8.

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

V pokoji jsem trávila většinu času. Dark létala všude kde se dalo, jen aby tu nemusela být. Den byl nudný a čekala jsem, že víc nudnější být nemůže, ale mýlila jsem se. Jako vždy.

Vojáci vtrhli do mého pokoje a mne vedli pryč. Nerozuměla jsem, ale šla. Na můstku byl jak Fern, tak Dark. Fern se na mne podíval a usmál se.

"Pusťte moji snoubenku."

Vojáci to udělali a jen jsem se na něj dívala. Najednou se loď otřásla, jako při nárazu. Všichni jsme se něčeho chytli a loď si to poroučela k zemi. Vyděsila jsem se, ale těsně před nárazem zpomalila a srovnala. Všichni jsme vyběhli ven, abychom viděli útočníka. Oprava útočníky. Insecticoni.

Vojáci začali střílet a my se k nim přidali. Nikdo z nás to nečekal. Po nějaké době jsme se přesunuli na zem. Dark si zabíjení užívala, ale já tolik ne, jelikož mi došly šípy. Luk mi byl v tu chvíli k ničemu a meč jsem měla na pokoji, takže jsem potřebovala plán B. Dark naštěstí byla blízko, takže se za ní skryla a vyndala dýky.

Vrhala jsem je a byla ráda, že se trefím. Moji pozornost avšak přilákalo něco, co se k nám blížilo. Když to bylo dost blízko, poznala jsem to. Nemesis.

Usmála jsem se a pokračovala. Netrvalo dlouho a bylo skoro hotovo, ale někdo se ke mne přiblížil zezadu a sejmul úderem do hlavy. Hned jsem padla do bezvědomí.

•°•°•

Dark si ani nevšimla, co se za jejími zády právě stalo. Vetřelec Shadow odtáhl pryč od bojiště. Do nějaké jeskyně, kde ji připoutal ke skále a čekal, než se probere. Když Shadow otevřela optiky, usmál se a přišel k ní.

"Rád tě znovu vidím."

Mech byl modrošedý s černými optiky. Shadow nemusela dlouho přemýšlet, aby věděla, kdo to je. Eppston.

"Ty žiješ?"

"Ano a ne díky tobě."

"Co chceš?"

"Pomstu."

"Zklamu tě, královna je mrtvá."

Eppston jen výhrůžně zavrčel. Shadow se zasmála, ale bohužel ji uhodil. Začal ji mlátit, než padla znovu do bezvědomí.

Eppston uslyšel někoho, jak vchází do jeskyně, tak se radši vypařil. Ten někdo si Shadow nevšiml, ale našel něco jiného, nebo spíš někoho.

•°•°•

Pomáhali jsme Fernovi a jeho vojákům. Bohužel jsem nikde neviděl, ani Shadow, ani Ferna. Netrvalo dlouho a Insecticoni uletěli. Prošel jsem, abych zkontroloval zraněné a zjistil, jestli je Shadow s Fernem někde poblíž, ale nebyli.

Nikde jsem ani jednoho neviděl, když v tom se k nám někdo blížil. Chvíli trvalo než jsem toho někoho poznal. Fern. Ale někoho vedl. Byla to femme.

Dech se mi zatajil, když jsem viděl její fialový lak a zelené optiky. Všichni jsme to sledovali a mlčeli. Zita to určitě sledovala s dětmi. Fern se k nám přiblížil a femme držel pod krkem. Zatnul jsem pěsti a jen to sledoval. Fern se na nás zaměřil a femme přiložil meč ke krku.

"Lorde Megatrone, tahle femme poslala na nás Insecticony a mně unesla snoubenku."

Podíval jsem se na femme a čekal, jestli ona něco řekne, ale mlčela. Jen jsem povzdechl a zeptal se.

"Je to pravda, Kveno?"

"Ne."

To byla její jediná odpověď? Vážně? Jen jsem kývl a podíval se na Ferna.

"Pust ji."

"Ne."

"Proč?"

"Protože je to zrádce a zrádci se trestají smrtí."

Jiskra mi vynechala několik úderů. Najednou se ozval dost děsivý smích, jenž vycházel z úst vězeňkyně. Fern se na ni podíval.

"Co je tu k smíchu?"

"To že vyhrožuješ smrtí, ale nezkřivíš mi ani plech."

Kvena se děsivě usmála a během chvilky byl Fern na zemi, Kvena měla serva volná a držela v nich své dvě dýky.

Všichni jsme se na ni dívali s vyděšeným pohledem, zatímco se ona se sadistickým pohledem dívala na Ferna. Byl vyděšený a jen ji sledoval. Ani já, ani nikdo jiný si netroufl přiblížit a pomoct mu.

Kvena se na něj jen dívala a mlčela. Najednou se narovnala, otočila a podívala na nás, jako by jí došlo, co se dělo. Její optiky se setkaly s mými. Viděl jsem, že nerozumí. Pak se podívala znovu na Ferna. 

Transformovala se a odletěla. Nebyl jsem ničeho schopný, ani přikázat, aby ji sledovali, takže během chvilky zmizela v dálce.

•°•°•

Zahlédla jsem je. Ale bylo na nich něco zvláštního. Přišla jsem k nim, když na mne skočila Dark. Zřejmě se jí ulevilo, že mne vidí. Zasmála jsem se a objala ji. Fern byl doposud na zemi, ale vstal a přišel k nám. Podívala jsem se na něj. Jen si mne prohlédl a kývl.

Potom jsem se podívala na Megatrona. Díval se k obzoru, jako by tam někdo byl. Ale asi ucítil můj pohled a podíval se na mne. Oba jsme na sebe kývli. Viděla jsem, že je zmatený, ale nic jsem neřekla a jen mlčela.

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro