3. Fotografie a Transfigurácia

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Už prešiel rovný týždeň. Zrejme si aj sami domyslíte, ako veľmi ma všetko udivovalo a nadchýnalo. Všetko sa mi skrátka zdalo neuveriteľne úžasné.

Zo mňa a Colina sa stali najlepší priatelia. Vždy má so sebou fotoaparát a všetko fotografuje, no najčastejšie je jeho obeťou Harry Potter. Ani sa mu nečudujem. Aj ja by som chcela mať fotky niekoho tak slávneho.

Mojím najobľúbenejším predmetom sa stala transfigurácia a len veľmi málo ma bavila astronómia. Elixíry by boli super, keby ich neučil Snape, ktorý veľmi rád znepríjemňoval chrabromilčanom život.

Aj Slizolinčania sú poväčšine nepríjemní. Vôbec nezávidím tým Chrabromilčanom, ktorí chodia do druhého ročníka. Elixíry s Dracom Malfoyom a Snapom musia byť neznesiteľné. V našom ročníku to síce nie je tiež príjemné, ale určite lepšie.

Nedávno som zbadala celú Malfoyovu skupinu pokope. Jeho, Pansy Parkinsonovú, Blaisa Zabiniho, Theodora Notta a Erin Vectorovú. Erin je dcérou profesorky Vectorovej, ktorá učí aritmaciu.

Tak asi v skratke viete ako život na Rokforte vidím ja. Každý deň je pre mňa nový zážitok, vždy objavím niečo nové. Napríklad s Fredom a Georgeom Weasleyovcami je vždy ohromná zábava. Niekedy na chodbách zbadám aj ich nevlastnú sestru Lisu Delingovú, ktorá sa z Chrabromilu dostala nečakanou náhodou do Bystrohlavu.

Robila som si v klubovni večer úlohy, hneď po škole som na to totiž bola veľmi lenivá a tak som to nechala až na samý koniec dňa.

Konečne som písala poslednú vetu na pergamen, keď som začula nad sebou hlasné cvaknutie. Ani som sa nemusela pozrieť a hneď som vedela, že je to Colin.
Znovu sa ozvalo cvakanie.

,,Ešte raz cvakneš, krpec a už za seba neručím," ozvala sa Joyce, štvrtáčka, ktorá sa neďaleko mňa tiež trápila s nejakou úlohou.
,,Pardon," Colin očervenel a sadol si vedľa mňa.

,,Čo si to robíš?" zaujímal sa po chvíli.
,,Úlohu z herbológie predsa," odvetila som odložiac brko. Konečne som to mala hotové.
,,Hups, ja som na to zabudol," zatváril sa nešťastne a utekal si po úlohu.

~~~

Ahojky! Už sa nám tu viac objavila priama reč a aj niektoré postavy z mojich ostatných fanfikcií (Lisa a Joyce z Ravenclaw girl a Erin z In Slytherin).
Čo hovoríte na kapitolu?

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro