69.-Úplněk

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky/Bell

Já jsem se rozesmála, protože bylo zajímavé pozorovat, jak se říká Sirius a mamka popichují.

Sledovala jsem též Clarisse, která byla přepadlá z toho, co jí ten idiot řekl.

,,Jsi v pořádku?" starala jsem se a ona zabručela.

,,Jo, jsem úplně v pořádku," odsekla ironicky. ,,Jenom jsem se právě dozvěděla, že můj otec je zločinec, co zabíjel lidi a zfalšoval svou smrt."

Její odpověď mě překvapila. Očekávala jsem, že bude trochu roztěkaná, ale takhle nepříjemnou jsem jí neočekávala. Hlavně jsem to porovnávala s tím, že i já jsem se asi přece hodinou dozvěděla, že moje matka je ta uprchlice z Azkabanu.

Neříkala jsem nic, ale moje ignorace jí asi probudila ze světa, kde má ona problémy.

,,Promiň, Sky," šeptla zahambeně. ,,Já to tak nemyslela. Prostě jsem jenom, já nevím."

,,Já to chápu, Clar," usmála jsem se, aby poznala, že je mezi námi všechno dobré. ,,Musím ti něco říct."

Všichni už opustili podzemní chodbu, která vedla k Chroptící chýši, jenom já a Clar jsme se loudaly.

,,Vím, kdo je moje máma," oznámila jsem jí s úsměvem a ona se mnou mé nadšení sdílela.

,,Vážně? To je úžasné! Kdo to je? A víš i tátu?" zahrnula mě otázkami a já pokývala hlavou.

,,Scarlett Jamesová a James Potter," odpověděla jsem a z jejího nadšeného výrazu se stal výraz překvapený, nechápavý a trochu i vyděšený.

Asi nevěděla, jak má reagovat, tak jsem se se slova ujala znova já.

,,Scarlett je nevinná a mě se vrátily moje vzpomínky," pověděla jsem jí a ona napjatě poslouchala. ,,Jsem nevlastní sestra Harryho Pottera."

•••

Když jsme došly na konec toho tunelu, už jsem jí řekla všechno podstatné k tomu, aby věděla, co já vím.

Venku už byla tma a já zahlédla Harryho a Siriuse, jak si povídají a společně pozorují Bradavice. O kousek dál postávala i moje černovlasá mamka a osamoceně se též rozhlížela kolem.

U vrby seděl skroušeně Ron, o kterého se starala Hermiona Grangerová a Josh Adams a o dva metry dále se před Remusem Lupinem krčil Peter Pettigrew.

,,Běž za ní," pobídla mě Clarisse, která směřovala pohledem ke Scarlett Jamesové. Já přikývla a popobíhala jsem k ní.

,,Mami?" pípla jsem v momentě, kdy jsem stála za ní. Ona se obrátila a na její tváři se znovu zrodil ten úsměv.

,,Když se na tohle podívám, mám tolik vzpomínek," povzdechla si, když se opět zahleděla na hrad.

,,Až spolu prožijeme prázdniny, budeme mít spoustu nových."

,,Siriusi! On se mění!" zaječela vyděšeně Hermiona a všichni se prudce otočili.

Já pozorovala, jak Remus Lupin upustil do trávy svou hůlku, padal na kolena a jak se jeho tělo transformuje. Trhalo se mu oblečení a jeho zuby se zvětšily.

Sirius se k němu rozběhl a něco mu našeptával. Clarisse a Josh rychle vyskočila na nohy a upalovali ke mně.

,,Musíme pryč!" vykřikl Josh Adams a já si vyměnila pohled s mojí mámou.

,,Běž, zlatíčko," schválila mi jeho nápad. ,,Ještě se uvidíme."

,,On je vlkodlak?" ujišťovala jsem se a Clarisse pokývala hlavou.

,,To vysvětluje, proč vynechával hodiny," konstatovala a já se naposledy podívala na mamku.

,,Kam půjdeš?" starala jsem se a oba se pousmála.

,,Pomůžu Siriusovi a potom.. mám svoje lidi," mrkla na mě a poté do uvědomila, že Peter Pettigrew už není tam, kde byl.

,,Sakra," zaklela a kývla na nás, abychom utekli. ,,Běžte pryč!"

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro