20.Zase sme v tom

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng


Fred na druhý deň vkráčal do kuchyne, kde našiel Georgea sedieť na stoličke s mrzutým výrazom. Za ním stála Hermiona a prútikom mu mierila na stále fialové vlasy.

"Čo robíte? Ak môžem vedieť."

"Dúfal som, že Hermiona, keďže je taká múdra, je schopná zmeniť to."

"No, ako vidím, zatiaľ nemáte šťastie."

"Skúšala som všetko, čo ma napadlo. Ale jeho vlasy chcú asi zostať v tomto stave." Jedovala sa Hermiona.

"Prinajmenšom, je to pekný odtieň," povedal Fred a odkráčal do spálne.

"Pomôž!" volala za ním Hermiona.

"Proste, sprav čo myslíš," radil George.

"Možno ešte jedna vec," zamumlala Hermiona, "Retorne."

Okolo Georgeovej hlave sa zablyslo a keď dym zmizol, jeho vlasy mali pôvodnú ryšavú farbu.

"To fungovalo!" zajačala Hermiona.

"Super!" vyskočil George pred zrkadlo.

"Čo sa stalo?" spýtal sa Fred vychádzajúc z kuchyne.

"Tvoja manželka je génius," jačal George nadšene, bozkávajúc ju na líce. "Nech budeš potrebovať čokoľvek, čokoľvek, som tvoj." Povedal jej a zmizol na schodoch.

Hermiona pozrela na smejúceho sa Freda.

"Čo?"

"Si úžasná, vieš to?"

Prudko sa začervenala.

"Ďakujem."

"Och, skoro som zabudol. Oliver a Katie dnes prídu."

Hermiona, vďačná za zmenu témy, sa na neho pozrela.

"Ako sú na tom?"
"Majú stanovený dátum na sobáš - 14.-teho budúci mesiac. Sme v ohrození použitia neodpustiteľnej kliatby, ak tam nebudeme. A zajtra večer nás pozvali von. Ak chceš."

"Samozrejme."

"Si si istá?" spýtal sa jej Fred azda desiaty krát za hodinu.

"Som. Ak sa ma to spýtaš ešte raz, tak ti tento tanier rozbijem o hlavu." Zatvárila sa hrozivo, mávajúc tanierom. Buchot na dvere ich prerušil. Fred otvoril dvere a uvideli Billa so širokým úsmevom na tvári.

"Čo je?"

"Práve som povedal Fleur o vašom nápade a ona si myslí, že je to geniálne!" vysypal rýchlo.

"Dýchaj," smial sa Fred.

"Tak potom prídete na večeru v piatok?" spýtala sa Hermiona Billa.

"Áno, aj Cherie súhlasila. Ona si myslí, že ju chcem predstaviť rodine. Uvidíme, čo spraví, keď uvidí Michaela. Nemôžem sa dočkať." tešil sa Bill, plesol Freda po chrbte, objal Hermionu a zmizol.

"Aspoň niečo funguje," povzdychol si Fred.

"Hm?"

"Musíme doriešiť Rona," upresnil Fred.

"Ach," Hermiona sa zamyslela, "čo keby ho pozveme v piatok tiež?"

"Prečo?" uvažoval Fred.

"No, ak sa spoznávame s budúcimi švagrovcami, tak dáva zmysel, že tam bude on a Luna."

Fred sa na ňu šokovane zahľadel a potom sa usmial.

"Hermiona, ty si niekedy taká bystrá, až ma to desí."

"Snažím sa."

Hemiona sedela s Fredom, Oliverom a Katie už dve hodiny v Deravom kotli. Zatiaľ čo oni rozprávali o metlobale, ona rátala diery v múre. Zdvihla ruku, aby privolala čašníčku. Ak má počúvať ešte o metlobale, tak ešte bude potrebovať ohnivú whisky.

"Hermiona, si v poriadku?" spýtala sa jej láskavo Katie.

"Fajn,"

"To je tvoj štvrtý pohár."

"Hej?" spýtala sa a na dvakrát ho celý vypila. Pozrela na Freda a uvedomila si, že práve hrali jej obľúbenú pieseň. Chytila ho za ruku a potiahla.

"Poďme tancovať,"

Nasledoval ju na parket.

"Hermiona, si si istá, že si v poriadku?"

"Som, pokúšam sa baviť." Povedala a ovinula mu ruky okolo krku. Povzdychla si a pritúlila sa k nemu. Fred sa usmial a položil si hlavu na jej. Rozhodol sa počkať, kým vytriezve, aby jej povedal, že veľa pila. Dôvodom bolo, že poznala priveľa kliatob. K tomu alkohol. On sa chcel dožiť dvadsiatky. Kto by povedal, že Hermiona je taký alkoholik? Nabudúce ju bude musieť držať ďalej od whisky.

"Hermiona,"

"Hm?"

"Pieseň skončila." Zašepkal.

"Ach, tak ma ešte nechaj trošku piť." Pohla sa k baru, keď ju Fred zatiahol späť.

"Nemyslím si, že je to dobrý nápad."

"Prečo? Oliver a Katie na nás zabudli."

Fred pozrel na dvojicu pri stole, ktorá vyzerala, že zabudla na celý okolitý svet. Potriasol hlavou.

"Fajn, tak ťa beriem domov."

"Dobre, ale len ak sa ku mne pripojíš," súhlasila sladko.

Hermiona nariekala, keď jej do tváre zasvietilo slnko. V hlave jej búchalo a bolo jej zle. Ako mala vedieť, že ohnivá whisky je taká silná. Cítila, ako sa Fred pohol, tak sa pritúlila k mu. Nepamätala sa ani na to, ako prišli domov. Fred sa pohol bližšie k nej a vtedy si niečo uvedomila.

"Fred!" povedala, pričom ho strkala do ruky, "Fred!"

"Čo?" nariekal tiež. "Je veľmi skoro."

"Koľko som pila?"

"Nepamätám si. Ale mám pocit, že som vypil rovnako."

"Skvelé." Zamumlala.

"Hermiona, byť opitý nie je koniec sveta."

"Čo sme robili potom?"

"Hm?" spýtal sa Fred spod vankúša.

"Fred, si oblečený?" spýtala sa Hermiona pomaly. Bála sa odpovede. Vyzeral zmätene, ale hneď mu svitlo.

"Nie."

"Sme v tom zase." Vzdychla si Hermiona.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro

#wesley