1. Veľké spravy

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

"Zasnúbený? Ako to myslíte zasnúbený?" Bill Weasley jačal na rodičov, div mu nepraskli pľúca.
"Zasnúbený. Odo dňa, čo si sa narodil." odpovedala pokojne jeho matka.
V ten večer prišiel Bill oznámiť rodine, že mieni požiadať Fleur o ruku. Stretli sa pred tromi rokmi počas Trojčarodejníckeho turnaja a keď si Fleur našla prácu v Gringottbanke. Ale teraz mu bolo povedané, že je zasnúbený s dievčaťom menom Sára Worthingtonová.
"Ako ste mi to mohli urobiť?" zakričal, "teraz, keď ja a Fleur..."
Zvyšok Weasleyovcov, bez Charlieho, ktorý bol v Rumunsku, plus Harry Potter a Hermiona Grangerová, sedel na schodoch v Brlohu a počúval. Hermiona sa cítila strašne, keďže počúvať cudzí rozhovor je neslušné. Sedela ticho, rovnako ako Ron, Harry, Ginny, Fred, George a Percy.
"Bill, musíme ti bohužiaľ oznámiť, že to musíš urobiť. Chceli sme ti to povedať skôr...ale akosi sa na to zabudlo." povedal pán Weasley polohlasne.
"Zabudlo!" zajačal Bill. Posadil sa na gauč a zložil si hlavu do rúk. Jeho mama si sadla vedľa a dala ruku okolo jeho ramien.
"Ona je dobré dievča, Bill." povedala potichu.
"Dobré? Mami, ona je hrozná. Je pre mňa nezaujímavá a vôbec..ja si ju nemôžem vziať za ženu!"
"Musíš!"
"Prečo?" vyskočil na nohy, " ja som tú dohodu neurobil, to vy. To nie je fér!"
Pozrel na rodičov a odmiestnil sa.
Fred ticho zapískal.
"Toto nie je k ničomu."
"On bude v poriadku," vyhlásil Percy.
"Nie on," zašepkal Fred, "my. Myslíte, že my všetci sme zasnúbení?"
Zrazu Percy zbledol. On randil s Penelopou Clearwaterovou asi päť rokov.
"Máš pravdu," zašepkala Ginny.
"Myslíš, že vaši rodičia to urobili?" spýtal sa Harry Rona.
"Asi áno," otrávene poznamenal Fred.
"Poďme to zistiť, " vyhlásil George, pričom sa postavil. Všetky Weasleyovské deti sa postavili a vykročili za ním do miestnosti, kde boli ich rodičia.
"Čo myslíš?" spýtal sa Harry Hermiony.
"Ja neviem," odpovedala.
Zrazu začuli krik. To znelo, akoby všetci Weasleyovci začali jačať. Ron prišiel dupotajúc.
"Ja som zasnúbený s Lunou Lovegoodovou!" kričal rozhorčene, "a jej otec a mama s otcom podpísali nejaký záväzný magický dokument, takže sa z toho nemôžem dostať. Ak si ju nevezmem, vôbec sa nemôžem oženiť!"
"Ale aspoň vieš, o koho ide." povedal Harry. Pokúšal sa nesmiať. Ron mal rád Lunu, ale...
Hermiona po ňom fľochla pohľadom.
"A ostatní?"
"Dobre, Ginny a Neville,"
"Neville?" spýtali sa Hermiona s Harrym naraz.
"Áno. George a Alicia, Fred a nejaké dievča z Beauxbatonsu, Charlie a nejaká Cherie a Percy mal mať určité dievča z Durmstrangu."
"Ako to myslíš? Mal mať?"
"Zdá sa, že ona sa vzbúrila a ušla do Maďarska s nejakým chlapcom. Percy je z toho vonku."
"Idem skontrolovať Ginny." ozvala sa Hermiona.
Našla ju v salóne, kde sedela s Percym a Georgeom. Očividne bola zničená. Hermiona sa posadila oproti nej a chytila ju za ruku.
"To nie je fér." nariekala Ginny.
"Neville je dobrý chlapec, " povedal George zľahka.
"Tebe sa to povie, ty si zamilovaný do človeka, s ktorým sa máš oženiť." mračila sa na brata.
Percy a George si vzdychli. Mala pravdu. Obaja sa obrátili na Hermionu, ktorá sa rozhliadla okolo.
"Kde je Fred?" spýtala sa. Nikde ho nevidela.
"On je nazúrený. Zmizol hneď, čo nám to povedali," povedal George, " On je na tom rovnako ako Bill."
Hermiona sa chcela niečo spýtať, ale pani Weasleyová akurát zakričala, že večera je hotovZase sa mi stalo to, že mi zmizli kapitoly. Nechápem, čo sa deje...tak to sem dávam ešte raz... aspoň si osviežime pamäť =D
"Zasnúbený? Ako to myslíte zasnúbený?" Bill Weasley jačal na rodičov, div mu nepraskli pľúca.
"Zasnúbený. Odo dňa, čo si sa narodil." odpovedala pokojne jeho matka.
V ten večer prišiel Bill oznámiť rodine, že mieni požiadať Fleur o ruku. Stretli sa pred tromi rokmi počas Trojčarodejníckeho turnaja a keď si Fleur našla prácu v Gringottbanke. Ale teraz mu bolo povedané, že je zasnúbený s dievčaťom menom Sára Worthingtonová.
"Ako ste mi to mohli urobiť?" zakričal, "teraz, keď ja a Fleur..."
Zvyšok Weasleyovcov, bez Charlieho, ktorý bol v Rumunsku, plus Harry Potter a Hermiona Grangerová, sedel na schodoch v Brlohu a počúval. Hermiona sa cítila strašne, keďže počúvať cudzí rozhovor je neslušné. Sedela ticho, rovnako ako Ron, Harry, Ginny, Fred, George a Percy.
"Bill, musíme ti bohužiaľ oznámiť, že to musíš urobiť. Chceli sme ti to povedať skôr...ale akosi sa na to zabudlo." povedal pán Weasley polohlasne.
"Zabudlo!" zajačal Bill. Posadil sa na gauč a zložil si hlavu do rúk. Jeho mama si sadla vedľa a dala ruku okolo jeho ramien.
"Ona je dobré dievča, Bill." povedala potichu.
"Dobré? Mami, ona je hrozná. Je pre mňa nezaujímavá a vôbec..ja si ju nemôžem vziať za ženu!"
"Musíš!"
"Prečo?" vyskočil na nohy, " ja som tú dohodu neurobil, to vy. To nie je fér!"
Pozrel na rodičov a odmiestnil sa.
Fred ticho zapískal.
"Toto nie je k ničomu."
"On bude v poriadku," vyhlásil Percy.
"Nie on," zašepkal Fred, "my. Myslíte, že my všetci sme zasnúbení?"
Zrazu Percy zbledol. On randil s Penelopou Clearwaterovou asi päť rokov.
"Máš pravdu," zašepkala Ginny.
"Myslíš, že vaši rodičia to urobili?" spýtal sa Harry Rona.
"Asi áno," otrávene poznamenal Fred.
"Poďme to zistiť, " vyhlásil George, pričom sa postavil. Všetky Weasleyovské deti sa postavili a vykročili za ním do miestnosti, kde boli ich rodičia.
"Čo myslíš?" spýtal sa Harry Hermiony.
"Ja neviem," odpovedala.
Zrazu začuli krik. To znelo, akoby všetci Weasleyovci začali jačať. Ron prišiel dupotajúc.
"Ja som zasnúbený s Lunou Lovegoodovou!" kričal rozhorčene, "a jej otec a mama s otcom podpísali nejaký záväzný magický dokument, takže sa z toho nemôžem dostať. Ak si ju nevezmem, vôbec sa nemôžem oženiť!"
"Ale aspoň vieš, o koho ide." povedal Harry. Pokúšal sa nesmiať. Ron mal rád Lunu, ale...
Hermiona po ňom fľochla pohľadom.
"A ostatní?"
"Dobre, Ginny a Neville,"
"Neville?" spýtali sa Hermiona s Harrym naraz.
"Áno. George a Alicia, Fred a nejaké dievča z Beauxbatonsu, Charlie a nejaká Cherie a Percy mal mať určité dievča z Durmstrangu."
"Ako to myslíš? Mal mať?"
"Zdá sa, že ona sa vzbúrila a ušla do Maďarska s nejakým chlapcom. Percy je z toho vonku."
"Idem skontrolovať Ginny." ozvala sa Hermiona.
Našla ju v salóne, kde sedela s Percym a Georgeom. Očividne bola zničená. Hermiona sa posadila oproti nej a chytila ju za ruku.
"To nie je fér." nariekala Ginny.
"Neville je dobrý chlapec, " povedal George zľahka.
"Tebe sa to povie, ty si zamilovaný do človeka, s ktorým sa máš oženiť." mračila sa na brata.
Percy a George si vzdychli. Mala pravdu. Obaja sa obrátili na Hermionu, ktorá sa rozhliadla okolo.
"Kde je Fred?" spýtala sa. Nikde ho nevidela.
"On je nazúrený. Zmizol hneď, čo nám to povedali," povedal George, " On je na tom rovnako ako Bill."
Hermiona sa chcela niečo spýtať, ale pani Weasleyová akurát zakričala, že večera je hotov

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro

#wesley