2. Rokfort a Triediaci klobúk

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Na člnoch - ktoré boli mimochodom úplne skvelé - sme doplávali k hradu. Pri pohľade naň mi doslova spadla sánka. Vyzeral neskutočne veľkolepo a úžasne, presne tak ako ho opisovala mama.

Kým som pri triedení prišla na rad, naťahovala som krk a obzerala som sa po Veľkej sieni, či náhodou nezazriem Harryho Pottera. Lenže pri chrabromilskom stole nebol, čo mi prišlo trochu ľúto. Veľmi som ho túžila vidieť, všetci ho poznali a mama mi o ňom veľa rozprávala.

Čoskoro profesorka McGonagallová povedala moje meno a ja som celá nedočkavá prišla k stolčeku a sadla som si naň.

Ale, ale, ale. Čo to tu máme? Srdce máš chrabré a odvážne... No, možno si trochu pobláznená... Ale určite bude pre teba ideálny CHABROMIL!

Posledné slovo zakričal na celú sieň.
Nadšene som si sadla za chrabromilský stôl a onedlho sa ku mne pripojil aj Colin, chlapec, ktorého som stretla v Šikmej uličke.

Po večeri - ktorá bola skoro tak úžasná ako hrad - nás prefekti odviedli do spoločenskej miestnosti.
Tá vám ale bola. Zdalo sa mi, že na Rokforte je snáď všetko úžasné a dokonalé.

Ani vám asi nemusím hovoriť, že spálňa ma očarila tiež a to poriadne. Už som sa nemohla dočkať zajtrajšieho vyučovania a všetkého ostatného. Mala som pocit, že dnes vážne nezaspím.

V posteli som skutočne veľa premýšľala; a veruže som mala aj o čom. Splnila som si najväčší sen môjho života a to bolo úžasné. Na tomto skvelom mieste som mala stráviť sedem rokov a to je celá večnosť, no nie? To mám kopu času nájsť si tu množstvo priateľov, objaviť skvelé miesta a ešte viac sa toho naučiť. Nepochybovala som o tom, že na túto kapitolu svojho života nikdy nezabudnem. Ako by som aj mohla?

~~~

Hello! Grace dorazila na Rokfort a v tejto kapitole boli celkom bežné a menej zaujímavé veci, no v nasledujúcich sa bude toho diať oveľa viac. Čo myslíte, ako bude príbeh pokračovať?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro