5. Si na rade, Colin

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Rokfort tak akosi prestáva byť bezpečným miestom. Niečo sa tu pohybuje a jediné, čo tu po sebe nechalo naposledy, bola skamenená Filchova mačka a nápis na stene napísaný krvou.
Bolo na stene napísané niečo ako:

TAJOMNÁ KOMNATA JE OTVORENÁ.

Skrátka, dosť na to, aby sa človek začal báť.
Na druhú stranu, je to ohromne vzdrušujúce. Hneď v prvom ročníku sa tu začali diať zaujímavé veci. No nie je to skvelé?

Dnes je metlobal. Už som spomínala, že ho fakt zbožňujem aj s Colinom. A dnes hrá Chrabromil proti Slizolinu, čo je oveľa zaujímavejšie než bežný tréning.
Pevne som verila vo víťazstvo našej fakulty a to aj napriek tomu, že Harryho z ničoho nič začala naháňať dorážačka akoby jej išlo o to, aby ho zhodila z metly, či vážne zranila.

Nakoniec ho trafila len do ruky, ale on chytil strelu predtým ako ho trafila, takže sme na obrovskú radosť všetkých fakúlt okrem Slizolinu vyhrali.
Colin všetko, samozrejme, fotil.

No ale ten problém prišiel až potom.
Lockhart sa pokúšal Harrymu uzdraviť ruku. Iste, nedopadlo to dobre, to ste si pravdaže už domysleli. Chudák Harry; miesto toho aby sa mu kosti napravili, pre istotu ich ani nemá.

Na druhý deň ráno sme mali prvú hodinu herbológiu. Už od samého rána som všade hľadala Colina, ale nikde ho nebolo. Dokonca ani na hodinu neprišiel.

Zrazu vošla profesorka McGonagallová a povedala: ,,Pomona, potrebujem slečnu Baldwinovú."
Išla som za ňou von. Bola som neskutočne zvedavá, čo sa asi deje.

Vošli sme do Nemocničného krídla a na jednej posteli som zrazu zbadala presne tú osobu, ktorú som dnes tak dlho a márne hľadala. Na jednej z postelí ležal Colin.

Lenže on bol z KAMEŇA!
Rozbehla som sa k nemu. Nemohla som uveriť vlastným očiam. Prečo práve Colin, môj najlepší kamarát?

~~~

Hello! Colin nám skamenel, ale to ste asi čakali. Nemá teda význam sa vás pýtať čo si o jeho skamenení myslíte, ale zaujíma ma čo si dosiaľ myslíte o Grace?

Soph

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro