3. Dejiny mágie

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Mojím najobľúbenejším predmetom sa stala herbológia. Čiastočne preto, lebo ju učila vedúca Bifľomoru, Pomona Sproutová.
Ale hlavne preto, lebo ma neskutočne bavilo spoznávať nové rastliny a žasnúť nad tým, že to vôbec existuje.

Dejiny mágie na tom boli úplne inak. Na rozdiel od herbológie ma príšerne nudili.
Prvých desať minút som si robila poznámky, no potom môj mozog nebol schopný profesora Binnsa vnímať.
Sprvu som si to vysvetlila nespavosťou, tak som sa na nasledujúcu hodinu dejín mágie vyspala. Môj mozog zostal aktívny pätnásť minút. Potom som civela do prázdna a podopierala som si hlavu rukou.

,,Vyzeráš ako by si videla ducha," povedala Dora keď na mňa chvíľu hľadela.
,,Veľmi vtipné," uškrnula som sa.
Znovu som civela do prázdna a začala som zaspávať. Pár ráz sa mi zívlo a potom sa mi začali zatvárať oči.

,,Nespi!" odrazu do mňa Dora štuchla a ja som s výkrikom spadla na zem.
Binns si toho nevšimol, ale ryšavý chlapec z Chrabromilu áno. Okamžite vybuchol smiechom. Muselo to byť strašne komické, no nenávidím keď sa na mne niekto smeje. Zvlášť, keď toto sa mi už dlho nestalo.
Očervenela som a hodila som doňho pergamen aby bol konečne ticho, pretože sa začala obzerať celá trieda.

Nestihol sa uhnúť. Ešte viac sa však potom na mne smial.
,,Kto to je?" spýtala som sa Tonksovej a snažila som sa nevšímať si jeho smiech.
,,Charlie Weasley," odpovedal za Doru chlapec čo sedel za nami.
,,Alden Naylor," predstavil sa chlapec sa chlapec, ktorý mi predtým odpovedal.
,, Hope Adamsová," usmiala som sa.
,,Tonksová," pridala sa Dora aby sme ju náhodou nevynechali z konverzácie.

Zvyšok hodiny sme strávili tým, že sme sa rozprávali. Profesor Binns si to vôbec nevšímal. Tým pádom sa stala táto hodina dejín mágie trochu znesiteľnejšou než bola tá predošlá.

~~~

Ahojky!
Ďalšia kapitolka. Tentoraz sa nám tu objavil aj Charlie a vymyslená postava Alden. Čo naňho hovoríte?

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro