9.-Madam Makinová

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Pohled Sky

,,Bydlíme jen kousek od Děravého kotle, takže autem nemusíme jezdit dlouho," oznámila nám máma, když zasedla za volant. Já jsem si v rámci zachování lepším vztahů se svojí sestrou sedla do zadní části auta a nechala jsem ji sedět na sedadle pro spolujezdce.

Uběhlo těch sedm sekund trapného ticha a naše mamka zapnula alespoň to rádio, protože tušilo a já ani Katherine si nebudeme mezi sebou sdílet to, jak hrozně se do Bradavic těšíme. Já se pro změnu dívala z okna, pozorovala, jak ta krajina utíká a zaposlouchala jsem se do té hudby.

,,Tak kam chcete jít nejdříve?" snažila se o navázaní konverzace po asi pěti minutách a já rychle zareagovala.

,,K Olivanderovi," odpověděla jsem současně s Kath, jejíž odpověď byla jiná.

,,Pro hábity," takhle zněla její odpověď a mámu tohle pravděpodobně uvedlo do rozpaků, protože nevěděla jak na reagovat.

,,Tak půjdeme-"

,,Pro hábity," přerušila jsem jí, protože jsem nechtěla vyvolat nějakou žabomyší hádku. ,,Mě je to vlastně celkem jedno."

,,Výborně," vydechla máma a šlápla na brzdu. ,,Vystupujeme, dámy."

,,Já se tak těším!" vypískla radostně blonďatá dívka a já taky z auta vystoupila.

Prošly jsme menší hospůdkou jménem Děravý kotel a zamířily do obchodu madam Makinové, která šila ty hábity do Bradavic. Vstoupily jsme dovnitř a ta žena se na nás přívětivě usmívala.

,,Vítám vás, mladé slečny," zakřenila se a mě i Katherine si posadila na židli, kde se měřily naše míry.

Nejdříve přešla ke mně a zkoumavě si mě prohlédla.

,,Někoho mi velice připomínáš, dívenko," zamyslela se a já vykulila oči.

,,Já vám někoho připomínám?" zopakovala jsem po ní a ona pokývala hlavou.

,,Už hodně dlouhou dobu zpátky tu byla žena, která měla stejné oči jako ty a velmi podobný obličej," zavzpomínala a já si vzpomněla na to, že si možná pamatuje mojí biologickou matku.

,,Jak je jmenovala?" vyzvídala jsem a ona zapátrala ve své mysli.

,,Johnsonová, myslím. Určitě to příjmení bylo od J," pověděla mi a ke mně přikráčela moje matka.

,,Méně mluvení, více šití," sladce a falešně se na ni usmála a já pozorovala na jejím obličeji, jak je nervózní. 

Zbytek proběhl velmi zdlouhavě a nudně. Když nám madam Makinová s pomocí kouzel došila naše hábity, vydali jsme se pro knížky a další potřeby pro lektvary.

,,Ještě hůlky a domácí mazlíčky," přebásnila Katherine a máma zamířila přelidněným davem do obchodu pana Olivandera.

Z té budovy zrovna vycházela jistá rodinka, na jejichž hlavách rostly zrzavé vlasy.

,,Molly Weasleyová," oddechla si překvapeně naše mamka a objala zrzavou ženu, která byla trochu při těle.

,,Charlotte Oliverová," oplatila jí to a přivřela svoje oči. ,,Počítám si to, jak je to dlouho, co jsme se neviděly."

,,Fred a George hodně vyrostli," uznala máma při pohledu na jakási dvojčata, která jsem viděla poprvé ve svém životě.

,,Vždyť Sky a Katherine jsou už také velké slečny," přátelsky se usmála od ucha k uchu a já se jí snažila ten úsměv oplatit.

,,Jsem Fred," vystoupil přede mě kluk, který byl totožný se svým bratrem a byl o kus větší než já.

,,Nevybavuju si, že bychom se předtím někdy potkali," přivřela jsem jedno oko a on se pobaveně usmál.

,,Máš dlouhé jméno," uchechtl se a já se zasmála.

,,Skyler, ale budu tě mít radši, když mi budeš říkat Sky," dala jsem mu pořádnou odpověď a on si se mnou potřásl rukou.

,,Těší mě, Sky."

***

Znovu chci poděkovat chipsyCZ za nádherný trailer k Sfg I., který naleznete v prologu u Sfg I.💖💕💖

A jinak.. jak se vám líbila kapitola?😂💖

☕Sharie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro