·2.KAPITOLA·

Màu nền
Font chữ
Font size
Chiều cao dòng

Maplekit se nemohla ani pohnout. Nešlo to vůbec popstar, to, co se jí teď v hlavě odehrávalo. Slyšela takové divné hlasy. Jako by jí něco říkala její matka....ale nějak....divně.
   Jak na tím začala více přemýšlet, ozvalo se hlasité pískání v jejich uších. Rychle zatřepala hlavou. Sto chutí si je chtěla zacpat. Nakonec vše ustalo. Oddychla si.
   Najednou k nim přiběhli nějaké dvě udychané kočky. Byli to jejich rodiče. ,,Maple! Dove! Jayi!" zavolala Frostheart. Maplekit ztuhla a polkla.
   Její otec a matka si jí náhle všimli a rychlým krokem kráčeli směrem k ní. ,,Tady jste! Říkala jsem, že máte být brzy ve školce!" zavrčela na ní naštvaně Frost a dala jí výchovný pohlavek.
   Pak se otočila směrem k Frozenpaw a Jaykitovi, který ležel v krvi. ,,Cos to....?" vyhrkla Frost a doběhla ke svému synovi, sklonila se k němu. Pak se podívala na Frozen. ,,Co to proboha vyváděl?!"
   Frostpaw kývla hlavou směrem k Lagoon, která nasupěně stála a probodávala je pohledem. ,,Popral se."
   Dovekit mezitím prolezla kapradinami a stoupla si vedle Maple. ,,Co tu dělají? A jo.... měli jsme už být ve školce." vzpomněla si a podívala se na slunce, které už bylo za polovinou své cesty.
   ,,Potřebuje nějaké bylinky." řekla naštvaně Frost a vrhla rozhněvaný pohled na Frozenpaw, která couvla.
   ,,Já jsem poprosila Maplekit, aby mi je přinesla," začala učednice léčitelky a vrhla pohledem po Maple. Ta ucítila nával tepla. ,,No....ale vůbec nereagovala. Vůbec mě neposlouchala. Jen tak stála." odpověděla.
   Frost se náhle otočila na svou dceru a Maplekit pocítila pot za krkem. ,,Maple?!" zasyčela její matka a otec se zamračil. Švihl rozzuřeně ocasem.
   Fireleaf, léčitelka jejich klanu, doběhla k nim. ,,Slyšela jsem, co se stalo. Tady jsou bylinky." řekla klidně a pohlédla na oba rodiče a její učednici Frozenpaw. ,,A ty, Lagoonkit, pojď si taky vzít nějaké bylinky." nařídila rozzlobené učedníci.
   Frostheart dlouze přikývla. ,,Tak pojďte." řekla naštvaně Dove a Maple a obě se svěšenými hlavami následovali jejich rodiče. Greyfeather na ně vrhl pohledem. ,,Dnes už nevyjdete ze školky." nařídil.
   Maplekit chtěla zaprotestovat, ale nakonec nic neřekla pod varovným pohleďme jejího otce. Dove naštvaně švihla ocasem.
   ,,To vás naučí, chodit pozdě a robit lumpárny." varovala je Frostheart a obě dvě sežehnula pohledem. Pak se otočila na Maple a přihmouřila oči. ,,A tebe poslouchat učednici léčitelky, když se něco stane tvému neposlušnému bratru."
   Maplekit naštvaně otočila hlavu. Necítila se dobře s toho, co provedla. Ale já za to nemohla! To ty hlasy! pomyslela si rozlobeně a už se nechtěla na své rodiče ani otočit.

                             ~||~

416 slov😋. Líbí se vám zatím příběh?
  
  

Bạn đang đọc truyện trên: Truyen2U.Pro