13. Hádkam sa naozaj nevyhnem

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

A je to tu. Začiatok piateho ročníka. Sú predo mnou VČÚ, Obrana proti čiernej mágii so Snapom a elixíry so Slughornom. Našťastie je tu Colin, spolu všetko zvládneme. No a Seamus... Ach jaj, po prvý raz som zhora z ružových nadýchaných obláčikov dokonalosti spadla na tvrdú zem reality. Bola som zamilovaná. Seamus bol zrejme tiež. Očividne to nestačilo, pretože sme sa rozišli a to hádkou, akoby som ich už nemala dosť. S Colinom som sa občas hádala kvôli Seamusovi. So Seamusom som sa pohádala kvôli Colinovi.

Jeden upršaný deň vyzeral už od samého rána mizerne. Mala som veľa úloh, letné prázdniny sa až rýchlo skončili. Colin mal náladu pod psa a ja som vedela, že tento deň rozhodne nebude prechádzka ružovou záhradou. Verte mi, v poslednom čase som na odhad dní expert.

Dnes mi zas moje tušenie vyšlo. Akurát som si ho nepredstavovala tak ako sa stalo, ale to je jedno.

Konečne som kráčala z poslednej hodiny tešiac sa na oddych a snažiac sa nemyslieť na ďalšiu kopu úloh, ktorú som obdržala. Na chodbe som stretla Seamusa. Chcela som sa usmiať. Pri pohľade na neho som sa zakaždým chcela usmievať. Dnes ma to ale rýchlo prešlo.

Seamus bol asi ešte zamračenejší než obloha vonku. Prečo? To som o chvíľu zistila.
,,Grace? Musíme sa porozprávať."
Hneď ako to Seamus povedal, vedela som, že to neveští nič dobré. Prikývla som skúmavo na neho hľadiac.

,,Prečo s Colinom tráviš toľko času?" Vážne? Toto bola tá jeho vážna otázka, predmet dôležitého rozhovoru?
,,Sme najlepší priatelia," povedala som zmätene.
,,A nie viac?" spýtal sa podozrievavo a ja som sa naňho pozrela akoby spadol z neba.
,,Čože? Ty si myslíš, že som do neho... Zamilovaná?" vyhŕkla som prekvapene a vzápätí som sa zháčila. Keď som to vyslovila, znelo to nejako skutočne. Až moc.
,,A nie si?" spýtal sa Seamus a tým ma už vážne dopálil.

Dnes som naozaj nemala náladu na podozrievanie. Mala som mizerný deň, uvítala by som nejaké milé slová alebo aspoň tú otrepanú otázku ,ako sa máš?'. Ale nie! On musí prísť s ktovieakými podozrievaniami a nezmyslami. Zistila som, že ho mám plné zuby. A že som ho mala plné zuby už dlho.

,,Keď poviem, že sme priatelia, tak to myslím presne tak a nie inak. Nemáš právo sa ma toto pýtať," mračila som sa teraz ja a Seamus vyzeral prekvapene. Asi čakal, že ho budem zase prehovárať aby to nechal tak. Lenže robiť vždy tú dobrú a rozumnú... S tým som v tomto vzťahu skončila. Má vlastný mozog, tak nech ho použije. Nebudem za neho rozmýšľať. A ak ma potrebuje na to, aby som to robila... Je koniec.

,,Vyzerá to inak," povedal Seamus. Zrejme sa rozhodol, že mi ešte viac pokazí deň.
,,To je jedno ako to vyzerá. Mám dnes hrozný deň. Lenže teba zaujíma iba to ako moje priateľstvo s Colinom vyzerá, či nevyzerá. Vôbec ťa nezaujíma pravda, vôbec ťa nezaujímam ja!" spustila som na neho paľbu výčitiek. A myslela som vážne každé jedno slovo. Stará mama mala pravdu.
A ak si Seamus myslí, že sa prídem neskôr ospravedlniť za pravdu, tak je na omyle.

,,Zaujímaš ma," povedal Seamus.
,,Vážne? Spýtal si sa ma vôbec za posledných niekoľko mesiacov ako sa mám? Skúšal si zistiť ako mi je?" pýtala som sa s prísnym výrazom na tvári. Vedela som, že vyzerám ako moja mama keď raz za čas spustí výčitky na otca, ale bolo mi to jedno. Som jej dcéra, mám na to právo.

,,Nemal som kedy, vôbec sme sa nevideli..." začal Seamus, ale okamžite som ho prerušila.
,,Nie, nepýtaš sa ma ako sa mám, vôbec ťa to nezaujíma. Dokonca na mňa ani nemáš čas. Takýto vzťah vážne nepotrebujem. Je nanič," vyhlásila som a bola som si tým na sto percent istá.
,,Takže chceš povedať, že končíš?" uistil sa.
,,Presne tak. Mala som to spraviť už skôr, ale lepšie teraz ako nikdy. Zbohom," zvrtla som sa na päte a kráčala som do klubovne.

~~~

Hello! Gracin vzťah so Seamusom je na konci. Viacerí ste ju dávali skôr do kopy s Colinom a práve vďaka vám som pozmenila pôvodný plán.
Myslím, že už všetci chápeme, prečo je Grace v Chrabromile. Doteraz bola Grace vždy tá zmierlivá a viac-menej pokojná, držala sa v úzadí. Ale teraz sa ukázala jej odvaha. Čo na to hovoríte?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro