17.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Nemýlila jsem se. Pár týdnů na to, se na Nemesis objevil Fern i s vojskem. Stála jsem vedle Megatrona a sledovala ho. Když se na mne podíval, zamrazilo mne, protože bylo vidět, že je ještě naštvaný. Potom se podíval na Megatrona, který se Ferna zeptal.

"Co tě sem přivádí, Ferne?"

"Dohoda."

"Jaká?"

"Vraťte mi moji snoubenku, nebo bude válka."

S Megatronem jsme se na sebe podívali a shodli se na tom. Nepůjdu. Megatron se na něj znovu podíval a zavrčel.

"Nedovolím, abys ji zničil."

"Zničil? Já?"

"Ano, ty."

Už jsem to nevydržela a ozvala se. Oba se na mne podívali. Neváhala jsem a šla pomalu k němu.

"Nutit femme do sňatku a vyhrožovat jí jejími Sparkling, že se nestydíš. Pokud se nepletu, tak bys byl v silné početní nevýhodě."

"Proč myslíš?"

"Vojáci z Nemesis, z Black Pearl a Autoboti? K tomu dva Predaconi a vládci kamenů. Proti jedné lodi, jednomu Predaconovi, který tě možná opustí. Vážně myslíš, že máš nějakou šanci?"

Fern jen zavrčel a odešel. Podívala jsem se na Megatrona, který to jen mlčky sledoval, pak se na mne taky podíval a jen kývl. 

Bohužel nedlouho na to přiletěl Ejji a přiběhl na můstek. Podívala jsme se na něj a jen jsem zavolala Kendare, pak jsem šla k němu. 

"Co se děje, Ejji?"

"Fern vám vyhlašuje válku."

"Hlupák."

"Jenže není sám, má na své straně nějakou femme."

Na můstek vběhla Kendare a šla k němu.

"Ejji, co tu děláš?"

"Přišel jsem Vás varovat."

Musela jsem je utnout, takže jsem se zeptala na tu femme.

"Jaká femme?"

"Prý se jmenuje Quintessa."

S Kendare jsme se naježily. Megatron ke mne přišel a položil mi servo na záda. Sice jsem se uklidnila, ale stálo mne to dost úsilí. S Kendare jsme si vyměnily pohledy, pak promluvila.

"Neměla by být mrtvá?"

"Prý unikla, když jí zabili Junxiera, ale sama se pomstila. Zabila dvě femme, z toho samotnou královnu Stínů."

Musela jsem se zasmát. Ejji se na mne nechápavě podíval. Kendare to pochopila a taky se začala smát. Megatron jen protočil optiky a promluvil.

"Je lepší se neptat."

Uklidnila jsem se a podívala na Ejjiho.

"Víš Ejji, královna Stínů přežila."

"Vážně? A kde je?"

Kendare znovu vyprskla smíchy a já se musela hodně přemáhat, abych se k ní nepřidala a odpověděla mu.

"Stojí přímo před tebou."

Ejji se zarazil a projel mne pohledem. Musela jsem se uchechtnout. Pak se podíval na Megatrona, který jen bezmocně pokrčil rameny.

"Vy můžete poroučet Fernovi i lordovi?"

"Svým způsobem ano. Oba by mne měli vlastně poslechnout."

"A stejně neporoučíte."

"Kdybych začala tady tomuhle poroučet, tak by byl schopen mne v noci zalehnout, jen aby mne umlčel."

Kendare se snažila uklidnit a nakonec se jí to i povedlo. Vzala Ejjiho za servo a usmála se. Ejji se na ni taky usmál. Podívala jsem se na Megatrona a přitiskla na něj. Objal mne servem kolem pasu a tiskl k sobě. Oba jsme dobře věděli, že to může skončit smrtí. Podívala jsem se na něj a políbila jej.  Hned spolupracoval a usmála jsem se. 

Po chvíli jsme se odtáhli, ale Kendare s Ejjim byli pryč. Musela jsem se zasmát a šla za Ambrosem. Už byl vzhůru a hrál si s vojáčky. Když mne uviděl, vstal a přiběhl mne obejmout.

"Mami koukej, generál Lai vyhrál nad Generálem Mai."

Musela jsem se usmát nad jeho originalitou. Sedla jsem si k němu a dál si hrál. Ani jsem si nevšimla, že se stmívá, než vešla do pokoje Selena. Ambrose jsem dala do postele, během chvilky usnul a šla s ní ven. 

"Mami?"

"Ano?"

"Chtěla bych se tě na něco zeptat."

"Povídej."

"Jak si poznala, že je táta ten pravý?"

Zarazila jsem se a vešla do pokoje. Selena šla se mnou a sedly jsme si spolu na postel.

"Víš, to je složité, ale poznáš to. Proč?"

"Darko."

"Aha."

Na víc jsem se nemusela ptát. Do pokoje vešel Megatron a kývl na nás, ale pak nečekaně vešel do pokoje Ambrose.

"Maminko?"

"Copak broučku?"

Natáhla jsem k němu serva a on přišel do náruče. Pevně jsem ho k sobě přivinula.

"Měl jsem noční můru."

Lehla jsem si s ním a tiskla k sobě. Selena si lehla na druhou stranu.

"Mami? Zazpíváš nám ukolébavku?"

"Dobře, přitulte se."

Ambrose i se Selenou se přitulili. Megatron se na mne podíval a sedl si na kraj. Nikdy tu ukolébavku neslyšel, takže jsem se nedivila, že ho to zajímalo.

"Tam kde fouká severák,
vládne krajům řeka ledová.
Lásko moje půjdem spát,
o řece té si nechej zdát.
V jejích vodách hlubokých,
pravdu najdeš i směr kroků svých.
Vyprávění řeky věř,
však v hloubce svůdné utoneš.

Nám zpívá, na co vzpomíná,
čas písní dá, moc kouzelnou.
Tvůj strach, jak svíčka zhasíná,
ptáš se slov, ta tě uhranou.

Tam kde fouká severák,
matce vrací dny ve vzpomínkách.
Vrať se domů dítě mé,
vše naleznem, v tom ztraceném."

Usmála jsem se, protože Ambrose už spal a Selena usínala. Megatron si k nám lehl a Ambrose přitulil k sobě.

Pohladila jsem ho a všichni čtyři jsme i společně usnuli.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro