11.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Zase ta noční můra. Každou noc se mi zdál ten samý sen. Sen o tom, že jsem se vdala za Ferna a vyspali jsme se spolu. Každou noc jsem se budila vyděšená a pokaždé když jsem se podívala na lůžko vedle mne, uklidnila jsem se. Fern tam nikdy neležel. Byl tam Megatron. 

Už měsíc jsem byla s Kendare zpátky. Když jsme se vrátily, její vzhled jsem vrátila do normálu. Myslela jsem, že bude bez citu, až uvidí své Sparkling a Sparkmata. Když ale uviděla Darka, usmála se a došla ho obejmout. Ale u Starscreama to už bylo horší. Zavrčela na něj a výhružně zasyčela. Vyděsil se, ale nepřiblížil se. 

Po měsíci byla už dost schopna s ním v klidu mluvit. Sice už z nich nebyl pár, ale stali se přáteli. Bylo mi jich líto, ale zase jsem byla ráda, že spolu v klidu mluví.

Bohužel já se budila stále vedle svého junxiera. Byla jsem ráda, že spí vedle mne a nikam neodešel. Pohladila jsem jej a usmála se. Něco zavrněl a spal dál. Lehla jsem si k němu a usnula. 

Ráno jsem se vzbudila a podívala se vedle. Nebyl tam. Sedla jsem si a rozhlédla se. Vstala jsem a šla na můstek. Stál tam i s ostatními a s někým mluvil. Přišla jsem k němu a hned ho podle hlasu poznala. Táta. Podívala jsem se na Megatron, který na mne kývl. Nadechla jsem se.

"Ahoj tati."

"Kveno?"

"Jo, jsem to já."

Hned se ozvala máma a začala se mne vyptávat, jak je možné, že žiji. Usmála jsem se a odpověděla. 

"To by bylo na dlouho, ale hold jsem měla štěstí."

Megatron se vrátil k debatě s Optimem. Opustila jsem můstek a došla na přistávací plochu. Byla tam Kendare a dívala se k obzoru. Sedla jsem si k ní a taky se tam zadívala. Obě jsme mlčely a jen se dívaly. To ticho nakonec prolomila Kendare.

"Fern tě teď stoprocentně nenávidí."

"Vím a vypadám, že to řeším?"

"Ne, je ti to jedno."

"Bingo."

Zasmály jsme se, pak jsem se zeptala. 

"Co Ejji?"

"Coby? Asi ho už neuvidím."

"Proč myslíš?"

"Fern mu to zakáže."

"Je to Predacon, neposlechne. Přeci jen, ani ty, ani Darko jste nikdy neposlechli."

"To je pravda."

Radostně vstala, transformovala se a rozletěla se pryč. Přesně jsem věděla, kam letí a upřímně mi to bylo jedno. Aspoň mohla být šťastná. Usmála jsem se nad ní, ale dál tam seděla.

Přišla ke mně Zita a sedla si. Podívala jsem se na ni a kývla.  Obě jsme se podívaly na nebe.

"Kdo přišel s návrhem, abyste se vzali?"

"On. Chtěl matku pro Ambrose."

Podívala jsem se na ni. Byla to úplně jiná femme, než jakou jsem poznala před mnoha vorny. Byla krásnější a i se snažila být milejší a přátelštější. Slyšela jsem, že i Vitally se změnila. Už není tak protivná a zlá na Selenu. Dokonce i její parta se snažila spřátelit s Darkem, Iwave, Dustem a Sel. Dosti jsem se divila, co všechno se od mého odchodu zmizelo. 

"Nechybí ti ty léta, kdy jsme si šly věčně po krku?"

"Popravdě, ani ne. Jsem teď o mnohem šťastnější. Dokonce se Vitally dala dohromady s Colem. Víš přeci, kdo to je, ne?"

"Cole? Bratr Iwave a syn Shockwava. Aspoň myslím. Darko s ním býval dřív v rozepři."

"Vzpomínám si. Cole chtěl Selenu jen pro sebe a Darko se ji snažil chránit. Po nějaké době se ti dva dali dohromady. Do teď nechápu jak."

"To jsme dvě. Selena prý Darka miloval už od doby, co rozdělili jejich partu, ale není si tím úplně jistá."

"Vitally tvrdila, že to mezi nimi prý jiskřilo, už tehdy. Ale není si tím jistá."

"To chápu, Selena i Darko jsou zajímavý pár. Divím se, že jim to klape, ale zase jim to přeji."

"Samozřejmě. Ti dva se k sobě i úžasně hodí a navíc se vzájemně i doplňují."

"To samé i Cole s Vitally."

Byla to pravda. Cole byl bojovník, stejně jako Darko a Vitally byla spíš vyjednavač, na rozdíl od Seleny, která byla vůdčí typ. Nepochopila jsem, kdy se z ní stal skutečný vůdce. Povzdechla jsem si.

"Chyběla si Ambrosovi."

"Vážně?"

Podívala jsem se na ni nevěřícně. 

"Fakt, každý den se ptal, kde jsi, a kdy se vrátíš."

Musela jsem se usmát, ale pak mi zmizel a znovu jsem se na ni podívala.

"Jak ty otázky Megatron snášel?"

"Špatně. Vždycky se po té otázce snažil udržet, aby nedal najevo, jak ho ta otázka bolí."

Kývla jsem. Pochopila jsem, proč ho to bolelo. Měl mne za mrtvou a ničilo ho to. Už když jsem umřela a Selena byla malá, málem zemřel. Tentokrát to přežil a snažil se vychovávat své Sparkling. Povedlo se mu, že se Ambrose nezměnil a byl to pořád on.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro