6. Úspešný záver

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Takže úžasný Harry Potter zachránil školu. Prečo ma to prekvapuje?
Bola to super oslava. Vetci sme boli v pyžamách a bol tam aj Colin, ale už nie skamenený, čo ma tešilo asi najviac zo všetkého.

Ďalšou dobrou správou bolo, že Lockhart odchádza keďže si nepamätá ani svoje meno. Všetci pevne veríme, že nasledujúci učiteľ Obrany bude lepší než bol on. Lenže to sa uvidí až po prázdninách.

Pohár na konci školského roka sme vyhrali zase my. Aj to bol dôvod na radosť. Po tom nešťastnom roku, čo sme prežili to je skvelá zmena.

Slizolin je zasa sklamaný z prehry. Tento rok sa skutočne snažili, napríklad Malfoy v metlobale, ale zaručene na nás nemali. Vôbec im nezávidím.

Zloduch si všade vyspevuje ako vždy, ale už nie to jeho niečo také ako predtým:

Pozor na Pottera
hrozného netvora,
každý to už tuší,
že on ľudí hluší.

Myslím že to znelo nejako podobne, psieval si to dosť dlho a mala som ho zato ešte menej rada, ak to vôbec išlo.
Teraz však vyspevuje o porážke Slizolinu a tak podobne, čo je príjemná zmena.

Vo vlaku cesta ubehla rýchlo. Sedela som v jednom kupé s Colinom a určite ste už uhádli, že sme sa celú cestu iba rozprávali a prekrikovali a, samozrejme, pozerali sme si nové fotografie z Colinovho fotoaparátu. Ako inak by to predsa malo byť?

A konečne som znovu prešla stenou, za ktorou ma už na Kings Cross čakali rodičia. Pozorne počúvali moje rozprávanie o Colinovi, Harry Potterovi, o tom, ako sme vyhrali školský pohár. Pri zmienke o baziliskovi, čo zmenil niekoľkých študentov, ducha a mačku na kameň sa síce na mňa vydesene pozreli a zrejme začali rozmýšľať o tom, či bol najlepší nápad dať ma na Rokfort, ale keď sa dopočuli, že hrozba bola Harrym Potterom zažehnaná a mne sa pritom neskrivil ani vlások na hlave, upokojilo ich to.
Myslím, že tento školský rok sme zakončili pomerne úspešne.

~~~

Hello! Grace má za sebou prvý ročník na Rokforte a čakajú ju ďalšie :D

Sophie

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro