4.Robime plány

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

"Hermiona, zobuď sa." budila Ginny kamarátku v sobotu ráno.
"Som hore," odpovedala. Ako by mohla spať? Celú noc strávila premýšľaním. Ona sa skutočne dohodla s Fredom, že si ho vezme. Chlapec, ktorý myslí iba na veci, ktoré spôsobujú zábavu a ťažkosti. To bolo skoro smiešne. Nemohla ju napadnúť žiadna iná dvojica, ktorá by sa hodila k sebe menej ako oni. Ale už súhlasila a to nejde zrušiť.
Pomaly vstala a zamierila do sprchy. To jej možno pomôže očistiť hlavu. Zrazu niekto otvoril dvere skôr, ako stisla kľučku.
"Hermiona,"
"George"
"Nepredpokladám, že vieš, kde bol môj brat celú noc?" spýtal sa jej.
"Ktorý?" odpovedala sladko.
"Veľmi zábavné. Tak kde je?"
"Netuším." pokrčila pleciami a prešla popri ňom do kúpelne. Chytil ju za zápästie.
"Prečo to je, že ti neverím?" povedal potichu.
"Pretože si paranoik. Teraz mi dovoľ ísť!" vytrhla si ruku z jeho uchopenia a zavrela dvere.
Zbytok dňa sa mu snažila vyhnúť. On ju však nepretržite celý deň sledoval, očividne dúfajúci, že sa nejako prezradí. Ona s ním však odmietla čo i len prehodiť slovko. Každý uvidel, že medzi nimi vládne nepokoj, ale všetci boli stále roztržití ohľadom Freda a Billa, prihliadnuc na skutočnosť, že Fred nebol v noci doma. Ich ručičky na hodinách uviazli v oblasti "cestovanie". Ron a Ginny v kuse niečo dudrali, dokonca aj Harry vzdal pokusy, aby ich temná nálada prešla.
Keďže sa Hermiona predchádzajúcu noc veľmi nevyspala, rozhodla sa ísť tentokrát spať skôr. Vo svojej izbe však na ňu čakalo prekvapenie. Na jej posteli sedel Fred.
"Fred, kde si bol?" kričala.
"Mal som určité povinnosti." odpovedal nonšalantne.
"Povinnosti? Aké povinnosti?"
"Predovšetkým, po Georgeovom úžasne časovanom vstupe včera večer," začal, pričom sa Hermiona začervenala, "som s ním naozaj nechcel rozoberať jeho otázky."
"Hej, tak si nechal mňa, nech sa s tým zaoberám." podotkla nahnevane.
Ten jej tón poznal, používala ho vždy, keď ho s Georgeom prichytila pri žartoch na Rokforte. On musel niečo urobiť, aby takto rozhnevaná nezmenila svoje rozhodnutie.
"Čo môžem urobiť, aby som si ťa uzmieril?"
"Dobre, povedz mi, kde si bol včera večer." povedala krátko.
"Ja som spal v obchode. Žasnem nad tým, že Georgeovi nenapadlo hľadať ma tam. Pod lampou býva najväčšia tma." vysvetľoval.
"A dnes?"
"Och," vybral z vrecka papier a podal jej ho. Hermiona na neho skepticky pozrela a potom sa zahľadela na papier. To bola manželská zmluva. Pozrela na Freda.
"Nestrácaš čas, že?" zašepkala.
"Nie, ak je to dôležité."
Hermiona sa posadila vedľa neho a stále hľadela na papier.
"Práve ti došlo, čo sa chystáme spraviť, však?" Spýtal sa jej.
"Áno."
Objal ju.
"Neboj sa, to bude v poriadku. Sľubujem." zašepkal jej do ucha. Prikývla.
"Tak, ako to povieme ostatným?"
"Povieme?" pozeral ohromene, "moja mama nás rovno zabije. Nie, my to musíme spraviť tajne."
"To znamená, že utečieme?" Hermiona tomu nemohla uveriť. Tak toto asi bude problém.
"Áno, tak nás nikto nebude môcť zastaviť. Keď to zistia, bude už neskoro."
"Aký je plán?" spýtala sa.
"Dobre," začal, "ja som myslel, že by si sa mohla vykradnúť z hradu. Stretneme sa pri bráne. Potom pôjdeme do Rockvillu, kde nás bude čakať kňaz."
"To znamená sobota? Odo dnes za týždeň?"
"Áno. Tak ahoj potom." s tým vstal a predtým, než odišiel ju pobozkal na líce.
Medzi dverami sa otočil.
"Nezabudni podpísať."
Fred bol tak veselý, že si nevšimol, že ho niekto sledoval"Hermiona, zobuď sa." budila Ginny kamarátku v sobotu ráno.
"Som hore," odpovedala. Ako by mohla spať? Celú noc strávila premýšľaním. Ona sa skutočne dohodla s Fredom, že si ho vezme. Chlapec, ktorý myslí iba na veci, ktoré spôsobujú zábavu a ťažkosti. To bolo skoro smiešne. Nemohla ju napadnúť žiadna iná dvojica, ktorá by sa hodila k sebe menej ako oni. Ale už súhlasila a to nejde zrušiť.
Pomaly vstala a zamierila do sprchy. To jej možno pomôže očistiť hlavu. Zrazu niekto otvoril dvere skôr, ako stisla kľučku.
"Hermiona,"
"George"
"Nepredpokladám, že vieš, kde bol môj brat celú noc?" spýtal sa jej.
"Ktorý?" odpovedala sladko.
"Veľmi zábavné. Tak kde je?"
"Netuším." pokrčila pleciami a prešla popri ňom do kúpelne. Chytil ju za zápästie.
"Prečo to je, že ti neverím?" povedal potichu.
"Pretože si paranoik. Teraz mi dovoľ ísť!" vytrhla si ruku z jeho uchopenia a zavrela dvere.
Zbytok dňa sa mu snažila vyhnúť. On ju však nepretržite celý deň sledoval, očividne dúfajúci, že sa nejako prezradí. Ona s ním však odmietla čo i len prehodiť slovko. Každý uvidel, že medzi nimi vládne nepokoj, ale všetci boli stále roztržití ohľadom Freda a Billa, prihliadnuc na skutočnosť, že Fred nebol v noci doma. Ich ručičky na hodinách uviazli v oblasti "cestovanie". Ron a Ginny v kuse niečo dudrali, dokonca aj Harry vzdal pokusy, aby ich temná nálada prešla.
Keďže sa Hermiona predchádzajúcu noc veľmi nevyspala, rozhodla sa ísť tentokrát spať skôr. Vo svojej izbe však na ňu čakalo prekvapenie. Na jej posteli sedel Fred.
"Fred, kde si bol?" kričala.
"Mal som určité povinnosti." odpovedal nonšalantne.
"Povinnosti? Aké povinnosti?"
"Predovšetkým, po Georgeovom úžasne časovanom vstupe včera večer," začal, pričom sa Hermiona začervenala, "som s ním naozaj nechcel rozoberať jeho otázky."
"Hej, tak si nechal mňa, nech sa s tým zaoberám." podotkla nahnevane.
Ten jej tón poznal, používala ho vždy, keď ho s Georgeom prichytila pri žartoch na Rokforte. On musel niečo urobiť, aby takto rozhnevaná nezmenila svoje rozhodnutie.
"Čo môžem urobiť, aby som si ťa uzmieril?"
"Dobre, povedz mi, kde si bol včera večer." povedala krátko.
"Ja som spal v obchode. Žasnem nad tým, že Georgeovi nenapadlo hľadať ma tam. Pod lampou býva najväčšia tma." vysvetľoval.
"A dnes?"
"Och," vybral z vrecka papier a podal jej ho. Hermiona na neho skepticky pozrela a potom sa zahľadela na papier. To bola manželská zmluva. Pozrela na Freda.
"Nestrácaš čas, že?" zašepkala.
"Nie, ak je to dôležité."
Hermiona sa posadila vedľa neho a stále hľadela na papier.
"Práve ti došlo, čo sa chystáme spraviť, však?" Spýtal sa jej.
"Áno."
Objal ju.
"Neboj sa, to bude v poriadku. Sľubujem." zašepkal jej do ucha. Prikývla.
"Tak, ako to povieme ostatným?"
"Povieme?" pozeral ohromene, "moja mama nás rovno zabije. Nie, my to musíme spraviť tajne."
"To znamená, že utečieme?" Hermiona tomu nemohla uveriť. Tak toto asi bude problém.
"Áno, tak nás nikto nebude môcť zastaviť. Keď to zistia, bude už neskoro."
"Aký je plán?" spýtala sa.
"Dobre," začal, "ja som myslel, že by si sa mohla vykradnúť z hradu. Stretneme sa pri bráne. Potom pôjdeme do Rockvillu, kde nás bude čakať kňaz."
"To znamená sobota? Odo dnes za týždeň?"
"Áno. Tak ahoj potom." s tým vstal a predtým, než odišiel ju pobozkal na líce.
Medzi dverami sa otočil.
"Nezabudni podpísať."
Fred bol tak veselý, že si nevšimol, že ho niekto sledoval

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro

#wesley