4. Strážca

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Prvý ročník som zakončila úspešne. Mala som mnohých kamarátov a na Rokforte som sa cítila ako doma. Rok mi ubehol celkom rýchlo. Pri rozhovoroch s Dorou, robení si úloh s Aldenom a jeho kamarátom Bryceom, s ktorým som sa tiež skamarátila, a všetkých tých zaujímavých hodinách to inak ani nešlo.

Letné prázdniny som si užila. Každý večer som s mamou pozerala filmy a jedli sme citrónovú zmrzlinu, každé ráno som sa zobudila s úsmevom na tvári a každý deň mi pripadal ako nádherný sen, z ktorého som sa nechcela zobudiť.

Takže všetci ľahko pochopíte, že som sa ani nenazdala a už tu bol september. Znovu som stála na nástupišti deväť a trištvrte s mamou a otcom.

,,Majte sa," naposledy som im zakývala a ponáhľala som sa k vlaku. Vo vnútri sa to už hemžilo študentmi, ktorí si hľadali voľné miesta.

Konečne som narazila na kupé, v ktorom som zbadala známu tvár.
,,Ahoj, Tonksová," otvorila som dvere.
,,Hope!" Dora vyskočila zo sedadla a ponáhľala sa ma objať. Vlasy mala tento raz ružové ako žuvačku.

Rokfortská Veľká sieň vyžarovala rovnakú pohodu ako kedysi. Pozorovala som nových prvákov a bola som rada, že triedenie mám už za sebou.

Na Rokforte bolo zakaždým skvelé jedlo a táto hostina nebola o nič horšia. Bola som po nej taká preplnená, že už sa mi nežiadalo nič iné ako si ľahnúť do postele a konečne spať.

Nasledujúce týždne ubehli rýchlo. Veď to poznáte, pri učení sa človek ani nezbadá. Prešli Vianoce, cez ktoré som bola doma, a znovu sme sa vrátili k školským povinnostiam.

Jedného zimného dňa som prišla na raňajky do Veľkej siene a pustila som sa do omelety.

,,Hádaj, čo je nové," prisadla si Dora s Aldenom.
,,Ak dovolíš, Tonksová, poviem to ja," povedal Alden a dal si na tanier toasty.
,,Čo sa deje?" spýtala som sa zvedavo.
,,Som strážca," usmial sa Alden a odhryzol si z toastu.
,,Čože?" zatvárila som sa nechápavo.
,,Hrá za bifľomorský metlobalový tím na poste strážcu," vysvetlila Dora, keďže Alden mal plné ústa.
,,To je skvelé," nadšene som sa usmiala.
,,Myslíš?" spýtal sa Alden.
,,Rozhodne. Aj keď ja by som metlobal nikdy hrať nechcela," usmiala som sa a dojedla som svoju omeletu.

~~~


Hi!
Máme tu druhý ročník. Alden začne hrať metlobal, čo na to hovoríte?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro