134.-Harry byl v Prasinkách!

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pusť si ke čtení tuhle písničku, při které jsem celou bitvu o Bradavice psala.

Hezké čtení!❤

•••

Pohled třetí osoby

,,Harry je v Bradavicích!" vykřikl zadýchaně zrzavý muž na svou blonďatou manželku, která v náručí chovala svou malou dceru, Charlotte.

,,Musíme tam jít," rozhodla se blonďatá Belle a zrzavý Fred chápavě přikývl. Vzal svou prvorozenou dceru Ellu do náruče, sjel rukou do kapsy, aby se ujistil, že má po ruce hůlku a potom už pevně stiskl ruku své manželky, Belle. Myslel na jeho pratetu Muriel, která často jejich děti hlídala.

Všichni čtyři se objevili před odlehlou chatkou pratety Muriel, u které byla zrovna návštěva, prateta Tessie. Obě už hlídaly další děti, většina z nich byli Weasleyovi.

Belle odnesla malou Charlotte do domu a Fred položil svou malou holčičku na zem. Ta se na něj ustrašeně podívala jako by už nikdy neměla spatřit.

,,Vrátíte se, že ano?" ujišťovala se a on s úsměvem pokýval hlavou.

,,Jasně, že se vrátíme, zlatíčko," sliboval jí a malá rudovláska pohlédla na svoje zápěstí. Měla na něm pověšený stříbrný náramek, který od něj dostala. Sundala si ho z ruky a natahovala se ke svému taťkovi, aby mu ho dala.

,,Vem si ho, tati," pobídla ho s bolestným úsměvem. ,,Přinese ti štěstí."

,,Tak dobře," souhlasil Fred a provlékl si přívěsek na svoje zápěstí. ,,A teď si slavnostně slibuju, že jakmile se já a maminka vrátíme, vezmu tě do Kratochvílských kejklí a společně porušíme hodně pravidel. Ale-"

,,-ale maminka se o tom nesmí dozvědět," dokončila jeho větu. ,,Já vím, tati."

,,Pojď sem ke mně," vydechl a svou dceru pevně chytl do náruče. Ella Weasleyová byla jeho úplná kopie, jenom v ženské verzi.

•••

,,Harry!" vykřikla Belle a skočila svému bratrovi okolo krku. Ten jí objetí trochu překvapeně oplatil a usmál se na svou sestru. Možná měli každý jinou matku, a možná se nikdy neměli úplně v lásce, ale i přesto všechno mezi nimi existovalo nějaké pouto.

,,Taky tě rád vidím, sestro," vypadlo z něj polohlasně a Belle se na něj usmála.

,,Co tady děláš?" nedokázal pochopit Fred a Harry se rozhlédl po studentech, které v téhle síni stáli.

,,Hledáme něco, co je tady schované," začal a v davu zašumělo. ,,A pomůže nám to porazit Vy-víte-koho."

,,Fajn, co to je?" zeptal se Seamus Finnigan a Harry vyhýbavě krčil ramena.

,,To nevíme," dal mu odpověď a Seamus se ujmul v kladení dalších otázek.

,,Dobré, kde to je?" měl s ním trpělivost, ale Harry musel zareagovat stejně jako před tím.

,,To taky nevíme," povzdechl si. ,,Chápu, že toho moc nevíme."

,,Spíš vůbec nic," procedil mezi zuby Seamus a Harry znovu promluvil.

,,Víme, že je to malé..něco, co se dá dobře schovat. A abych nezapomněl, má to něco společného s Havraspárem," pověděl jim a Belle se zamyslela. Věděla, že její mamka chodila do Havraspáru a napadlo jí, že možná ona by mohla vědět něco s tím předmětem, který Harry hledá. ,,Napadá vás něco?"

Všichni mlčeli. Až po asi pěti vteřinách ticha se ozvala blonďatá dívka, která též navštěvovala Havraspár. Jmenovala se Lenka Láskorádová.

,,Co ztracený diadém Roweny z Havraspáru?" napadlo jí a Harry zpozorněl.

,,Lenko, vždyť ten je přece ztracený," namítla Cho Changová, kterou už jsem taky nějaký rok neviděla. ,,Dnes už nežije nikdo, kdo by ho viděl."

,,Promiňte, ale co to je zač ten diadém?" zajímalo dalšího členů rodiny Weasleyových, Rona Weasleyho.

,,Je to taková korunka, něco jako čelenka," pověděla mu Cho a Ron pokýval hlavou, jakože rozumí.

Do místnosti přiběhla Ginny Weasleyová, nejmladší dítě a jediná dcera Molly Weasleyové. Všichni, kteří v místnosti stáli se na ní otočili.

,,Snape to ví. Ví, že Harryho viděli v Prasinkách," oznámila všem Ginny a její oči přistáli na Harrym. ,,Harry."

,,Neviděla mě půl roku a jsem jako vzduch. Jsem jen bratr," odfrkl si Ron otráveně, když si ho Ginny nevšímala.

,,Těch má spoustu, Harry je jenom jeden," utahoval si z něj Seamus a zrzavý chlapec po něm švihl vražedný pohled.

,,Sklapni, Seamusi."

•••

,,Jistě se ptáte, proč jsem vás zavolal v tuto noční hodinu."

Severus Snape prolomil to ticho, které ve velké síni vládlo. Mezi studenty Nebelvírské koleje stál schovaný i Harry, ale ti, co už v Bradavicích nestudovali byli schovaní za těmi velkými dveřmi.

,,Dozvěděl jsem se, že dnes byl viděn v Prasinkách Harry Potter," procházel širikou uličkou a prohlížel si výrazy svých studentů. V sále už nepanovalo takové ticho, protože skoro každý musel sdělit svůj názor svému kamarádovi

,,Pokud by z řad studentů, či profesorského sboru chtěl někdo panu Potterovy pomáhat, bude potrestán podle závažnosti jeho provinění," pokračoval a spousta učitelů na Snapea jen nevěřícně zírali.

 ,,Pokud se dozvím, že někdo o těchto pohybech pana Pottera věděl a neoznámil je, bude naloženo jako se stejně provinilým," vyhrožoval dál svých nepříjemným hlasem. Harry mohl být sebevíc odvážný, ale srdce mu bušilo hodně.

 ,,Proto vyzívám každého, kdo má o pohybech pana Pottera informace, aby vystoupil...v před," rozhlédl se po všech čtyřech kolejích, dokonce mu pohled sklouzl i k oblasti, kde postávali jeho kolegové. Jenže nikdo se nehnul.

Paradoxně z davu vystoupi sám Harry. V davu nastal rozruch. Na Snapeově tváři bylo poznat, že tohle doopravdy nečekal.

***

To Fredovo a Elly loučení 😓😓😓 Prostě u psaní téhle šesti kapitol fakt brečela😓😓😓

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro