denně se všichni ptají, jestli neoživím jejich milované a.. a j-já jim nemůžu pomoct," povzdechla si a já pohlédla na hodiny.

,,Vím, jak se cítíš," zamumlala jsem soucitně. ,,Ale teď se musíš chvíli bavit."

•••

,,Mamí!" výskala Maya a ukazovala na Emily.

,,Tetó! Oňa žlobí!" ječela malá Em a hnědovlasá jí opět plácla.

,,Plotoše šíkáš, že je maminka štalá!" bránila se Maya.

,,Nešíkám!" zašišlala Maya. ,,Jenom uš je babiška!"

,,Ci mamí!" vložila se do toho podobně příjemným tónem Ella a já se uchechtla.

,,Dost!" zaburácela jsem a všechny v tu chvíli zrudly a (k mému potěšení) zmlkly. ,,Takže zlatíčka, Ello, Emily a Mayo. Všechny vás mám moc ráda, ale prosím, já chci pořád slyšet."

,,Povídej nám pohádku!" navrhla Emily a prstíkem ukázala na televizi.

,,Já ci koužla!" protestovala Maya a Ella si pro sebe jen něco žbleptala.

,,A o čem, Emmy?" zajímalo mě a sedla jsem si k všem třem.

,,Jak šeš potkala s děděškem!" křikla a já se trochu zasekla. Pro Emily byl dědeček Arthur, ale zároveň i trochu Sirius. Jenže netrápilo mě to, že je Sirius nazývaný dědečkem. Tady šlo o to, že malá Ella měla dva dědečky, Siriuse a Jamese.

***

Trochu kratší kapitola, vím😓, ale i tak doufám, že se líbila❤ Jinak se blížíme ke konci, posledních asi deset kapitol 😓😓😓😍😍😍 Kdo se těší na Bitvu o Bradavice?

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro