14.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Kde to jsem? Proč tu jsem?  Kolik času uplynulo od mého uvěznění? Vzpomínám si, jen na prudkou bolest v mé jiskře, a pak tmu

•°•°•

Megatron se Selenou letěli za Autoboty, aby je obeznámil o situaci. Kus za nimi letěla Kendare, která na svém hřbetě nesla Ambrose.

Jakmile přistáli, Ambrose slezl a Kendare se transformovala. Autobotů už čekali a sledovali. Optimus přišel k Megatronovi.

"O co jde?"

"O Kvenu."

Všichni hned spozorněli. Nebylo to až tak dávno, co se zjistilo, že žije, a že se měla vdát. Optimus se podíval na svoji Junxie, pak nechal Megatrona ať pokračuje.

"Zjistili jsme, že Kvena není sama sebou. V její protoformě je usídlena nějaká femme. Nevíme, kdo to je, ale je trochu podobná Stín."

Optimus chtěl už odpovědět, ale Genesis ho předběhla. Přišla k nim a zeptala se.

"Je zelenošedá?"

"Ano."

Genesis se nadechla a zavřela optiky, pak je znovu otevřela. S jejich ústních pístů vyšel hlas jiné femme.

"Je to Vitta."

"Kdo je to?"

"Vitta je matka Stín a sestra Primuse a Unicrona. Ale měla by být ve vyhnanství."

"Proč?"

Selena se na ni podívala a čekala na odpověď.

"Před mnoha vorny, když se Unicron postavil proti Primusovi, stála Vitta na svojí straně, ale tvrdila, že je věrná Primusovi. Primové Unicrona vyhnali a Vitta se začala zajímat o všechny Primi. Zaujal ji jeden určitý, Megatronus Prime. Pozvala jej do svého zámku a navrhla mu spolupráci, proti ostatním. Souhlasil a ona mu dala nějakou zbraň.

Megatronuse nakonec poslali do zapovězení a zbraň zničili, ale Vitta zůstala nedotknuta. Nakonec ji však taky potkala katastrofa. Její dcera ji zradila a řekla nám, co se stalo. Život to potom řekla Primusovi, který Vittu s jejím zámkem uvěznil v prázdnotě. Zařídil, že nikdy nemohla odejit. Ten kdo vyšel musel i odejít. Stín ji navštěvovala, ale když se z nás staly kameny, čekaly jsme na nové opatrovníky.

Kvena se stala novou nadějí pro Stín, avšak když zemřela, musela se nějak dostat k Vittě a..."

"Tehdy unikla."

"Správně."

"To ale znamená, že pokud je Vitta tady, tak Kvena je v jejím zámku."

"Ano a pokud se Vitta nevrátí do svého vězení, tak Kvena nemůže ven."

Megatron sevřel serva v pěst. Genesis jen svěsila ramena, byla to už zase ona a ne Život.

Selena se podívala na otce a zamyslela se. Pak mu dala servo na rameno a podívala na Genesis.

"A kdyby ji tam někdo nalákal?"

Megatron se na ni podíval.

"Ať tě to ani nenapadne."

"Tati!"

"Ne."

"Primusi."

"Ten ti nepomůže."

Ti dva se propalovaly pohledy, než se mezi ně postavil Optimus.

"Seleno musím souhlasit s Megatronem, nebudeme nikoho vystavovat takovému nebezpečí."

Selena si jen něco zamrmlala, ale víc už neřekla. Mezitím co řešili Vittu, si Ambrose s Iliou hrál dál od nich. Přitom je sledoval duch, femme. Přiletěla blíž a sedla si. Ambrose se na ni podíval. Femme se usmála.

"Máš matčinu optiku."

"Kdo jste?"

"Hylla, přítelkyně tvých rodičů."

"A co potřebuješ?"

"Chci, aby si něco vyřídil svému otci."

Hylla mu to řekla. Když Ambrose kývl, zmizela. Ambrose došel k nim.

"Tati?"

"Teď ne Ambrosi."

Megatron něco řešil s Optimem. Ambrose se nenechal odradit a zatahal ho za servo.

"Mám ti vyřídit vzkaz od Hylly."

Oba hned zmlkli a podívali na něj. Megatron se zeptal.

"Od koho?"

"Hylly, říkala, že ji znáš."

Megatron nevěřil, že by Hylla nebyla pod Vittinou nadvládou. Vzal ho do serv a zvedl.

"Povídej."

"Prý našla vchod do Vittina vězení. Je na Nemesis v tajném pokoji, za zrcadlem."

Tajná místnost? Megatron si myslel, že ví o všech místnostech, ale zřejmě se mýlil.

"Řekla ti, kde se nachází?"

"Prý ti to ukáže."

Megatron kývl. Pak si všiml postavy mezi stromy. Neviděl barvu, ale stejně ji poznal. Vitta se usmala a hned vedle ní se objevil mech. Trvalo mu než mu došlo, kdo to je. Oba následně zmizeli a Megatron se podíval na Optima.

"Máme větší problém."

"Jaký?"

"K Vittě se přidal Eppston."

"Jsi si jistý?"

"Stejně dobře, jako teď vidím tebe."

"Dobrá."

Optimus se zamyslel. Eppston byl nebezpečný sám o sobě a pod Vittiným velením bude určitě ještě horší.

•°•°•

Vitta se vrátila do jeskyně s Eppstonem v patách. Došla k jedné místnosti, kde byl smaragd a šedá femme, její dcera. Stín se na matku podívala a zavrčela.

"Neboj se mé dítě, nezapomněla jsem na tvoji zradu vůči mne."

"Nikdy nevyhraješ."

"Aby si se nepletla. Čekala jsem dost dlouho, abych nabrala sílu a mohla se vrátit. Brzy budu zase volná a tvoje svěřenka zůstane v mém vězení navždy. Potom se pomstím."

"Pomsta není řešení, ničemu nepomůže, jen vše zhorší."

"To si myslíš ty. Já jsem bohyně, ty ne."

"Matko!"

"Ne!"

Vitta následně odešla a sedla si na trůn. Začala přemýšlet nad pomstou a vším možným. Nebyla jediná, kdo po pomstě toužil. Eppston stál vedle trůnu a též přemýšlel nad pomstou. Tak moc ji chtěl, ač by ho to stálo cokoliv.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro