11. Časový čmeliak

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

ROSALIND

Moja myseľ začala pracovať na plné obrátky.

Musela som sa vytrhnúť z Thórovho objatia a chytiť sa za hlavu.

Odrazu som nás videla ako sa kúpeme v akomsi jazierku, no zároveň som sa videla ako agentka S.H.I.E.L.D.u ktorá práve skladá skúšky aby sa dostala do lepšieho stupňa.

Nechápala som tomu. Všetko mi však prišlo jasné keď som uvidela Starka ako si založil ruky na prsiach a začal ma pozorovať.

,,Toto nieje Rosalind.“ povedal. ,,Je to Luci Johnsnová. Agentka S.H.I.E.L.D.u.“

Mal pravdu. Som agentka S.H.I.E.L.D.u. Pamätám si celí môj život. Vlastne nie. Pamätala som si až priveľa životov. Prečo!?

Moja hlava mi chcela z toho všetkého priam explodovať.

Začala som sa triasť. Nechápala som.

,,Čo ste jej to urobili!?“ zasiahol do toho Thór.

,,My nič.“ odpovedal mu Fury. ,,To ona sama.“ pri nasledujúcich slovách zaťal päste až mu zbeleli hánky. ,,Keby stále nepátrala...“

,,O čom to hovoríte?“ vyzvedala Natasha.

Fury hodil pohľadom po Starkovi akoby hovoril: Sme v tom namočený spoločne. Teraz si na rade ty.

,,Thór,“ oslovil ho. ,,Keď si nám priviedol Rosalind tak sme s Furym vedeli čo máme robiť.“ pozrel sa na mňa. ,,Si príliš nebezpečná.“

Videla som na Thórovej tvári ako má chuť otrieaskať Starka o zem ale ešte sa držal.

,,No a preto sme ti vymazali pamäť. Ale nestačilo to.“ prebodol ma pohľadom. ,,Vždy si niečo zistila a preto sme ti stále menili vspomienky. Nikdy však nemohla ostať na tom istom mieste ani s rovnakým menom. Bola si na základni ktorá pláva na mori ako Avery Maxmalienová. V Habe ako Nick Treyová či v záchrannom tíme ako Tess Heyliová a veľa ďalšieho. Nemohli sme ťa nechať žiť normálny život pretože tak by sme ťa nemali pod kontrolou. Nakoniec dostala Natasha skvelí nápad ťa dostať ku nám. Aj keď nevedela pravdu o tebe. Skrátka si bola iná.“ tu si odkašľal. ,,Bola si iná pretože si Ásgarďan.“

,,Som Ásgarďan.“ zopakovala som rezignovane a pomaly sa posadila na pohovku.

Moje vzpomienky boli až príliš rozhádzané. Nedokázala som ich oddeliť od reality. Ničomu som nerozumela.

Začala som si vspomýnať na záchranný tím avšak práve vtedy som uvidela ako sa mlátim s Thórom a skáčem do jazera kde mi skoro odmrzli všetky prsty.

Ruky sa mi roztriasli a všetky pohľady boli venované mne. Chcela som si udržať chladnú hlavu, no čím viac som rozmýšľala, tým viac som bola zmätená.

Nezvládla som to. Cítila som ako zo mňa vychádza akási sila a odrazu som pred sebou uvidela Tonyho Starka ako si prezerá záznamy, za ním stojí Natasha a pozoruje ho. Na konci miestnosti stál opäť Stark a tentoraz skúšal nový nabíjací systém pre IronMana. Z každého Avengera bola aspoň jedna kópia v tejto konkrétnej miestnosti.

Nechápala som čo sa deje, no vedela som, že to nedokážem zastaviť.

THÓR

Priskočil som k Rosalind a chytil ju za ruku, no ona sa iba neprítomne dívala na niečo v miestnosti. Najprv som myslel, že sa jej niečo zdá, no keď som sa otočil a uvidel svoju kópiu tak som sa mohol rozhodnúť, či mám vydiny iba ja alebo aj ostatní, no z ich výrazov som zistil, že to vidia tiež...alebo mám tretiu variantu: všetci sme blázni!
No poslednú možnosť som z nejakého záhadného dôvodu vylúčil.

Odrazu som začul akýsi hlas v mojej hlave:

,Toto ja nerobím.‘ oznámil mi.

Nevšimol som si!

,Ja len, že máš tendenciu zo všetkého ma obviňovať takže sa obhajujem skôr ako niečo povieš.‘

Čo mám robiť!? Pýtal som sa Lokiho ktorý si zjavne pátral v mojej hlave po nejakých trápnych zážitkoch aby sa mal na čom zasmiať.

,Zober sekeru a odtni jej hlavu. Alebo pokiaľ máš radšej romantické umieranie tak ju niečím prebodni. Môže ti povedať ešte nejakú dojímavú vetu.‘ navrhol.

Ako môže byť umieranie romantické!?

,Tvoja smola. Idem po tú sekeru.‘

Nie!

,Prečo? Chceš ryskovať zánik vesmíru?‘

Zvládneme to, len mi musíš povedať čo vieš. Naliehala som.

,Tak dobre.‘ povedal rezignovane. ,Pokiaľ ju nezabiješ, všetci zomrieme. Stačí? Teraz ju už zabi.‘

To si ešte stále s Kree!?

,Nie. Kree už vyšli z módy. Hrám sólo.‘

Pochopil som, že Loki mi nepomôže.

Odrazu však ku mne pribehla Natasha a niečo jej pichla do ruky. Následne Rosalind odpadla a všetky tie preľudy prestali.

LOKI

Stál som vedľa Thóra. Samozrejme neviditeľný, no viedol som s ním veľmi efektívne rozhovory cez telepatiu.

Thór ma samozrejme neposlúchol a po tú sekeru nešiel. Možno som mu mal navrhnúť vyhodenie cez okno...kto vie či by pristúpil na dohodu. Záchrana vesmíru za život decka.

,,To...bola ona?“ uisťoval sa Thór.

,,Už vidíš čo dokáže.“ povedal Stark. ,,Bude lepšie ak-“

,,Môžeme ešte niečo predsa urobiť.“ zastal sa Thóra Kapitán Amerika.

,,Narúša časové osi!“ nahneval sa Stark. ,,Ani neviete aké je to nebezpečné!“

Úžasné! Pomyslel som si Ja potom narúšam časové čmeliaky!

,,Ale to predsa nieje jej schopnosť.“ nechápal Thór. ,,Ona dokáže manipulovať s molekulami ale toto nie.“

Stark pokrčil plecami.

,,O mimozemšťanoch a ich šialených talentoch veľa neviem.“

,,Prvý raz čo si si priznal, že niečo nevieš.“ zamrmlal Kapitán.

Presne som vedel čomu nerozumie a vedel som odpoveď. Kree totiž pichli do Rosalind nejakú záhadnú látku a z nej mala dostať akúsi superschopnosť. Bola jedným z ich pokusných králikov a ako jediná prežila. Kree ju potom prenasledovali a snažili sa ju zabiť.

No prežila vďaka tomu, že sme ju pred Kree chránili a teraz to ľutujem. Sérum má akési vedľajšie účinky. Vystreľovanie kameňov zo zeme čomu doteraz nerozumiem a teraz narúšanie časových ôs. Viem, že to musí spolu nejak súvisieť, no zatiaľ neviem ako.

Z môjho rozmýšľania ma vytrhla veta ktorú povedal Thór.

,,Loki jej pomôže.“ po tejto vete na ňom spočinuli všetky pohľady.

,,Asi zle počujem.“ skonštatoval Stark.

,,Loki ju to skoro naučil. Vie čo má robiť. Vie jej pomôcť.“

Hneď ako to vypustil z úst som ho mal chuť otrieaskať o stenu. Ako môže povedať niečo také pred Avengers!? Rozmýšľa ten chlap vôbec, alebo je tak zúfalý!? Keď sa nad tým tak zamyslím tak áno, je zúfalý. Ženu ktorú miluje plánujú všetci zabiť takže...to je jedno! Toto nemal hovoriť!

Nechcel som to urobiť, no musel som hoci bola Thórova reakcia hocijako skleslá či zúfalá.

Je mi to ľúto, Povedal som mu v myšlienkach. ale je neskoro.

Vítam vás u ďalšej kapitoly! Dúfam, že sa vám páčila. Prosím napíšte svoj názor do komentárov. Budem vďačná, za všetky komenty, hviezdičky, no i samotné videnie mi vymaľuje úsmev na tvári. ;)  Inak je možné, že ma Wattpad o chvíľu vyhodí z účtu q bude chcieť aby som opäť zadala heslo a teraz príde to najlepšie! Moje heslo to nepríma! Takže je možné, že sa už na tento účet nerpihlasim, ale budem všetko sledovať z nového ktorý vytvorím. Dúfam, že heslo zistím čím skôr lebo sa toho bojím.
Prajem pekný zvyšok dňa!
Bianchi 😘❤️

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro