23.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

"To je mi fuk."

"Ale mně ne." 

Shodila jsem ho ze sebe. Hned se vzpamatoval a kouknul na mne.

"Tak fajn vidět by to nemusela, ale shazovat si mě nemusela."

"Musela, protože bys dobrovolně neslezl."

"Nemáš mě vzrušovat a slezl bych. Aspoň by mě teď nebolel zadek."

Musela jsem se začít smát. Po chvíli mě smích přešel a znovu jsem se na něj podívala. Mám mu to říct nebo ne?

"Megatrone, asi bych ti měla něco říct."

Zaraženě se na mne podíval. Jen jsem sklopila hlavu a dívala se na svoje nohy. Najednou byly zajímavější než jeho optiky.

"Nemůžeme mít další dítě."

"Proč?"

"Nemusela bych to přežít."

"Cože?"

"Už když jsem porodila Selenu, tak jsem měla smrt na jazyku. Ani Kendare to neví."

Poslední větu jsem zašeptala. Byla to pravda, tohle jsem ani Kendare neřekla. Zvedla jsem optiky, abych viděla jak vyděšeně a zároveň nechápavě se na mne dívá.

"Promiň, že jsem ti to neřekla dřív."

Stále mě zaraženě sledoval a mlčel. Poprvé jsem chtěla, aby něco řekl. 

"Ty mi na to fakt nemůžeš nic říct, že?"

Začal si něco mumlat, jak se snažil najít správná slova, ale asi to nějak nešlo. Nakonec jen zavřel pusu a smutně se mi díval do optik. Musela jsem něco říct, jinak to ani nešlo.

"To tě děsí, že nebudeš mít syna nebo to že bych mohla při porodu umřít?"

Nic neříkal. Proč nic neříkal? Najednou mu na záda skočila Selena. Jedno se jí musí uznat, načasovat si to umí dokonale.

"Ahoj, chyběla jsem vám?"

"Zbalte se, vrátíme se na Nemesis."

"Ale mami, prosím"

"Ne, zvedněte se."

Vstala jsem. Chvíli po mně se postavil i Megatron se Sel na zádech, ale vyhýbal se mému pohledu. Zavolala jsem Sounda, ať nám pošle most, když v tom Selena ukázala na západ.

"Hele, zapadá slunce."

Podívala jsem se tím směrem a hned se mi vybavilo, jak mě Megatron žádal o servo. Podívala jsem se na něj. Taky se díval na západ a ztrácel se v myšlenkách. Bohužel pro mne si toho Selena všimla a zeptala se.

"Ty jsi mámu požádal o ruku, když zapadalo slunce?"

Dívala jsem se na něj. Chvíli se ještě díval na západ, pak se podíval na mne a zašeptal.

"Ano."

"A máma ti hned řekla ano?"

Dívala jsem se na něj a odpověděla.

"Ne, řekla jsem ho až druhý den."

"Jak si na to tati reagoval?"

"Bál jsem se, že mě pak odmítne."

"Jsem ráda, že neodmítla."

Dívali jsme si do optik, ale pak se objevil most a my jím prošli.

"Můžu ještě navštívit tetu, než půjdu spát?"

"Dobře, ale ne že budeš otravovat."

Odpověděla jsem jí. Dostala se z jeho zad a rozběhla se k pokoji. Podívala jsem se na něj a zeptala se.

"Můžu se tě na něco zeptat?"

Jen kývl, tak jsem pokračovala.

"Když jsem se tě zeptala proč si mě nezabil, když si zjistil, že čekám dítě, odpověděl si, proč bys měl přijít o šanci z ní udělat svého dokonalého nástupce. Co se stalo, že si změnil postoj?"

Chvíli neodpovídal. Už jsem se bála, že neodpoví vůbec, ale nakonec odpověděl.

"Když jsem viděl jaký máte všichni k Sel vztah, zatoužil jsem ho k ní mít taky. Viděl jsem, jak se za ní Kendare bije, a jak ji Starscream podporuje. A pak po tom, co jsme se střetli na té louce, a já viděl jak se Kendare nebojí... Jsem zjistil, že už teď je dokonalý nástupce, ale i to, že to musí být skvělá dcera. A když jsem viděl, jak ji Kendare chrání před tím vlkobotem... Zabolelo mě u jiskry. To já jsem ji jako otec měl chránit. Za ty vorny jí byl Starscream větším otcem než já. Pak mi došlo... Že o tebe ani o Sel nechci přijít."

Jen jsem se na něj zaraženě dívala a nevěděla, co říct. Nakonec to vyšlo samo ven.

"V její výchově jsme se snažili. Když jsem zjistila, že další dítě mít nemusím, tak jsem se snažila. I moje máma mi poradila. A mýlíš se, ona se bojí. Dneska si toho byl svědkem a nejsi sám, kdo si myslí, že by někdo jiný byl lepší rodič. Vždycky jsem viděla jak se Kendare o ni stará. Selena si tě oblíbila hned, jak sis ji vzal k sobě. Má tě ráda, jsi pro ni důležitý a myslím, že až bude dospělá, bude chtít být jako ty."

Dívali jsme si do optik, když v tom přiběhla Selena.

"Teta spí, můžeme jít." 

Vzala Megatrona za servo a vedla ho k pokoji. Šla jsem jen za nimi a řekla.

"Vidíš, co jsem říkala."

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro