80.-Bývalí přátelé

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Scarlett

,,Jak špatnou máš teď autoritu?" uchechtl se Sirius a já po něm hodila vražedný pohled.

,,Hele, kupodivu docela v pohodě," konstatovala jsem a on se zasmál.

,,Kde jí vůbec máš?" zajímalo ho a já si povzdechla.

,,Na nějakém mistrovství světa ve famfrpále," lažérně jsem mávla rukou a on se zatvářil, že ho to zajímá.

,,Odkdy jí baví famfrpál? Nebo tam jde s kamarádkami?" staral se a já si vybavila Freda Weasleyho.

,,Pozval jí Fred Weasley," řekla jsem mu a on si oddychl.

,,Nekecej," vydechl. ,,Tys jí dobrovolně pustila na mistrovství světa ve famfrpále s Fredem Weasleym? Ty se snad nebojíš, že ti jí zbou-"

,,Drž klapačku," skočila jsem mu do řeči. ,,Weasley není Black."

,,Dovol?!" zvýšil hlas. ,,Já myslím, že jsi do toho šla více než dobrovolně."

,,Obviňuju tě snad z znásilnění?" zvedla jsem obočí a on mě dlouze políbil.

Najednou jsem ale zaslechla zvuk odemykání dveří. Rychle jsem zareagovala v pohodě toho, že jsem se podívala do místa, odkud zvuk vycházel.

Když jsem spatřila osobu, která stála na prahu bytu, vyděsila jsem se, protože jsem přesně věděla, kdo to je.

,,Jamesi?" vydechla jsem. ,,Co se tady děje? Ty tady nemáš být, tohle není možné. Ty jsi umřel, dvanáct let zpátky."

,,Věř mi, vím, jak šíleně to vypadá, Scarlett Isabelle Jamesová," přikývl s nadějí v hlase a po chvilce usoudil, že asi požaduji vysvětlení, jak je možné, že není na onom světě. ,,Pamatuješ si na naší dceru?" zdůraznil slovo naší jako by na tom záviselo všechno.

,,Když mě zasáhla smrtelná kletba, aniž by si toho někdo všiml, ony kouzlila. Křičela tak zoufale, že přinutila půlku mojí duše, zůstat tady na zemi a ta druhá putovala pryč. Ona si to sice neuvědomovala, ale já těch dvanáct let bojoval o to, aby se ta druhá část připojila k té žijící," vysvětlil mi a já zlomkem vteřiny spatřila výraz Siriuse, když se ve dveřích objevil James.

Byl plný nenávisti, vzteku, strachu, zklamání a trochu bolesti. Chápala jsem to. Konečně našel holku, kterou miluje a bum bác! Ukáže se její bejvalej.

,,Jak by k takové moci přišla?" chtěla jsem vědět a on se pousmál.

,,Je to prastaré kouzlo, které dokáže vykouzlit jen těm, kdo ho doopravdy procituje a ještě je opravdově mocný," vyprávěl a jeho oči přistály na Siriusovi, který se mu dosud nedokázal podívat do očí.

,,O co jsem přišel?" otázal se a já ztuhla v momentě, kdy jsem si uvědomila, že nás se Siriusem viděl.

Na Siriusovi bylo vidět, že mluvit nebude, tak jsem se slova raději ujala já.

,,Po tvojí a Lilyině smrti nás dva zavřeli do Azkabanu. Siriuse za zradu tajemství, kde se Lily ukrývala a za smrtijedství a mě za tvoji vraždu a smrtijedství," vypravila jsem ze sebe a vstřebávala jsem pohled Siriuse, který mě stolkoval se slovy: ,Řekneš mu pravdu o nás dvou?'

,,Belle poté změnili vzpomínky a šoupli jí do jedné adoptivní rodiny. Přes rokem jsme se Siriusem a moji tetou May utekli a já řekla Belle pravdu o jejích rodičích. Teď žije se mnou," vydechla jsem mučednicky a snažila se, co nejrychleji vymyslet, jak mu to říct. ,,A já a Sirius-"

,,Jsme spolu," skočil mi do řeči Sirius a chytl mě za ruku. James se nejdříve podíval na mě, potom na Siriuse, potom zase na mě a takhle to pokračovalo dál.

,,Děláte si ze mě srandu, že jo?" ujišťoval se James a pustil se (zatím jen slovně) do svého (bývalého) nejlepšího kamaráda.

,,Jak můžeš tady stát a tohle mi říkat?! Jak jsi mohl tohle udělat?! Máš ty vůbec nějaký svědomí?! Možná kvůli Pettigrewovi jsem byl mrtvý a tak i Lily, ale tohle?! Ani ty nejseš svatej! Já si myslel, že jsi můj nejlepší přítel a mezi tím.. sis užíval-"

,,Ty si tu pro ní nebyl! Když to nejvíce potřebovala, tys naháněl tu krávu Evansovou místo toho, aby ses svým problémům postavil čelem! Možná jsi prožil smrt, ale nemáš sebemenší tušení, co bylo sedět v Azkabanu! Vždycky si přišel pozdě!" vracel mu to Sirius a já zaječela.

,,Tak a dost!" přerušila jsem jejich hádku. ,,Oba dva!"

,,Ty mi tady budeš říkat něco o zodpovědnosti?! Ty?! Už jsi zapomněl na Marlene-"

,,Ven! Oba dva!" poručila jsem oboum a tentokrát oba ztichli. ,,Díky Siriusovi jsem přežila Azkaban a něco k němu cítím. K tobě, Jamesi, už skoro nic necítím. Měla jsem tě za mrtvého. Nedokážu si teď uvědomit, že jsi na živu."

***

Díky bohu je tu Wi-Fi😂😂😍😍

Kdo miluje?😂😂😂😂

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro