42.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Stála jsem po Megatronově boku a čekala, co se stane. Bylo divné vidět, jak Selena stojí na druhé straně a Darko ji drží za servo.

Táta i s Autoboty se dostavili v čas. Došla jsem obejmout mámu a bratra. Poté jsme se podívali na pevnost, stojící před námi. Mirac byl uvnitř i s vojáky.

"Jaký je plán?"

Podívala jsem se na Arcee, která se na to zeptala, a pak na Megatrona a tátu. Táta jí odpověděl.

"Najít Miraca..."

"...a zabít ho."

Doplnil ho Megatron. Dívala jsem se na pevnost, pak jsem se nadechla a jen zašeptala.

"Za cenu vlastního života."

Megatron ke mně přišel. Podívali jsme se do optik a shodli se. Bitva o náš domov. Vzal mě za servo a já se otočila na ostatní. Všichni byli odhodláni bojovat, i když měli strach. Bylo mi jasné, že kameny použijeme jen v krajním případě.

Flashback
"Slib mi něco."

Podívala jsem se na Megatrona.

"Co?"

"Že Smaragd nevyužiješ, dokud to nebude opravdu nutné."

"Ale..."

"Slib mi to."

V jeho optikách jsem viděla strach. Strach o mne a o Selenu. Nejradši by nás poslal pryč, jenže to jsem mu zakázala.

"Dobře, slibuji."

Kývl a přišel ke mně. Dívala jsem se mu do optik a objala. Nebyl jediný, kdo se bál. I já měla strach.
End flashback

Vydali jsme se k základně. Autoboti jeli s pár cony a my letěli. Mirac byl na nás připravený, takže začala přestřelka.

Do pevnosti jsme se dostali, nakonec. Pár vehiconů padlo, ale stále nás bylo dost. Kendare držela v servu svoji kosu, Darko šavle, Selena nože, já meč, táta Star Saber a Megatron Dark Saber. Všichni ostatní si transformovali serva na pistole. Vydali jsme se k hlavní síni, kde měl podle nás Mirac se svou Junxie být.

Netrvalo to dlouho a byli jsme tam. Mirac seděl na svém trůně. Vedle něj levitovala jeho Junxie, Quintessa. Jedna z dvou posledních žijících Primů na světě. Vojáci stáli vepředu se zbraněmi připraveni. Hned na to zaútočili a začal konečný boj. Mirac se s Quintessou drželi dál, což bylo divné. Genesis se dostala až k nim, ale Quintessa ji zasáhla svou magií. Gene se zřítila a narazila do sloupu. Vyděsila jsem se, ale Bee byl hned u ní. Následně se k nim dostala i Black, ale skončila stejně. Zavrčela jsem a dostala se k ní. Zkusila ten samý trik, ale vyhnula jsem se. Megatron se snažil s tátou dostat k Miracovi, ale ten se jen ušklíbl. Quintessa se usmála a řekla.

"Mne neporazíš, jsem Prime života. "

"No a co?"

Zavrčení opustilo mé hrdlo, a aniž bych si to uvědomila, přivolala jsem sílu stínů. Smaragd na mé hrudi zazářil a Quintesse zaplály optiky poznáním. Podívala se mi do optik a musela vidět jen bolest. Zavrčela jsem.

"Ty i tvůj Junxier poznáte tu bolest."

Namířila jsem servem na Miraca a z digit mi unikla moc stínů. Quintessa nemohla stihnout nijak zasáhnout a jen se dívat, jak její manžel umírá v strašných bolestech. Boj najednou přestal a všichni zaměřili pohled na něj. Jediný Megatron se podíval na mne a viděl... Co vlastně přesně viděl? Zlost? Vztek? Vinu? Už ani sama nevím.

Mirac se rozpadl a jeho ducha Smaragd vstřebal. Podívala jsem se na Quintessu, která doletěla k místu, kde její Junxier umřel a skácela se. Otočila jsem se a došla k Black. Začala jsem ji léčit, zatímco se všichni ostatní starali o sebe. Když se začala probírat, došla jsem ke Genesis a udělala to samé. Pak jsem vstala. Jakmile jsem se otočila, střetla jsem se s vražedným pohledem Quintessy. Vzlétla a zasyčela.

"Ty."

Hned mi došlo, že bude zle. Podívala se na Megatrona, který stál u Seleny na kraji.

A sakra.

Namířila na něj. Během jedné chvíle se toho stalo dost. Z Quintessiných serv vyletěla záře a já se rychle postavila před Megatrona. Samozřejmě ten si toho všiml, až když bylo pozdě. Quintessa se trefila a mou protoformou projela ostrá bolest. Bolest, jakou jsem dobrých 27 vornů necítila. Megatron se otočil, že mne chytí, ale to Quintessa nehodlala dopustit. Svojí mocí mě nadzvedla a v bolestech vyhodila.

•°•°•

Nikdo nestihl reagovat. Kendare, která stála vedle Screama, zavrčela. Nevěřila, že její přítelkyně je mrtvá, stejně tak nechtěla věřit, že ji zabil hloupý Prime. Optiky jí zaplály hněvem a vrhla se na Quintessu. Ta to nečekala a s Kendare letěla za Kvenou. Kendare se následně přidala ke své přítelkyni a Quintessa zmizela. Nikdo se nedokázal pohnout.

Po několika dnech, pohřbili Kvenu i Kendare k hrobu Hylly. Kvena si to přála a Megatron ji hodlal vyhovět. Avšak Smaragd se nenašel a nikdo nevěděl, že je sledují optiky dvou femme.

•°•°•

Slibuji, že jako Královna stínů budu brát v potaz tajemství a minulost všech duchů. Také varuji každého, kdo si dovolí ublížit mé rodině. Ten, kdo to zkusí bude mít, co do činění se mnou a mojí přítelkyní. Nikdy neustanu, abych ochránila své dvě děti a budu dělat vše proto, aby rodiče na mne byli pyšní. Tajemství Stín si vezmu do hrobu. Jsem Kvena, dcera Prima a manželka lorda Decepticonů.

A jsme na konci i této knihy. Mám otázku na všechny čtenáře, stojíte o 3 díl, nebo ne?
Jinak děkuji za hlasy i komentáře

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro