3.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

V srdci Skyrimu, kde se mrazivě bílé vrcholky hor táhly do oblak a vítr skučel mrazivé písně přes drsnou krajinu, žila Dunmerská elfka jménem Shaza'dracul. Její život byl obyčejný, jako šedivý kámen, který dláždil ulice hlavního města Samoty. Venkovanka, která se snažila zajistit své přežití v této neúprosné zemi.

Ale osud měl pro Shazu'dracul jiné plány. Jednoho osudového dne, když se vracela domů z cesty přes Bílý průsmyk, narazila na něco, co navždy změnilo její život. Byl to drak. Nebyl to obyčejný tvor, jeho šupiny se třpytily v zapadajícím slunci jako tisíce drobných diamantů. Jeho oči zářily znalostí věků a jeho přítomnost vzbuzovala respekt, který Shaza'dracul nikdy předtím nezažila.

.....................

Nenapadlo mě nakonec nic jiného, než se tomu drakovi vydat. Nemohla jsem riskovat to, že by mě mohl sežehnout, sežrat nebo jakkoliv jinak zabít, když se mu budu skrývat a nebo vzpouzet. Prostě jsem ze svého úkrytu vylezla ven, jako kdyby mi cosi říkalo, i skrz ten strach a obavy, že to bude nakonec v pořádku, a že se mi nic nestane.

Drak mě sledoval, jako by čekal na můj příchod. Když  jsem se k němu přiblížila, promluvil hlasem, který zněl jako hřmění a zároveň něžný šepot. "Dítě Morrowindu" řekl mým směrem, "Osud ti určil velkolepou roli, kterou budeš muset naplnit, napříč cestou po těchto končinách"

Byla jsem tím co řekl ohromena. Nikdy jsem netušila, že takový mocný tvor o mě vůbec může něco vědět. "Role?" vykoktala jsem po chvíli ze sebe. "Jakou roli?"

" Jsi drak narozený z ohně" odpověděl nazpět. "Drakorozená. Budeš bojovat proti tyranii, která se šíří touto zemí, a přivedeš pokoj na její ztrápenou půdu."

 "Máš v sobě nevídanou sílu, o které si doposud nevěděla. S ní změníš tento svět, jestli k lepšímu či k horšímu, to ukáže jen čas. Kdokoliv kdo se ti postaví do cesty pocítí, jaká síla v tobě tříme. Užívej ji moudře, buď tento svět očistíš od zla, které se tu už jistá léta rozptyluje a nebo se staneš zkázou, pro vše živé kolem sebe."

"Ale já?" zašeptala jsem. "Nejsem nikdo zvláštní. Jsem jen obyčejná Dunmerka. Jak bych mohla být Drakorozená, ani nevím co to znamená."

"Tvé činy Shazo'dracul, dítě Morrowindu" řekl mi drak na to. "Prokáží, že to, kdo nebo co jsi, je bezvýznamné. Je to tvé srdce a odhodlání, co určuje tvou velikost a to jak se zapíšeš do dějin Tamrielu."

"Nejsi jediná, kdo tento dar kdysi třímal ve svém těle. Nevěříš-li mi, nahlédni do vzpomínek mých předků, ty ti ukáží, že nejsi zcela obyčejná dunmerka. Ve tvých žilách koluje krev starobylých draků, a nejenom to."

"Ono toho je víc než jen toto?" prohlásím zmateně, už to, že mi sdělil to, že jsem jakási Drakorozená pro mě byl šok, nečekala jsem, že to bude mít ještě nějakou dohru. Poté ke mě ten drak přistoupil a ukázal mi letmým dotykem o mou ruku, vzpomínky svých předků, a i to, že opravdu nejsem jediná, kdo touto silou vládne, v jejich případech spíš vládli.

Po několika minutách později se vše rozplynulo a drak ustoupil. "Viděla jsi to sama, že tomu tak je, jsi výjimečná Shazo'dracul, jednou se i ty staneš živoucí legendou."

S těmi slovy drak zmizel, rozpustil se do chladného horského vzduchu. Zůstala jsem stát osamocená na místě, v mysli se mi ozývala drakova slova. Uvědomila jsem si, že toto nebyla jen náhodná událost, ale zvrat v mém osudu.

Urychleně jsem se tedy vrátila domů, kde jsem poté několik dní radši nevylézala ven, abych se mohla z tohoto setkání vzpamatovat, a zcela vstřebat veškeré informace, které mi drak předal a řekl. Od této chvíle jsem se stala zcela jinou osobou. Už jsem nebyla tak zatvrzelá, ledová královna, která nevěděla jak se svým životem naložit, nyní jsem měla jiný smysl, jiný směr, kterým jsem se chtěla vydat. 

Musela jsem však sama přijít na to, jak na tuto cestu nakročit tak, abych hned nezačala všude po okolí rozsévat strach a obavy z dalšího možného nepřítele, když už jich Skyrim měl tolik, že se to nedalo spočítat. Krom toho, po okolí začali kolovat zvěsti o tom, že se probral k životu Alduin, temný dračí lord, který se opět snažil probrat k životu i další draky, kteří by mu dělali společnost na jeho vlastní cestě, k získání nadvlády nad tímto světem. 

Prý ho někdo naposledy viděl nad Helgenem, jak tam spaloval vše co mu přišlo do cesty. Jestli padl Helgen, tak je jen otázkou času, kdy se tento drak či kterýkoliv jiný, kdo s ním sdílí podobné názory rozhodne napadnout další sousedící místa. Někdo by ho měl zastavit, tak proč bych to nemohla být já?

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro