137.-Na krvi záleží..

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Jenom tak na začátek.. nachystejte si vaše zásoby kapesníků a pokud jste se vy holky právě namalovaly, tak se omlouvám😓😅.
Ale tohle bude asi nejsmutnější kapitola v dějinách Sfg, takže mi potom dejte vědět, jestli jste brečeli jako já.😓❤

Jinak tohle YouTube video dávám k většině příběhům, kde píšu Bitvu o Bradavice, protože to k tomu prostě sedí😓😓😓

Hezké čtení!

•••

Pohled třetí osoby

Fred Weasley utíkal společně po boku svého bratra, George. Oba se snažili o jedinou věc, přežít a ochránit lidi, které milují.

Jejíž cestu jim zkřížil pohled na Georgeovu holku, která bojovala s nějakým smrtijedem.

,,Angeline!" vykřikl zadýchaně George a jeho černovlasá přítelkyně s tmavou pletí odvrátila pohled od smrtijeda jménem Walden Macnair. Jenže to se stalo její osudovou chybou. Nesoustředila se na boj a ve zlomku vteřiny Macnair využil příležitosti.

,,Avada Kedavra!" zařval nenávistně Marcair a Angeline znehyběl výraz. Poslední, co na tomto světě viděla, byl vyděšený výraz George.

Posledním zvukem, co slyšela se stal výkřik George, který k ní běžel. Když jí zelený paprsek zasáhl, ona padala k zemi. Georgeovi se ji sice podařilo ji chytit, ale Angeline srdce už nebylo.

,,Ne!" nesouhlasil s tím, co viděl. ,,Angeline! Vzbuď se! Prosím! Nenechávej mě tady! Prosím!"

Fred mezitím odzbrojil člověka, který ublížil jeho bratrovi. George seděl na zemi a v náručí držel holku, kterou miloval.

,,Frede!" zavolal na zrzavého muže hlas jeho ženy, Belle. Fred se rychle obrátil, pohlédl na blondýnku a utíkal k ní, aby jí obejmul.

Jenže než stačil udělat, co učinit chtěl, od někud se zableskl zelený paprsek. Najednou se Belle zase všechno zdálo jako zpomalené. Blonďatá dívka vykulila oči a sledovala, jak láska jejího života padá k zemi jako hadrová panenka.

,,NE!" zaječela tak silně, že lidé na třicet metrů ztuhli a museli se obrátit, aby přihlíželi tomu, co se tam stalo.

George se otočil od mrtvého těla své přítelkyně a spatřil nehybnou tvář svého bratra a dvojčete Freda. Nevěřil svým očím, nedokázal si to připustit. Belle z očí tekly proudy slz, které se nedaly zastavit.

Blonďatá Belle se podívala směrem, odkud přišel zelený paprsek, který jejího manžela zabil. Opodál postával muž, kterého Belle neznala, ale podle vykasaného levého zápěstí bezpečně poznala, že se jedná o smrtijeda.

,,Proč si to udělal?!" zařvala na něj a ten smrtijed se k ní přibližoval. ,,Co ti provedl?!"

,,Mě nic," odpověděl prostě. ,,Ale Pánovi Zla ano."

Belle na něj jen nechápavě zírala. To ten smrtijed poznal a proto pokračoval ve svém proslovu.

,,Láska nás dělá slabými, že Skyabelle Jamesová?" zasyčel nezvučně a Belle polkla. Kdyby jí tohle řekl před hodinou, tak by ho opravila, že se jmenuje Weasleyová. Ale teď na to neměla sílu.

,,Až můj pán zabije toho kluka Pottera, ty se přidáš na naší stranu a on tě provdá za mého syna," pověděl jí medovým hlasem. ,,Tenhle krvezrádce byl jenom překážka, co-"

,,Tak dost!" zaburácela Belle. Opatrně položila na zem Fredovo tělo a vytáhla svojí hůlku. ,,Sice nevím, kdo jste, ale to říkáte se nikdy nestane!"

,,Hloupá holko," odfrkl si ten smrtijed. ,,Nechápu, co na tobě Pán Zla tak moc vidí," odplivl si. ,,A proč příště, jsem Augustus Rookwood."

,,Pro příště, jsem Belle Weasleyová," odsekla mu drze. ,,Ale žádné příště nebude... Petrificus Totallus!"

Rookwood na místě znehyběl a padl do hlubokého spánku. ,,Bombarda Maximum!"

Jeho tělo vybouchlo. Z jejího vzteku se ale teď stala bolest. Její život ztratil smysl. Pomyslela na to, co na to řekne Ella a Charlotte, že jejich otec je po smrti. Vynila z toho jen a jen sebe.

Podlomily se jí nohy. Už nemohla dál. Spadla na zadek a brečela nad Fredovým tělem. Zatřásla s jeho tělem s poslední nadějí, že se vzbudí.

George opodál stál a snažil se zadržovat svůj pláč. Jenže marně. Už nedokázal být silný, protože jeho zlomenina byla až moc hluboká.

•••

Rose Krumová se krčila pod oknem loděnice společně s Harrym, Hermionou a Ronem, které náhodou potkala. Už dlouho svého otce neviděla a chtěla se ho zeptat na jedinou otázku. Proč? Proč zabil Albuse Brumbála?

,,Ta hůlka mi nemůže doopravdy sloužit, protože nejsem jejím pánem," pověděl lord Voldemort slizce svého služebníkovi, Severusovi Snapeovi.

,,Patří vám," snažil se ho přisvědšil Severus Snape a Rose s bolestí pozorovala, jak její otec zrazuje nejen jí, ale i její matku. ,,Jen vám."

,,Nemůže mi patřit!" zvýšil hlas a Harry si s rudovláskou vyměnil neurčitý pohled. ,,Hůlka patří tomu, kdo zabil jeho posledního majitele."

Severus mlčel. Voldemort chodil sem a tam a prohlížel si ho jako svoje zboží. Rose si všimla, jak se Severusovi pod hábitem u krku tvoří pot.

,,Jsi chytrý chlapík, Severusi," pokračoval Voldemort. ,,Musíš to vědět."

,,Byl jsi dobrý služebník, Severusi," falešně se ušklíbl a Snape cítil, že brzy zemře. ,,Ale jen já můžu žít věčně."

Mávl hůlkou, čímž mu podřízl hrdlo. Severusovi se podlomila kolena a spadl za zem. Krčil se u zdi a z Voldemorta podpláště vylezla Nagini.

Párkrát Severuse kousla a potom oba zmizeli. Všichni čtyři ihned opustili svůj kryt a utíkali k Severusovi. Harry se pokusil zastavit jeho krvácení, ale Rose pořád nevěděla, co má dělat.

,,Vem si je," zachraptěl Severus a ukázal na svůj obličej, na kterém se třpytily jeho slzy. ,,Vezmi je k myslánce. A ty Rose, běž s Harrym."

,,Tati, ne," zakroutila hlavou Rose a zadržovala svůj pláč.

,,Podívej se na mě," šeptl Harrymu a Harry svého bývalého profesora lektvarů poslechl. Severus se mu zadíval hluboko do očí. ,,Máš matčiny oči."

To bylo to poslední, co řekl. Potom už naposledy vydechl a Rose se doopravdy rozbrečela. Najednou zase neviděla může, co zavraždil Albuse Brumbála, ale vzpomněla si na tátu, co jí bral do Zoo, hračkářství..

Rose se zvedla ze země a následovala Harryho do Brumbálovi pracovny. Ani jeden nic neříkali, protože nevěděli, co by si vlastně říkat měli.

,,Já půjdu první," vydechl Harry, i když nebyl zrovna štěstím bez sebe, že právě nahlédne do jeho vzpomínek.

Vylil do myslánky Severusovo slzy a Ponořil do vody hlavu. Spatřil rudovlasou ženu, docela podobnou Rose.

,,Jsi zrůda, Lily!" vykřikla nějaká hnědovláska a na scéně se objevil černovlásý muž, Harry odhadoval, že to bude Severus Snape.

Voda se zakalila a Harry zpozoroval, jak jeho matku Lily zařadili do Nebelvíru. Také byl světlem zařazení Scarlett Jamesové, Siriuse Blacka, jeho otce a spousta dalších.

Najednou všichni zestrárli tak o pět let.

,,Severusi!" zaječela Lily na černovlasého kluka. Ten zastavil svou chůzi a otočil se.

,,Co je, Lily?!" zvýšil na rudovlasou dívku hlas. ,, nebudu čekat, se odněkud vynoří Potter a ti jeho kamarádíčci!"

,,Tohle je důležité!" vykřikla Lily a Severus nechápavě rozhodil rukama.

,,Tak mluv," pobídl jí a Lily se zhluboka nadechovala.

,,Jsem těhotná," vypadlo z ní a Harry vytřeštil oči. Uvědomil si, že teď se píše rok 1977, takže to rozhodně není rok, kdy se narodil on.

,,S kým?" zúžil podezřívavě oči a Lily se zasmála.

,,S kým asi ty idiote," odfrkla si trochu poníženě a Severusovi najednou spadl hřebínek.

,,Ne, to není možné," zakroutila nevěřícně hlavou. ,, a ty... dávali jsme si pozor. S kým si ještě spala?!"

,,Za koho máš?!" vyjekla na něj pohoršeně.

,,Spala si s Potterem, že?" sykl na ni a ona napřáhla svojí ruku.

,,Tohle nikdy neříkej!" varovala ho a uhodila ho na tvář.

Jeho vzpomínka tak skončila a pokračovalo to někde jinde. Harry se objevil v nemocnicí. Severus seděl na nemocničním pokoji společně s Lily, která v náručí chovala malou holčičku.

,,Bude to Rose," rozhodl se Severus a Lily mu ji podala.

,, nemůžu vychovávat," povzdechla si Lily lítostně. ,,Za pár dní se vracím do Bradavic a ty taky."

,,Moje máma se o postará a po škole budeme společně vychovávat," nadhodil jí návrh a Lily si založila ruce na prsou.

,,Tobě to ještě nedošlo, že ano?" přivřela oči a on pozvedl obočí.

,,O čem to mluvíš?" nechápal a Lily si povzdechla.

,, s tebou nechci žít," odpověděla mu a Severus na ni nevěřícně zíral.

,,Co prosím?" chtěl, aby to zopakovala.

,,To sis vážně myslel, že si zničím život kvůli dítěti a tobě?" ujišťovala se. ,,Merline, ty ses naivní."

,,Jak to myslíš, že si necháš zničit život?!" zvýšil hlas.

,,Severusi Tobiasi Snape, nebudu vychovávat tohle dítě! Je mi sedmnáct a co si myslíš, že si lidi pomyslí zjistí, že mám dítě s mastným zmijozelem?!"

Lily si neuvědomovala, co vlastně řekla, což Severuse zasáhlo.

,,O tohle ti jde?! Staráš se o to, co si pomyslí ostatní?!"

,, ji chtěla dát k adopci, ale klidně si ji vychovávej!"

,,Jsi tak falešná! Nevím, proč si všichni myslí, že jsi tak dokonalá! Jsi stejná mrcha jako Marlene, Dorcas a ta Mary! Ty a James si sebe zasloužíte!"

Rose jen tak postávala a čekala, až se Harry vynoří. Čekala docela dlouho, ale když se vynořil, byl bledý jako skála.

,,Co se stalo?" chtěla vědět a koukala na něj s vykulenýma očima. ,,Cos viděl?"

,,Jsi moje sestra, že ano?" vypadlo z něj a v rudovlásce hrklo.

Rose přikývla.

,,Jak dlouho to víš?" ptal se Harry a Rose se trochu bála dát mu odpověď.

,,Sedm let," odpověděla mu nakonec pravdivě.

,,Na tok už stejně nezáleží," zamumlal si pro sebe a opustil Brumbálovu pracovnu.

***

Jsem mrcha, vím 😓😓😓 Ale ještě není konec 😨😨😨 Ještě nás čeká jedna kapitola a potom Epilog. A všechno to vydám dneska❤

Jak reagujete na smrt Freda a Angeline se asi ptát nemusím... ale jak se vám líbil ten Rose/Harry moment? 😓❤ A co ty Sevovo vzpomínky?😓

☕Sharie


Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro